Рожевий колір асоціюється не тільки з романтикою, але ще і з жіночністю, чутливістю, затишком і теплом. Добрий рожевий колір також надає заспокійливу дію, допомагаючи позбутися від негативу. На сьогоднішній день цей відтінок дуже популярний, особливо серед жіночої половини. А як його краще використовувати в інтер’єрі, про це і піде мова далі.

Сполучуваність з іншими відтінками рожевого

Рожевий колір, як і всі інші, має свою палітру всіляких відтінків. А він виходить в результаті змішування білого і червоного кольорів. Оформляючи інтер’єр в рожевому кольорі, його обов’язково потрібно розбавляти іншими відтінками.Найбільш поширеним є поєднанням використання рожевого з білим або кремовим відтінком. Така комбінація надає особливої ніжності, волнительности і чистоти. Наприклад, рожеві стіни, а все інше (підлога, меблі, двері, плінтуси) кремове.

Не менш вдале поєднання рожевого кольору з сірим або срібним. Взагалі, треба сказати, що сірий колір дуже універсальний, він чудово поєднується абсолютно зі всіма відтінками, при цьому інтер’єр завжди виглядає стильно, а в парі з рожевим виглядає дуже елегантно і благородно. Особливий ефект надають використовувані в інтер’єрі дзеркала, а також блискучі шовкові або оксамитові тканини і металева фурнітура. Сірий колір стін є відмінним фоном і дозволяє предметів набувати чіткість і індивідуальність.

Найбільш насичений і яскравий відтінок рожевого добре комбінувати з чорним кольором. Це одне з кращих брутальних поєднань, що підходить навіть для чоловіків. Правда, таким чином, інтер’єр привноситься якась драматичність і ілюзія динаміки.


А ось з темно-коричневим кольором яскравий рожевий відтінок виглядає просто чудово. Наприклад, така комбінація: рожеві стіни, меблі (диван, крісла) і подушки, а все інше темно-коричневого кольору.

Також дизайнери використовують і таке поєднання: світло-рожевий і світло-зелений аналогічно трояндам, квітучим садом. Така комбінація привнесе в інтер’єр весняну свіжість.

Поєднання рожевого з жовтим додасть в інтер’єрі гарний настрій і сонячне світло, якщо кольори приглушені та не глибокі. Інакше ефект вийде зовсім іншим – кімната візуально стане менше і темніше.

Рожево-блакитне поєднання сприймається не зовсім правильно. Традиційно рожевий вважався кольором дівчаток, а блакитний – хлопчиків. Проте, якщо додати в інтер’єр білий колір, сприйняття буде вже іншим. Білий створить відчуття легкості.

Якщо скомбінувати рожевий колір з червоним, а ще краще, з бордовим, то інтер’єр вийде хоч і жіночий, але вже з відтінками мужності. Якщо знайти вдале дизайнерське рішення, то результат буде просто чудовий.

При поєднанні рожевого з фіолетовим або фіолетовим, при правильно підібраних пропорціях інтер’єр придбає крім романтики якусь таємничість. Взагалі, треба відзначити, що ці кольори дуже добре поєднуються один з одним.

Для яких приміщень найбільше доречний рожевий інтер’єр

Ну, звичайно, перш за все, це спальні для дівчаток.

Крім цього, рожевий колір дуже часто зустрічається в етнічних стилях, наприклад, в арабському та індійському. А якщо приміщення виконати в східному дусі, то рожевий і зовсім заграє зовсім по-іншому, ніякої нудотності і жіночності відразу не стане. В такому випадку інтер’єр придбає пристрасність і знойность.

Рожевий також дуже часто використовується для оформлення ванних кімнат. Правда, в цьому випадку бажано вибрати рожево-персиковий, світло-малиновий або бузковий відтінки. Непогано буде повісити побільше дзеркал – не пошкодуєте. Справа в тому, що рожевий відтінок надає шкірі особливо приємний відтінок, і вам захочеться виглядати в дзеркала все частіше і частіше.

Також інтер’єр ванної кімнати може виконуватися і в чорно-рожево-білому поєднанні – дуже оригінальне рішення.

Для кухні рожевий колір теж широко використовується. Більш того, такий інтер’єр буде розташовувати до приємним і душевним чаювань, бо, як рожевий колір викликає потребу в солодкому і асоціюється з тістечками, цукерками і пр. Якщо використовувати стиль ретро, то можна сміливо розмістити кухонний гарнітур і побутову техніку рожевого кольору. В результаті вийде дуже жіночна і життєрадісна кухня, в принципі, так і є, адже ця кімната – жіноче царство.


Ніжно-рожеві спокійні відтінки зазвичай використовується для інтер’єрів спалень. А якщо вибрати приглушені пастельні тони або рожеві, близькі до персикового кольору, то таку теплу і затишну спальню сприймають навіть чоловіки.Для оформлення віталень найкраще поєднувати рожевий колір з лавандовим – максимум елегантності. М’ятний відтінок у комбінації з рожевим додасть приміщенню буржуазну грунтовність. А якщо до блідо-рожевого додати блідо-блакитний тон, можна отримати неймовірно жіночний вітальню. Вітальня, виконана в рожево-помаранчевих тонах, що додає інтер’єру енергійності, характерною для індійського стилю.

Взагалі, найкращим варіантом буде, якщо загальний фон вітальні буде виконаний в більш світлому холодному тоні рожевого, а меблі та аксесуари будуть теплих відтінків, наприклад, коричневих. Ну і навпаки, якщо стіни мають насичений рожевий колір, тоді меблі повинна бути світлою, наприклад, білою або світло-кавового тони.

Рожеві аксесуари

Аксесуари рожевого кольору доречні у вітальні будь-якого стилю і будь-якого відтінку. А також рожевий текстиль: пледи, штори, покривала. Рожевий аксесуар здатний освіжити навіть саму звичайну вітальню.Оформляючи інтер’єр в рожевому кольорі, зовсім не обов’язково робити його основним фоновим, часом буває досить ввести його як додатковий або акцентний у вигляді подушок, текстилю чи живопису, щоб надати приміщенню «рожеве настрій.

Теги: Кольори в інтер’єрі