Як зробити малогабаритне житло стильним і багатофункціональною, уникнувши при цьому численних предметів меблів і декору? Таким питанням дедалі частіше замислюються власники невеликих квартир. Найбільш підходящим у подібних випадках є стиль східного мінімалізму. Його характерні риси – це відмова від розкоші і створення максимального комфорту. Дизайнери прогнозують особливу популярність мінімалістичному стилі, т. к. стильна простота зміцнює свої позиції в суспільстві і в світі моди.

Відмінні риси східного мінімалізму

  • відсутність або мінімальна кількість елементів декору;
  • прямі чіткі лінії;
  • використання натуральних матеріалів;
  • низька меблі;
  • трансформація простору за допомогою легких перегородок.

Пропонуємо до розгляду один із варіантів оформлення квартири невеликої площі в стилі східного мінімалізму з азійських спрямованістю.

Для колірного оформлення дизайнери вибрали білий колір і відтінки світлого дерева з збереженням натуральної текстури деревини. Стіни покриті білою матовою фарбою, підлогове покриття і двері з дерева кольору американського горіха. Завдяки такому поєднанню створюється ефект чистоти, простору і свіжості:

У дитячих кімнатах дизайнери вирішили виділити більш яскраві барвисті акценти:

Трансформація площі квартири

У цьому проекті застосовані різні способи зонування приміщення. Так, передпокій плавно переходить в їдальню і перетворюється в хол:

Решітчаста дерев’яна перегородка відокремлює територію передпокою від зони вітальні:

У міні-кухню, незважаючи на її скромні розміри, вмістилися всі необхідні компоненти. Кутова конструкція робочої зони дозволяє раціонально використовувати простір:

Зона прийому їжі оформлена за принципом барної стійки, що дозволяє компактно розміщувати предмети меблів і посуд:

Об’єднані перегородки з гіпсокартону і скла виглядають витончено, не заступають потоки світла і полегшують простір. Такі перегородки можна зробити невеликі: від стелі до стіни 30-40 см або повністю відгородити кухонну зону від барної стійки:

Розсувні двері в кухні також економлять площу і служать оригінальним декором:

Меблі

В інтер’єрі цієї квартири відсутня висока і великогабаритні меблі. Вибір зроблений на користь низьких довгих тумб, диванів і ліжок. Це дозволяє візуально підняти стелі, оскільки в цьому приміщенні вони не дуже високі:

У передпокої для зберігання одягу взуття сконструйований містка шафа з простими фасадами без декоративних елементів:

Для робочого кабінету виділено зовсім мало місця, незважаючи на це, тут розміщені всі необхідні предмети меблів та комп’ютерної техніки:

У спальні дзеркальні двері шафи візуально додають додатковий об’єм:

Особливістю цього проекту є м’які підвіконня: вони обладнані під додаткове місце для відпочинку за допомогою м’яких матраців. Такий варіант оцінять діти. Однак дуже важливо при обладнанні такого підвіконня подбати про безпеку і вибрати вікна з надійною системою захисту:

Декор

З усіх нечисленних аксесуарів в цій квартирі звертають на себе увагу статуетки азійських тематики і картини з абстрактним живописом, які гармонійно вписуються в загальний стиль:

Східний мінімалізм зобов’язаний своєю популярністю японському стилю, в якому штори на вікнах мають особливу конструкцію. Вони нагадують розсувний екран. Така модель дуже красиво виглядає на широких вікнах:

Вікна в спальні та дитячої оформлені короткими текстильними шторами. Для мінімалістичного стилю це ідеальний варіант: під вікном вільний простір можна зайняти потрібними предметами:

Колір тканини на шторах в спальні римується з більш світлим лавандовим відтінком стіни в узголів’я ліжка:

Ванна кімната

Санвузол має також невелику площу, тому всі сегменти та обладнання мініатюрні і компактні:

Загальна тенденція дизайну цієї квартири в східному стилі –функціональність і елегантність. Тут мінімальна кількість меблів і побутових предметів відрізняються лаконічним і витонченим дизайном:


Теги: Стиль мінімалізм, Японський стиль