Що таке чорнову підлогу в дерев’яному будинку і як він виглядає. Особливості укладання чорнової підлоги по лагам

21

Що таке чорнову підлогу в дерев’яному будинку і як він виглядає. Особливості укладання чорнової підлоги по лагам

Більшість будівельників рекомендують облаштовувати чорнову підлогу в якості додаткового утеплювача і гарантії міцності і надійності. Особливості укладання не є скрутними, а тому кожен бажаючий може зробити всі роботи самостійно. Одним недоліком даного статі є погана ізоляція ударних шумів, що позначається міцним кріпленням елементів. Фахівці не рекомендують робити таке облаштування в туалетах, саунах, ванній або лазні, адже для дощок не підходить підвищена вологість приміщення.

Чорнова підлога в дерев’яному будинку на лагах являє собою бруски, що складають каркас для укладання і вирівнювання. У такій варіації застосовуються дошки, які не є струганими, другого і третього сорту переважно з хвойних порід або м’яких листяних. У заміських будинках можна використовують колоди в якості лаг, що облаштовує більш міцну і надійну конструкцію. На початку робіт всі колоди повинні пройти обробку щодо вирівнювання матеріалу. Фактично, частина брусів, яка буде скріплюватися з дошками повинна бути вирівняною і обтесаної, але домогтися високого рівня практично неможливо.

Чим застелити підлогу в дерев’яному будинку. Як робити підлоги в дерев’яному будинку?

Дерев’яна підлога в будинку-це відмінне рішення для тих, хто хоче створити теплу і комфортну атмосферу в приміщенні. Ніякі сучасні матеріали не замінять цей екологічно чистий матеріал. Звичайно, дерево не може “похвалитися” міцністю і надійністю, як бетон або композит, але його вигляд буде ще багато років вигравати.

Особливості

Підстава з дерева, як і будь-яке інше, володіє як достоїнствами, так і недоліками. До плюсів відносяться наступні характеристики:

  • екологічно чистий матеріал, відповідно, безпечний для людини. Дерево не має в своєму складі шкідливих речовин;
  • можна зробити будь-який дизайн;
  • всі роботи можна виконувати найпростішими інструментами і матеріалами. Не маючи досвіду роботи в сфері будівництва, встановити дерев’яні підлоги можна самостійно.

Щоб підлоги в дерев’яному будинку прослужили багато років, до їх укладання треба поставитися з максимальною уважністю, обов’язково дотримуючись усіх вимог монтажу. Завдяки цьому ви не допустите просідання підлоги, адже якщо це станеться, треба буде або замінювати підлогу, або його піднімати. Крім переваг, підлоги в дерев’яному будинку мають і кілька недоліків. Дерев’яні підлоги обійдуться недешево, а всі роботи займуть багато часу. До того ж, самостійно встановити підлоги буде складно. Конструкцію вирівняти непросто, але можливо.

Чорнову підлогу в квартирі. Який підлогу краще зробити в квартирі?

Для комфортного життя в квартирі не обійтися без ремонтних робіт, пов’язаних з покриттям підлоги. Варіантів того, що саме можна постелити на підлогу в різних кімнатах на даний момент досить, тому важливо знати основні правила і закономірності вибору.

Для того щоб самостійно постелити відповідний підлогу, потрібно володіти достатніми знаннями і вміннями, які дозволять зробити роботу якісно і на довгі роки.

Особливості конструкції

Оскільки кожне житлове приміщення в квартирі передбачає певний рід занять, то все повинно бути підпорядковане цьому. Тому-то в спальні і дитячої клеять шпалери, на кухні і у ванній кімнаті кладуть плитку, а в коридорі взагалі можна використовувати декоративний цегла. Але особливо важливого значення набувають підлоги, саме на них людина знаходиться весь час перебування вдома. Завдяки хорошому і якісному покриттю вдається досягти максимум комфорту в приміщенні і зручності його експлуатації домочадцями.

Важливо не тільки саме покриття, яке розташовується під ногами, але і сама конструкція, яка ховається під ним.

У квартирах підлоги монтуються на міжповерхових плитах і мають два основних шари:

  1. проміжний;
  2. саме покриття підлоги.

Чорнову підлогу по грунту. Види чорнової стяжки

Чорнова стяжка підлоги виконується сухим або мокрим способом. Суха стяжка являє собою багатошаровий пиріг, який виконується в кілька кроків.

  1. перекриття або грунт вирівнюється.
  2. укладається пароізоляція, в ролі якої можуть виступати поліетиленова плівка, ізоспан або інші матеріали.
  3. суха засипка, до складу якої входять керамзит, дрібнозернистий шлак, спучений перлітовий, кварцовий або кремнеземний пісок, розподіляється по поверхні шаром товщиною 30-50 мм.
  4. по периметру кімнати необхідно укласти демпферну стрічку, яка буде компенсувати теплове розширення підстави і виключить звукові містки.
  5. суха стяжка покривається плитами дсп або осп, фанерними щитами, модулями з полістиролом або гвл. Матеріал укладається в два шари, стики при цьому зміщуються. Фіксація здійснюється за допомогою клею і саморізів.

Відео чорнову підлогу своїми рукам будуємо для себе