Кожна сім’я бажає мати власне житло, проте в більшості випадків вони стають володарями лише невеликих квартир з однією кімнатою. Виходить так, що саме ця кімната повинна послужити і вітальнею, і спальнею, а може і дитячої. Саме тому слід вдатися до дизайнерських рішень, що спрямовані на збільшення простору кімнати, не фактичне, але хоча б візуальне.

Установка капітальної перегородки є неможливою, оскільки це б’є по фінансам, створює дискомфорт і зменшує простір і без того невеликої кімнати. Оптимальним виходом з ситуації є зонування простору кімнати за допомогою спеціальних ширм.

Класичний варіант ширми являє собою пристрій з трьох окремих секцій, що з’єднуються петлями і складаються немов гармошка. Каркас стулок виконується з легких матеріалів типу пластику або дерева. Для наповнення може використовуватися папір, шкіра, текстиль та інші подібні матеріали.

Ширма-перегородка для кімнати може служити не тільки роздільником простору, але і елегантним елементом інтер’єру квартири. Основною перевагою такої перегородки буде те, що її можна швидко прибрати або перемістити. Якщо ж ретельно підійти до вибору ширми, то можна використовувати її як елемент декору кімнати або ж цікавий арт-об’єкт.

Коротка історія виникнення ширми

Місце виникнення ширми – Китай, час її появи – 7 століття. У далекому минулому китайці встановлювали ширму перед входом у житло, вона була у вигляді спеціального екрану, що за віруванням людей відганяв злих духів. Стулки такої ширми виконувалися з шовку, що прикрашався вишивками, розписами або перламутром з кольоровими каменями.

Через століття ширма почала набирати популярність і в Японії. Тут же її виготовляли із спеціального паперу, що була прикрашена малюнками драконів і тигрів. До країн Європи перегородка перейшла тільки в XVII столітті, коли все східне отримало тут велику популярність, проте європейці перші, хто почав використовувати її як декоративний елемент інтер’єру.

Вже в 19 столітті ширма почала набирати популярність і на території Росії, де головною метою була практичність. Тут ширма-перегородка була не прикрасою, а засобом, а значить, служила роздільником кімнати на кілька зон, особливо активно це використали ті, хто здавав своє житло відразу декільком постояльцям.

Неоціненне достоїнство ширми

Ширма-перегородка для кімнати – зручний і багатофункціональний засіб, що сприяє оптимізації простору та його поділу на невеликі зони. За допомогою такої перегородки можна відокремити дитяче ліжечко або ж створити свій особистий кабінет. Більш того, при останньому варіанті навіть ширму можна активно використовувати, створивши в ньому спеціальні «кишені» для буклетів і листівок.

В цілому ж вона зараз може використовуватися як завгодно, починаючи від роздільника дитячої на спальню та ігрову зони, закінчуючи замінником штор.

Дизайн ширми-перегородки для кімнати

При належному і правильному підході до вибору ширми її можна перетворити на справжній витвір мистецтва. Красиво виглядають ширми з дорогих матеріалів або ж плели з бамбукових (очеретяних, ротанговых) волокон. Саму перегородку цікаво буде тематично прикрасити: чим саме — вирішувати тільки її господарям, адже це можуть бути і сімейні фотографії, і спеціальні гравюри або ж східні маски і віяла.

Також в продажі є спеціальні дизайнерські ширми, що представляють собою цілий арт-об’єкт, виготовлений з скляних дисків, металевих кіл чи інших практичних матеріалів. У більшості випадків такі перегородки використовуються як прикраса, заповнює порожній кут кімнати. Для більшої практичності на ній встановлюють полички, на які можна виставити різні декоративні речі або ж фотографії.

За допомогою такої дизайнерської речі можна не тільки захистити ділянку кімнати або створити завершену концепцію інтер’єру, але і захопитися світловий грою, встановивши за ширмою оригінальний світильник.

Крім усього іншого, її можна використовувати в якості сполучного ланки. Якщо в інтер’єрі кімнати переважають кольори одного напрямку, але є елементи, що випадають із загальної гами, то слід придбати ширму того ж кольору, що й ліжко або штори. Таким чином, можна буде підкреслити переважаючий колір, зробити на ньому акцент і тоді всі елементи інтер’єру стануть єдиним цілим, що виглядає як досконала і закінчена композиція.

Прикраса інтер’єру за допомогою ширми

Для того, щоб створити затишну і розслаблюючу атмосферу у себе вдома більше не потрібно ламати голову над складними дизайнерськими рішеннями, адже тепер можна просто підібрати ширму-перегородку для кімнати на свій смак. Зараз є популярними ширми, які виконані з фотопаперу з якимось тематичним зображенням. Наприклад, це може бути гірська місцевість або ж берег моря з золотистим пляжем. А якщо грамотно підійти до цієї справи та додатково прикрасити ширму елементами декору, то вийде оригінальний та затишний куточок, де завжди можна відволіктися від сірих буднів і трохи розслабитися.

Крім цього важливо враховувати габарити кімнати, де стоятиме ширма, адже вона теж може візуально, як зменшувати розмір кімнати, так і навпаки. Якщо житло зовсім невелика, то краще придбати перегородку з прозорими тканинами, які подарують відчуття легкості і легкості.

Зовсім недавно на ринках з’явився ще один тип ширм – гнучкі кімнатні перегородки. Вони сприяють задоволенню потреб клієнта, який може згинати ширму так, як йому хочеться і зручно, адже вони може набувати будь-якої форми.

Як підсумок, слід сказати про те, що ширма – це дуже зручна, корисна і функціональна річ. Вона є незамінною у невеликих кімнатах, які потребують їх поділі. Також відмінно перегородка підійде і тим, хто хоче закінчити оригінальний інтер’єр кімнати або ж використовувати її як один із сполучних елементів декору.
ширма с загруженными полочками

Теги: Ідеї облаштування