Що таке чат рулетка

11-23-2020

 

Chatroulette-воістину дивовижне явище. Незважаючи на те, що ідея відеочатів з випадковими користувачами на момент створення чат рандом  була не нова, саме вона буквально підірвала свого часу інтернет. І причин для цього було предостатньо-від зручності ресурсу до великої активності користувацької аудиторії. Ну а тепер про все по порядку. 

Трохи історії сервісу

Відеочат побачив світ у листопаді 2009 року.  За словами розробника, до цієї ідеї його підштовхнула функція відеоконференцій в скайпі. Нічого схожого в інтернеті він не знайшов, тому сів за розробку і написав програму для першої версії chatroulette.

Вже наступного року про chatroulette писали змі різних країн (good morning america, the new york times і new york magazine), а пізніше сервіс навіть пародіювали в одній із серій південного парку. В останні роки відвідуваність сайту становить від 0,5 до 1,5 мільйона чоловік на добу. І це, враховуючи наявність безлічі аналогів.

Сайт швидко привернув увагу інвесторів і бізнесменів у всьому світі. Однак андрій терновський і сьогодні не поспішає розлучатися зі своїм дітищем і продавати його. Замість цього він активно займається зміною концепції та модернізації сайту. Можливо, саме ці нововведення і сприяли тому, що останнім часом число активних користувачів йде на спад.

Чому веб чат став настільки популярним

Коли чат рулетка тільки з’явилася, аналогів їй практично не було. Тим більше в країнах снд. Користувачі, для яких щось подібне було в новинку, охоче користувалися відеочатом, спілкувалися, знаходили нові знайомства.

Незважаючи на наявність правил використання сервісу, виконання їх ніхто не контролював, особливо спочатку. Тому нерідко на сайті можна було зустріти трансляції інтимного плану і навіть відверті порнографічні матеріали.

Користувача могли заблокувати, тільки якщо він збере дійсно багато скарг. Але і це траплялося досить рідко. І якщо одних користувачів подібне тільки відлякувало, то інших, навпаки, приваблювало. Аудиторія розросталася дуже швидко. Можливість поспілкуватися з незнайомою людиною навіть з іншої частини планети зацікавила мільйони людей у всьому світі.

Переваги та недоліки сервісу

Але і недоліків у чат рулетки досить багато. І це в першу чергу – “абсолютно ніяка” модерація. До переваг сервісу можна віднести:

  • можливість вибрати регіон пошуку “партнера”;
  • наявність не тільки відео, але і текстового чату;
  • швидку роботу сайту в цілому;
  • дійсно активну аудиторію.

Зрештою за стрімким зростанням популярності сервіс пережив і настільки ж швидке падіння. І навіть незважаючи на те, що творець відеочату повідомив, що почав співпрацювати з правоохоронними органами для врегулювання проблемної ситуації, аудиторія сайту продовжила стрімко зменшуватися.

Нововведення, над якими андрій терновський працює останнім часом теж не викликали у користувачів особливого інтересу, тому останнім часом чат рулетка значно і реально поступається багатьом своїм аналогам.

Варіанти використання відеочату

За великим рахунком у користувачів є два варіанти використання chatroulette:

  • Відеочат. При цьому ви даєте доступ сайту до своєї веб-камері і мікрофону, після чого запускаєте пошук співрозмовника. Можна вказати параметри, наприклад, регіон пошуку. Система з’єднує вас з випадковою людиною. При бажанні можна відразу ж переключити онлайн-чат, і chatroulette знайде вам нового співрозмовника. Швидкість пошуку безпосередньо залежить від кількості людей на сайті, відповідних заданим вами параметрам.

  • Текстовий чат. Вам не обов’язково користуватися саме відеозв’язком. Цілком можна обмежитися текстовим чатом. Наприклад, підключитися до випадкового користувача з відео і спілкуватися в чаті на сторінці. При цьому ваша веб-камера не буде запущена, а інша людина вас не побачить.

Більшість користувачів все ж вибирає перший варіант, так як в цьому головна «фішка» chatroulette. Однак поступово інтерес до такого формату подугас. А колишні користувачі сервісу почали переходити на інші ресурси. Наприклад, до “родоначальника” подібних сайтів — omegle.

І незважаючи ні на що, аудиторія chatroulette все ще залишається досить активною. Тут легко знайти співрозмовника, поспілкуватися на актуальні теми або просто з цікавістю провести час. До того ж, багато користувачів з країн снд вибирають сайт через те, що це вітчизняна розробка.

Підсумки

Chatroulette-яскравий приклад того, як відмінна ідея без належної підтримки і розвитку дуже швидко злетіла, але так само швидко поступилася більш сучасним аналогам. Ще 5-10 років тому у chatroulette практично не було конкурентів, але сьогодні їх дуже багато.

Кому варто спробувати використовувати чат-рулетку? мабуть, в першу чергу російськомовним користувачам, так як саме ця аудиторія становить більшість користувачів сайту. Але і в цілому, якщо ви ніколи не користувалися анонімними відеочатами, чат-рулетка — хороший варіант, щоб відкрити для себе нові способи спілкування.

Прямо зараз chatroulette знаходиться на стадії модернізації, і андрій терновський працює над вдосконаленням ресурсу і поліпшенням модерації. Цілком можливо, що вже дуже скоро ми знову побачимо великий приріст аудиторії і збільшення інтересу користувачів до ресурсу.