Давно мріяла посадити на ділянці сортовий фундук. Посадили і знімаємо хороший урожай.

урожай

Захотілося фундук розмножити. Виростили кущ з горішка, але і плоди у нього дрібні. Щоб отримати такий же сортовий фундук, потрібно методом щеплення або відводком. Батько мій, садівник з багаторічним стажем, кілька років поспіль робив щеплення і невдало. Я два роки тому прикопала дві нижніх гілки фундука і закріпила їх до землі.

Поливали, удобрювали, доглядали і чекали. Цієї осені я отримала кілька хороших екземплярів відводків з хорошою кореневою системою. Я задоволена своїм терпінням і працею. Прийшов час посадити вкорінені відводки. Приступати.

відводок фундукаочень важливо правильно підготувати посадкову яму: розмір приблизно 50х50 см і глибиною 50-60 см, розмір ями залежить від розміру кореня рослини.розмноження отводкамиготовім поживну суміш: 2 відра поживного грунту, 2 відра перепрілого гною, стакан деревної золи, все перемішати і частина засипати в яму, утворити горбок. Посадити відводок, розправивши його коріння, і засипати залишилася землею, зробити на поверхні земляний бортик. Рясно полити. Замульчувати обов’язково місце посадки деревною стружкою (соломою або ялиновим гіллям), це захистить коріння фундука від прийдешніх заморозків. І будемо чекати урожай. Відводки дуже швидко дають горіхи.

фундук з горіхами