У свій час, кліматичні умови та особливості менталітету, наклали певні відбитки на скандинавський стиль в інтер’єрі. Жителі скандинавських країн завжди прагнули створити в своїх оселях теплу і затишну атмосферу, з обов’язковим використанням натуральних матеріалів, не тільки знак поваги до природи, але і з практичної точки зору. Світлі приміщення з необхідним набором меблів і техніки, прості і легкі форми і лінії, природні відтінки і натуральні матеріали – все це скандинавський стиль.

Сучасна скандинавська стилістика відрізняється від традиційної в основному вибором декору. Оригінальні, але практичні предмети меблів, дизайнерські елементи декору насичених кольорів покликані не тільки урізноманітнити палітру приміщення, але і надати їй індивідуальності.

Пропонуємо вашій увазі невелику екскурсію по сучасній квартирі, оформленої в скандинавському стилі. Враховуючи, що ця стилістика проста і логічна, спокійно ставиться до використання практичною меблів масового виробництва і невибаглива в оформленні декором, ви легко можете надихнутися цим милим і свіжим дизайн-проектом, позбавленого пишності і надмірностей. При оформленні свого будинку або квартири, ви можете легко використовувати основні принципи скандинавського стилю, додаючи декор на свій розсуд – традиційний або авангардний.

Почнемо нашу екскурсію з одного з ключових, з точки зору трафіку, приміщень квартири – холу. Простору у формі шестикутника надає більш округлу форму центральний елемент – велике м’яке сидіння у формі кола з підставою. З цього приміщення незвичайної форми можна потрапити в кілька кімнат квартири. Світло-бежева палітра оздоблення (як і в багатьох приміщеннях скандинавського стилю) створює приємну, теплу атмосферу. Враховуючи великий потік трафіку в цьому приміщенні, яскрава контрастна плитка для облицювання підлог була обрана невипадково.

Неодмінна використання деревини (або її імітації) в інтер’єр скандинавського стилістичної течії, відбилося в дизайні великої центральної люстри.

З холу можна безперешкодно потрапити в кухню, поєднану з їдальнею. На прикладі цього неймовірно функціонального приміщення можна побачити наскільки скандинавський стиль тяжіє до практичності, наскільки цінує основні функції предметів і цілих сегментів простору житла. Світла обробка кухонного приміщення в цьому випадку зустрічається з такою ж гамою кухонного гарнітура і обідньої групи. Лише художні твори на стінах розбавляють палітру і вносять елемент несподіванки – не на кожній кухні можна побачити картини.

Але не обходиться скандинавський стиль і без цікавих дизайнерських рішень, незвичайної деталі. Замість традиційної підсвічування вбудованих ламп для освітлення робочих поверхонь кухні монтовані настінні світильники оригінального дизайну.

В зоні їдальні встановлений м’який диван нейтрального кольору. Особливу увагу в скандинавському стилі приділяється текстилю – бавовняні і лляні тканини коштують на чолі списку основних тканин. Натуральність вітається у всьому, починаючи від оформлення віконних прорізів і закінчуючи чохлами для диванних подушок. З приміщення кухні-їдальні є вихід на просторий балкон.

Оригінальною деталлю обідньої групи (крім різних моделей стільців оригінального дизайну) став самовар, мабуть, як символ тепла і затишку для непростого північного клімату. Подібний функціональний декор цілком зрозумілий російському домовласникові. З приміщення кухні-їдальні видно контрастна вітальня, в яку можна потрапити як з центрального холу, так і з кухонного приміщення.

На тлі світлої панелі приміщення особливо контрастно виглядають темні зірки акцентной стіни. Темні тони для гармонії використані для шкіряного дивана і деяких елементів меблів і техніки.

Контраст і динаміка панують в цьому приміщенні. Використання різних моделей меблювання в рамках однієї кімнати привносить не тільки оригінальність в інтер’єр, але і робить його цікавіше, витонченіше. Такі несхожі предмети виявляються в абсолютній гармонії завдяки продуманій комбінаториці і нейтральності обробки всіх поверхонь, яка надає яскравим елементам можливість вийти на перший план.

Очевидно, що господарі квартири люблять не тільки насолоджуватися образотворчим мистецтвом, але й поважають музику. У вітальні знайшлося місце для установки піаніно, яке дуже органічно вписалася в цікавий, але не вигадливий інтер’єр приміщення.

Незважаючи на те, що в кімнаті багато меблів і предметів декору, вітальня не виглядає захаращеною. Повітря, простір і свіжість присутні в кожному квадратному метрі, залишаючи свободу не тільки для пересування, але і самовідчуття в кімнаті для всієї родини.

Далі йдуть особисті кімнати і перша з них – спальня господарів житла. І знову простота і функціональність скандинавського інтер’єру бере верх над прикрашенням і зайвим декоруванням, залишаючи лише практичність і зручність. Лише розкішна люстра зі скляними елементами на тлі темної акцентной стіни нагадує нам про розкоші.

З приміщення спальні можна потрапити в досить простору ванну кімнату з душовою кабіною. Світла обробка стін за допомогою глянцевої плитки «метро» контрастує з шаховим малюнком підлогового покриття в біло-синіх тонах. Не дивно, що в такому практичному приміщенні, як ванна кімната, особливо увагу приділено функціоналу простору для водних і санітарно-гігієнічних процедур.

Біля ванни для батьків, розташувалася ще одна кімната для водних процедур – для дітей. Логічно, що в цій ванній кімнаті немає душової, зате встановлена ванна. Для обробки цієї кімнати використовувалася та ж глянсова керамічна плитка, тільки в «шахи» на підлозі плитки синього кольору змінилися охристим відтінком.

І остання кімната в нашій екскурсії по апартаментів в скандинавському стилі – дитяча. На тлі світлої обробки і меблювання особливо яскраво виглядають предмети декору і картини на стінах. Колоритні римські штори привносять колірне розмаїтість у приміщення дитячої кімнати. Двох’ярусне ліжко з системами зберігання компактно займає одну із стін приміщення, залишаючи значну частину простору для ігор і творчості.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру