Рулонна штора – полотно з щільної тканини, що кріпиться на металеву основу за типом робочого валика, також їх називають рулонними портьєрами або римськими шторами. За рахунок підйомного механізму вал здійснює обертання, тим самим намотує штору на себе, повертаючи її в рулон. Такий спосіб дозволяє моментально прибирати драпіровку. Також перевага цих штор в тому, що вони добре поєднуються з стандартними (банальними) фіранками.

Переваги рулонних штор

Штори рулонного типу, що використовуються для пластикових вікон обробляються спеціальними речовинами, що мають пило – і вологовідштовхувальні властивості, крім цього штори володіють захистом від вигорання.

Подібні полотна мають ряд переваг:

  • Компактність. Ці штори займають дуже мало місця, так як їх легко згорнути в рулон, таким чином, підвіконня залишається повністю вільним, а меблі можна встановлювати максимально близько до вікна.
  • Широкий асортимент. В будь-якому будівельному магазині можна знайти широкий асортимент рулонних штор, так як вони можуть підійти під будь-який інтер’єр і стиль, крім класики. Такі штори можуть бути виготовлені з бавовни, поліестеру, шовку або ПВХ, але основний варіант – це лляні рулонні штори. На вибір покупця пропонуються однотонні штори, з орнаментом, візерунками або оригінальними малюнками. Також можна знайти рулонні штори з фотопечатаями або ж зроблені під дерево.
  • Різна щільність і проникність. Завдяки тому, що пропонуються штори з різних матеріалів, можна підбирати в залежності від потреби в природному освітленні. Їх можна використовувати і як тюль, здатну притримати лише 15-20% сонячного світла, або ж, як щільні штори, що повністю не пропускають природне світло.

Недоліки рулонних штор

З достоїнствами зрозуміло, а що ж з недоліків? Серед основних мінусів варто відзначити недовговічність штор, зокрема механізму обертання. Він має погану міцність, а значить, може швидко вийти з ладу. Для доступної ціни виробники використовують поганий пластик, який швидко стирається і ламається. Ці штори катастрофічно не рекомендуються для кухні, так як вони можуть вбирати запахи, що негативно позначиться на атмосфері в кімнаті.
нежная расцветка для штор

Якщо встановити рулонні штори на раму вікна, то його можна буде відкрити у разі, коли штори опущені. Вихід з такої ситуації один – встановлення штор безпосередньо на профіль стулки.

Види

Серед видів рулонних штор слід виділити наступні:

  • Міні – самий економічний варіант, вони вільно висять на вікні. Перевага цього виду штор в тому, що їх дуже легко і просто встановити практично на будь-яке вікно, для установки не потрібно свердління. Механізмом для руху служить вал, а керувати шторою можна ланцюжком. Якщо вони встановлюються на похилі вікна, то потрібно передбачити той варіант, що штори можуть провисати і треба придумати систему, що це виправляє.

  • Касетні жалюзі – рулон ховається в невелику алюмінієву коробку, тканина рухається по направляючої, а значить, не буде провисати і має якісний захист. Даний вид штор застосовується тільки для пластикових вікон і має дві системи, одна з яких більш дешева і може деформуватися, друга монтується легко і надійна в своїй роботі.

  • «ловолайт» — передбачені для великих вікон. Вгорі встановлюються спеціальні декоративні короби, також можна встановити невеликий моторчик і систему дистанційного управління. Краще всього використовувати такі штори в офісах, магазинах. Дані штори хороші тим, що вони легко можуть закрити віконний отвір повністю.

  • «день-ніч» — подвійні касетні рулонні штори з системою пружинного управління. Конструкцією передбачено використання двох різних тканин (краще всього підбирати тканини, ступінь пропускання світла яких суттєво відрізняється). В такому випадку одна з них буде використовуватися в денний час доби, друга ж тільки для нічного часу. Вікно закривається в двох напрямках, в залежності від напрямку буде відрізнятися і тип тканини. Особливо затребувані рулонні штори на першому поверсі, в приватному секторі або в разі, коли сусідній будинок розташований занадто близько.

Установка

Основна перевага рулонних штор, що не згадувалося раніше – простота установки, що найбільше вплинула на унікальність їх використання. Більше немає потреби у масивних карнизах, не потрібно купувати і встановлювати, адже встановити рулонні штори можна самостійно всього за кілька хвилин, головне, що спеціальних навичок для цього не потрібно. рулонные шторы в современном интерьерерулонные шторы главный элемент декора

Найпростіші до встановлення міні рулонні штори, всього існує три способу їх установки:

  • Кріплення на саморізи – даний варіант є самим надійним, проте є і недолік. Наприклад, якщо через якийсь час буде прийнято рішення зняти і прибрати штори, то профіль залишиться пошкодженим, і на ньому буде помітні отвори від саморізів, що не зовсім естетично.
  • Використання пружинного кронштейна – в даному випадку пошкоджень не буде і все залишиться в цілісності. Метод застосовується тільки для варіанту з стулками, що відкриваються. Досить навішати пружинний кронштейн на відкриту стулку, придавивши рукою ущільнювач. Краще всього використовувати кронштейн з алюмінію, він більш надійний і довговічний. Перевага методу в тому, що він не тягне ніяких пошкоджень, при закритій стулці нічого не буде стирчати або ламатися.
  • На липку стрічку – універсальний метод, досить нанести клейкий шар, щільно прикласти до поверхні і все. Недолік полягає в тому, що це тимчасовий варіант, адже через деякий проміжок часу фіксація ослабне і доведеться повторювати процедуру кріплення.

Важливо пам’ятати про те, що рулонні штори мають як ліве, так і праве відкривання. Якщо встановлювати штору на вікні, то треба це робити так, щоб ланцюжок для підйому була з протилежного від віконної ручки боку. Для глухих вікон різниці немає.

Найпростіше перевірити правильність установки – поспостерігати за ходом полотна. Якщо хід плавний і вільний, то все добре, якщо ні, то потрібно шукати проблему, так як це може привести до нерівномірного зношування матеріалу, що істотно зменшує термін його служби.

Теги: Вікна