Як вибрати щілини в пенопласте – просте і ефективне пристосування

Затіяв в будинку ремонт. Вирішив збільшити звуконепроникність внутрішніх стін-перегородок. Для цього використовував екструзійний пінополістирол товщиною 20 мм.його випускають у вигляді плит різної товщини, але, на жаль, тільки починаючи з 30 мм їх виробляють з чвертю, що при стикуванні виключає щілини. Щоб вибрати щілини в 20-міліметрових плитах, на швидку руку змайстрував зручний різак.

Підібрав дві фанерні планки однакової ширини і одну дубову рейку товщиною 10 мм і вже фанерних на 10 мм.на одній фанерній планці відступив від межі 10 мм, поставив мітки і по ним провів лінію (фото 1).

Потім склеїв планки і рейку на пва столяр (фото 2) додатково з’єднання зміцнив двома саморізами, вкрутивши їх по краях. Обрізав зайву довжину.

Вибрав з обрізків вузеньку смужку фанери. Від неї відрізав дві заготовки довжиною, рівній довжині підготовленого підстави. За допомогою цих деталей закріпив на саморізи леза від широкого канцелярського ножа (фото 3)

Інструмент готовий, випробував його на обрізку плити (фото 4) з’ясувалося наступне. При різанні необхідно тримати лист або на вазі, або підкладати щось під його край. Якщо використовувати підкладку, край висить і при притиску деформується, що робить рез нерівним. Тому трохи його переробив.

Відкрутив притискні планки. Леза вкоротив і зафіксував на підставі шурупами, підклавши збільшені шайби м 8, спочатку одне полотно (фото 5), потім інше. Знову випробував інструмент-чверть вийшла рівною і акуратною (фото 6)

Інструмент, представлений автором, цікавий, простий у виготовленні і найголовніше — робочий, чверть виходить дійсно рівна і акуратна. А ось те, що він вирішив збільшити звуконепроникність, використовуючи екструзійний пінополістирол, це погана ідея. Так, цей матеріал довговічний, має низьке водопоглинання (0,5-4 %), легкий, простий в застосуванні і відносно недорогий.

Але поряд з цим він має багато недоліків. Основний з них — високий ступінь горючості (клас горючості гз, г 4). Звичайний несертифікований пінополістирол є легко займистим матеріалом (температура спалаху 210-440°с) і при горінні виділяє дим і токсичні речовини (фосген, бромводород), які небезпечні для життя і здоров’я людини. Несертифікований еппс заборонено застосовувати для утеплення будівель.

Такий пінополістирол не є їжею для комах і гризунів, але в ньому вони можуть легко прокладати собі шлях. Тому потрібен додатковий захист цього матеріалу. Також на нього надають руйнівну дію такі речовини як ацетон, бензин, розчинник фарб, гас, скипидар, толуол. Через недоліки еппс його застосовують в основному для утеплення підземних споруд — фундаментів, підвалів, цокольних приміщень.

Анатолій чернявський, продавець будівельних матеріалів

Різак для пінопласту своїми руками – відео варіанти

Як зробити крутий різак для пінопласту своїми руками?

watch this video on youtube

Різак для пінопласту своїми руками

watch this video on youtube

© автор: валерій василюк фото автора

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Нижче інші записи по темі ” як зробити своїми руками – домогосподарину!”

Будемо друзями!