Інтерес наших співвітчизників до цього напрямку дизайну цілком зрозумілий. Суворий російський клімат, що характеризується коротким річним періодом, дефіцитом тепла і сонячних променів, навіть у теплий сезон не завжди дає можливість розслабитися і комфортно відпочити.

Ситуацію легко виправити, використовуючи в інтер’єрі елементи середземноморського стилю, який прийшов до нас з культури таких країн Середземномор’я, як Італія, Іспанія і Греція. Держави Сходу теж зіграли свою роль у формуванні цього стилю, надавши йому значну частку чарівництва і таємниці.

Сьогодні ми пропонуємо вам розглянути кілька ідей для інтер’єру спальних кімнат. При оформленні приміщень використані основні переваги середземноморського напрямку.

Насамперед, варто уточнити, які риси відрізняють стиль Середземномор’я від всіх інших дизайнерських течій.

Головні козирі середземноморського стилю:

1. Дозволяє надати незатишним і малопривабливим приміщень більш комфортний вид.
Використання певних прийомів дає можливість жителям північних районів і мешканців міських квартир, розташованих в тіньовій частині будинку, відчути всю красу і чарівність південних широт, насолодитися щоденним впливом природного світла і тепла.

Незаперечний факт: постійний брак сонячних променів і відсутність позитивних емоцій викликають у людини психологічний дискомфорт і пригніченість, призводить до появи стану хронічної втоми.

2. Кольори і відтінки, які використовуються при оформленні житлових приміщень, не викликають агресії і роздратування, сприяють створенню гарного настрою. Найчастіше застосовуються природні фарби, які асоціюються з морем, сонцем, теплим піском і умиротворенням літнього вечора – бежеві, світло-оранжеві, кремово-білі, теракотові, цегляні, фісташкові і теплі відтінки сірого.

Незаперечний факт: давно доведено, що колірна гамма здатна впливати на емоційний стан людини. Тому важливо враховувати вплив основних квітів при обробці тих приміщень, яким відводиться значна роль.

3. У власників житла з’являється можливість втілити в інтер’єрі одночасно елементи практичності і затишку. Цього знаходиться пояснення нескладне: при облаштуванні приміщень в південному стилі використовуються найпростіші матеріали, нехитра меблі і обмежена кількість аксесуарів.

Незаперечний факт: застосування недорогих матеріалів, відсутність розкоші в обробці і придбання практичною меблів дозволить скоротити витрати на оформлення кімнати. Це гідна альтернатива для тих, хто мріє про привабливому інтер’єрі, але обмежений у коштах.

З чого складається середземноморський стиль? Які моменти необхідно враховувати, щоб створити по-справжньому південний інтер’єр?

Насамперед, потрібно подумати про вибір матеріалів для обробки приміщення спальні. Середземноморський стиль дозволяє використовувати непомітні матеріали і прості технології.

Матеріал для стін

Досить часто поверхні стін покривають звичайної вапном або фарбою одного відтінку.

Добре виглядає мозаїчна плитка в самих різних варіаціях – як у вигляді невеликих панно, так і в якості прикраси цілої стіни. Плитка може відрізнятися по колірних характеристиках і за розмірами.

При обробці стін спалень нерідко використовується декоративна або фактурна штукатурка, що імітує різні матеріали.

Натуральна цегляна кладка теж чудово виглядає в інтер’єрі спальної кімнати. Слід враховувати, що площа декоративного елемента із цегли не повинна бути занадто великою.

В якості матеріалу для оформлення деяких зон, наприклад узголів’я ліжка, прекрасно підходить натуральний камінь приглушених кольорів.

Ще один варіант використання натуральних порід каменю – оформлення камінів. Цей важливий атрибут, що символізує сімейне вогнище, не обов’язково повинен бути справжнім. Штучний камін виглядає нітрохи не гірше.

Іноді природним каменем відбувається не тільки область вогнища, але й зона навколо нього. Цей прийом підсилює декоративний ефект, створює в кімнаті м’який південний колорит.

Матеріал для підлоги

У державах Середземномор’я в якості основної сировини для обробки підлоги здавна використовуються природні матеріали – натуральний камінь і деревина.

Однак зараз дизайнери досить часто застосовують різні види ламінату і кахельної плитки, що імітує натуральний камінь.

Матеріал для обробки стель

Найчастіше, стелі в таких спальнях оформляються досить просто – ідеально рівна поверхня забарвлюється в білий колір.

Дуже поширені стелі з декоративними стельовими балками.

Такі підвісні споруди можуть займати всю поверхню стелі, так і певну частину кімнати.

У рідкісних випадках стелям надають багатоярусну форму і прикрашають їх вишуканим орнаментом.

Вибір меблів та аксесуарів

Для приміщень, оформлених у південному стилі, найбільше підійде проста дерев’яна меблі, переважно присадкуватого виду (масивні ліжка, лави, комоди столи). Дуже до речі припадуть штучки, сплетені з ротанга і лози.

У таких спальнях не повинно бути занадто багато меблів. В подібному інтер’єрі дуже доречним буде старовинний масивний скриня, одночасно виконує декоративну функцію і відповідає за зберігання невеликих речей.

