Вибір штор для вітальні – наскільки приємне, настільки ж і відповідальне завдання. Вміло підібраний відтінок або малюнок штор, їх фактура і матеріал можуть як перетворити готовий інтер’єр кімнати, так і зіпсувати його. Перш ніж приступати до перегляду безлічі варіантів декорування вікон, визначитеся, який результат ви хочете отримати – потрібно вам, щоб гардин або тюлі виступали контрастом до загальній палітрі вітальні або збігалися з інтер’єром по колірній гаммі і фактурності. Чи хочете ви, щоб всі вхідні в вітальню насамперед звертали увагу на вікна та їх декор, або в якості центру тяжіння поглядів у вас намічений інший предмет?

Існує загальне негласне правило для всіх типів інтер’єрів – якщо обробка стін в кімнаті виконана у однотонному варіанті, то штори можна використовувати з принтом, якщо ж стіни ви декорували шпалерами з малюнком, то відповідно штори або гардини повинні бути одноколірними. Але, як відомо, з будь-яких правил бувають винятки. Умілі руки професіоналів зможуть підібрати варіанти драпірування вікна на всі випадки життя, для будь-якого типу приміщення.

Наприклад, ака вітальня в прохолодних тонах просто потребувала шторах теплого відтінку, ненудна обстановка кімнати дозволила підібрати тканину для декору вікна з ненав’язливим малюнком. Яскраві карнизи для штор, ідеально повторені в елементах настільних ламп, закінчили яскравий образ нетривіального інтер’єру вітальні.

Образи штори на люверсах

Люверси являють собою металеві або пластикові кільця, розташовані у верхній частині штор на однаковій відстані один від одного. Штора з люверсами протягується на карниз круглої форми, в результаті чого утворюються ідеальні вертикальні складки тканини. Подібний вид драпірування вікна підходить для різних кімнат і вже кілька років не втрачає своєї популярності саме завдяки універсальності. У вітальні такі штори виглядають шикарно, особливо, якщо стелі в кімнаті досить високі.

Цікавим способом оформлення віконних прорізів у випадку зі шторами на люверсах, є комбінування тканини – верхній ярус гардин виконується з однотонної тканини, а нижній з матеріалу з малюнком. Або як в даному випадку – штори складаються з трьох сегментів різних, але близьких один до одного відтінків, повторюють кольори, використані в інтер’єрі вітальні.

На люверси можна «посадити» і тонкий, прозорий тюль. У результаті виходить ніжне і повітряне оформлення вікна, яке підійде практично до будь-якого інтер’єру. Куточок для читання в цій вітальні вимагає великої кількості природного освітлення, але і залишити вікна зовсім без оздоблення не можна, тому тюль став ідеальним варіантом оформлення великих віконних прорізів.

Аналогічна ситуація сталася і з завершенням образу цієї вітальні в теплих бежевих тонах. Прозорі штори молочного кольору чудово виглядають на сталевих карнизах з великими блискучими набалдашниками.

Білосніжні прозорі штори на люверсах покликані підтримати світлу палітру вітальні, і надати їй легкості, невагомості і навіть романтизму.

Сучасний дизайн штор з ламбрекенами

Спочатку ламбрекени були задумані не стільки для прикраси, скільки для драпірування вад віконних рам та елементів кріплення. З часом у цих елементів драпірування залишилася лише декоративна функція, яка додає індивідуальності і шарму оформлення віконного простору.

Ламбрекен кріпиться на каркас без можливості зміщення, але зняти його, щоб провести чистку, безумовно, можливо. Подібні декоративні елементи завершують образ, роблячи його воістину королівським.

У вітальні з високими стелями такий декор вікна в нейтральних відтінках виглядає просто розкішно. Очевидно, що в цій вітальні, штори – не головний елемент, вони покликані лише підтримати колірну палітру і спокійну фактуру.

Мода на текстиль забарвлення 80-х років знову повертається, багато дизайнерів штор вдаються до дещо модифікованим варіантом принтів з ретро-стилю. Яскравий. Колоритний матеріал штор і ламбрекенів здатний оживити вітальню і прокласти колірної місток між різними відтінками в інтер’єрі кімнати.

