З допомогою мансарди в приватному будинку можна спорудити зручне і комфортне приміщення з великим функціональним запасом, що дозволить усунути будь-які потреби людини. Перевагою стане відсутність необхідності створення прибудов, збільшення поверховості будинку. У будинку з мансардою головним атрибутом стане сходи, що виводить на мансарду. З її допомогою можна не тільки безпечно дістатися до мансардного поверху за лічені секунди, але і додати інтер’єру більш вишуканий розкішний вигляд.

белая лестница с коричневыми ступеньками больцевая лестница на мансарду

Класифікація сходів за їх вигляду

Залежно від типу установки сходи на мансарду, її можна розподілити на дві основні категорії:

  • Зовнішня – таку драбину встановлюють зовні приватного будинку, підйом ставати невід’ємною частинкою фасаду будівлі. За рахунок такого розташування сходів мансарда отримає окремий вхід з вулиці, що дуже зручно, проте в зимовий час цей варіант може стати небезпечним. Проектувати таку сходи краще на етапі проектування і будівництва приватного будиночка.
  • Внутрішня – універсальний вид сходів, розташований всередині будинку. Зручний і практичний варіант, дозволяє швидко і безпечно підніматися на мансардовий поверх в будь-який час року. Недолік – може зайняти багато місця, особливо актуальна проблема в будинках з невеликою площею.

дизайн мансардной лестницы в частном доме красивая лестница из темного дерева

Конструкція

Одномаршові сходи – являє собою пряму конструкцію, що розташовується під кутом від 30 до 45 градусів (залежно від висоти стель і вільного простору). Якщо висота стелі буде більше 2,5 метра, то краще відмовитися від такого типу сходів, так як ступені будуть або під крутим кутом, або займати багато простору на нижньому поверсі.

Двухмаршеві сходи – такий тип застосуємо лише у приватних будинках з великою площею, так як подвійна драбина маршового типу передбачає горизонтальну площадку для повороту. Гідність – підходить для стель будь-якої висоти, ступені можна залишати зручними і плавними. Кут повороту залежить від конструкції будинку і місця установки сходів, хоч 180, хоч 90 градусів. Для того, щоб оптимально використовувати вільний простір краще всього встановлювати таку драбину в кутку або біля стіни.
лестница в мансарду с первого этажа

Сходи з забіжними ступенями – в такому типі споруди горизонтальна майданчик відсутнє, замість цього для повороту застосовуються спеціальні ступені трапецієподібної форми. При укладанні більш вузька сторона кладеться в бік меншого радіусу повороту. Середина ступені повинна мати ширину близько 30-40 сантиметрів. Гідність – більш успішне використання вільного простору, габарити трохи менше, а підйом більш зручний і швидкий.

Складна – найпростіший варіант з найбільш доступною ціною. Застосовується лише у разі, якщо піднімаються на мансарду не часто, краще всього використовувати цей варіант на дачі. Складні сходи – компактна конструкція з секцій, що зручно складаються і забираються в люк на стелі. Переваги – простий монтаж, надійність, міцність, не потрібно планування або розрахунок вільного простору.

Гвинтові сходи – також доступний за ціною варіант, займає мінімум простору. Особливість зовнішнього вигляду дозволяє зробити будь-який інтер’єр більш стильним і цікавим. Складається з центральної осі і забіжних трапецієподібних ступенів. Не вважаються безпечними, так як можна оступитися, необхідна установка якісних перил і додаткового джерела освітлення.

лестница с оригинальным перилом

Який матеріал вибрати?

Сходи на мансарду – це одна з центральних частин інтер’єру, здатна підкреслити стилістику і внести свіжість у дизайн будинку. Якщо ж розташувати сходи на вулиці, то вона стане архітектурним елементом, що також буде мати підвищену важливість. При виборі матеріалів слід враховувати стиль будинку, його інтер’єр.

Сходи в приватному будинку на мансарду з дерева може мати будь-яку конструкцію, форму і колір, крім того деревина добре поєднується з будь-яким інтер’єром і стилем. Також варто зазначити, що дерево — це матеріал з тривалим терміном служби і експлуатації, має гарну міцність. Дорогі породи дерева створять шикарний зовнішній вигляд, зможуть надати додаткового затишку. Однак, при цьому не варто забувати, що дерево вимагає ретельного догляду, обробки спеціальними засобами.

мансардная лестница в светлом интерьере мансардная лестница в черно-белом исполнениимансардная лестница оригинальной формы

При установці і монтажі сходів потрібно звернути особливу увагу на сходи і їх поверхня – вони ні в якому разі не повинні бути надто гладкими. Якщо східці будуть лакованими або занадто добре відполірованими, то це призведе до ризиків, що тягнуть за собою отримання травм і переломів.

Сходи, виконана з каменю – масивна конструкція з високим рівнем надійності. Найкраще підходить для установки в цегляному приватному будинку, з-за своєї візуальної навантаження. Найчастіше такі масивні сходи радять встановлювати не всередині, а зовні, при цьому їх можна фарбувати або обштукатурювати.
небольшая лестница на мансардуСходи на мансарду, виконана з металу, здатна підкреслити оригінальність і унікальність будь-якого інтер’єру. Матеріал відрізняється високим рівнем міцності, надійністю, а також оригінальним зовнішнім виглядом. Пофарбувавши сходи в будь-який відтінок її можна поєднувати з будь-яким стилем. Якщо ж зробити замовлення на хромування – то це додасть елегантності сходах і зробить її зовні «багатший». Металеві сходи є універсальною і підійде як для дерев’яного будинку, так і для кам’яного або цегляного.

Сходи на мансарду можна купити, однак готовий варіант може не вписатися в існуючий інтер’єр, крім того можна не вгадати з розміром, що призведе до фінансових втрат. Можна зробити індивідуальне замовлення, щоб її збирали, враховуючи габарити будинку, проте це дуже дорого і довго. Оптимальний варіант – зробити сходи самостійно, однак при цьому потрібно враховувати всі нюанси і особливості планування, прислухатися до експертного думку дизайнерів, а також правильно розрахувати всі необхідні параметри. При самостійному спорудженні сходів краще віддати перевагу деревним матеріалам, зокрема кедру або сосні, також підійдуть ясен, бук і дуб.

подвесная конструкция мансардной лестницы