Освітлювальні прилади

У середземноморському стилі освітлення не надається великого значення, оскільки сонячне світло чудово потрапляє в будинок, а тривалість світлового дня в південних регіонах досить велика.

Найчастіше, кімнати висвітлюються за допомогою масивної лампи, підвішеною в центральній частині приміщення, і декількох світильників. Точкові вбудовані освітлювальні прилади застосовуються нечасто.

Вибір текстилю і підлогових покриттів

При оформленні південних опочивален нерідко використовуються елементи стилю кантрі:
– світлий текстиль, виготовлений з натуральних матеріалів;
– простенькі картинки і статуетки;
– плетені декоративні вироби.

Для підлогових покриттів вибираються матеріали з невеликим ворсом. Широке застосування в середземноморських інтер’єрах знайшли тонкі килимки, рогожки і циновки.

Ворсисті підлогові покриття використовуються вкрай рідко.

Основні ідеї для інтер’єру спальні

Кімната, розташована з південного боку будівлі

Відмінною рисою таких приміщень є величезні вікна, що займають значну частину спальні. Віконні прорізи значних розмірів чудово пропускають сонячне світло і свіже повітря, наповнюють кімнату свіжістю.

При цьому варіанті слід приділити велику увагу виду з вікна. Чудово, якщо за межами будинку розкинувся гірський або морський пейзаж. Однак непогано буде виглядати будь-яка зелень за вікнами – будь то лісовий масив або невеликий сад.

Віконні отвори, що виходять на сонячну сторону, часто прикриваються великими віконницями. Захиститися від світла зсередини можна за допомогою легких розсувних шторок.

Кімната, розташована з північного боку будівлі

Такі приміщення спочатку виконують захисну функцію – вкривають мешканців будинку від виснажливої спеки. Це, у свою чергу, накладає певний відбиток на їх зовнішній вигляд.

Як правило, тут немає балконів і виходів у двір. Використовуються невеликі віконні отвори, що нагадують бійниці. Для максимального захисту застосовуються щільні віконниці і штори з натуральних матеріалів, що перешкоджають проникненню сонячних променів.

Завдяки приглушенному висвітлення і прохолодному повітрю в таких спальнях є всі умови для повноцінного післяобіднього і нічного відпочинку.

Кутова кімната

Спальня, вікна якої розташовані з різних боків будівлі, є досить функціональним приміщенням. Це, як правило, достатньо світла і добре провітрюваних кімната. Однак тут не занадто жарко, завжди можна сховатися від пекучих сонячних променів. Досить просто засунути фіранки на вікнах.

А для тих, хто жадає свіжості, простору і свободи, більше підійде спальна кімната з незавішеними вікнами. У такій спальні легко дихається і чудово спиться. А якщо за вікнами простягаються морські простори, то кращого місця для відпочинку не знайти.

Кімната з виходом на балкон

Опочивальня, обладнана балконом або лоджією, володіє особливою чарівністю, адже у власників житла з’являється можливість милуватися околицями, не залишаючи меж будинку.

Завдяки додатковому приміщенню така кімната здається просторішою. Цей ефект значно посилюється, якщо в якості основного кольору спальні обраний білий колір.

Кімната мансардного типу

Приміщення під дахом – це щось особливе, інтригуюче, що зачаровує. Стельові перекриття, найчастіше, зроблені з натурального дерева, пофарбованого у виразний коричневий колір.

Іноді дерев’яні балки виконують виключно декоративну функцію, доповнюючи створений образ чогось легкого і повітряного.

Форма даху в спальнях-мансардах може бути будь-який, однак, найчастіше зустрічаються перекриття у формі правильного трикутника.

Кімната з виходом в сад

Цей варіант доступний тільки тим власникам заміського житла, чиї спальні розташовані на першому поверсі будівлі. Розкриті двостулкові двері створюють відчуття безмежної свободи.

Що стосується домовласників, які мають вихід до моря, то їм можна позаздрити. Завдяки величезним вікнам у всю стіну і широким дверей, в таких будинках відчувається єднання з природою, що в наш час трапляється вкрай рідко.

Вихід із спальні в звичайний садок теж виглядає досить екзотично, оскільки в умовах російського клімату подібні приміщення зустрічаються досить рідко.

Кімната з східним шармом

Середземноморський стиль – це не тільки чарівність країн Середземномор’я, але і своєрідність східних держав, завдяки яким цей напрямок дизайну набуло більш яскраві і виразні риси.

Тут можна зустріти безліч картин і фресок, що зображають життя богів. Східну тему продовжують малюнки на меблях і текстильних виробах.

Східний колорит в інтер’єрі спальні може проявлятися по-різному. Наприклад, у вигляді декоративних аксесуарів з квітковим орнаментом (подушки, покривала, штори та килими).

Елементи східного напрямку можуть бути присутні в кімнаті і в дещо іншому вигляді, наприклад знаходити відображення у формі віконних прорізів.

Сонячні відблиски на стінах і стелі, свіже морське повітря, ласкаве подув прибережного вітерця… Все це – середземноморський стиль. З таким інтер’єром відчуття літа не покине вас, навіть в непогожі зимові дні!

Теги: Спальня, Стилі інтер’єру