Римські та японські штори або тканинні жалюзі

Цей вид текстилю для вікна являє собою широкі ткані смуги, які складаються в рівні горизонтальні складки за допомогою ланцюгового механізму. Тканина фіксується на будь-якому зручному для мешканців рівні і розміщується рівно в отворі вікна.

Як правило, при виготовленні римських штор застосовують досить щільні тканини – льон, бавовна і їх штучні аналоги. З-за утворюються, при піднятті, горизонтальних складок, римські штори неможливо підняти до самого карниза, але це тільки прикрашає образ віконного простору.

Чіткості ліній при піднятті штор римського виду, вдається досягати завдяки спеціальним планок, які вшиваються при виготовленні текстильного виробу. У розправленому вигляді штори виглядають просто і лаконічно, не відволікаючи на себе увагу мешканців.

Серед тканинних видів жалюзі розрізняють також японські штори або панелі (екрани). Це рівні полотна тканини, які переміщуються вздовж віконного отвору як дверцята у шафах-купе.

Як правило, такі штори виготовляють з тканин нейтральних відтінків, частіше світлих тонів, але можливі і варіанти з малюнками.

Незвичайне оформлення вікна стало лише частиною оригінальної мозаїки, яку представляє собою інтер’єр цієї нетривіальної вітальні, наповненої дизайнерськими знахідками та творчими рішеннями.

Сучасний дизайн штор на еркер

Для декорування еркера потрібен спеціальний карниз, який виготовляють на замовлення або згинають готовий металевий каркас за формою еркера.

Еркер, задрапірований важкими шторами з малюнком, виглядає як невелика сценічний майданчик.

У випадку з декоруванням еркера тонким прозорим тюлем, це рішення виглядає прекрасно, як в класичному інтер’єрі, так і в сучасному приміщенні з прогресивними елементами декору.

Еркер створює невелику нішу, оформлену як зону відпочинку, а штори теплих, благородних відтінків завершують розкішний образ цього місця усамітнення.

Сріблясто-сірі штори в цьому еркері служать відмінним фоном для білосніжних настільних ламп, і прекрасно доповнюють світлу палітру вітальні.

Невеликий еркер утворює нішу для м’якого дивана в світло-сірих тонах, такі ж відтінки застосовані в текстилі віконного простору. Легкий блиск тканини штор перегукується з дзеркальним декоративним елементів і блиском скла в люстрі.

Новинки віконного дизайну текстилю для відкритого карниза

Найбільш часто зустрічається варіант оформлення віконного простору – це штори, розміщені на карниз, який не ховається від наших очей під нішами або ламбрекенами.

Простота і лаконічність оформлення сусідить з витонченістю. Останнім часом найбільшою популярністю користуються сталеві карнизи для штор, які при бажанні можна доповнити набалдашниками в тему інтер’єру.

Використання в образі штор відразу кількох різних сегментів не тільки дозволяє перекинути містки між різними оттеками, використаними в дизайні вітальні, але і урізноманітнити сам зовнішній вигляд текстилю.

Однотонні штори нейтральних відтінків підійдуть у тому випадку, якщо саме вікно досить складне, незвичайне, розділене на секції.

Також однотонний текстиль без принта буде доречний у вітальнях, які і так рясніють декором, різними контрастними поєднаннями кольорів і фактур.

Яскраві колоритні штори на відкритому карнизі будуть виграшно виглядати в кімнаті зі світлою обробкою стін і стелі.

Темно-сірі штори з щільної тканини стали чудовим гармонійним доповненням до оббивці м’яких меблів, склавши відмінний альянс, який працює на створення спільної затишної і комфортної атмосфери вітальні.

Дизайн декору вікна за допомогою закритого карниза

Цей спосіб драпірування віконного простору ніколи не вийде з моди. Карниз можна «заховати» за тканиною штор, сконструювати спеціальну нішу або заслін, який буде кріпитися до стелі, прибрати його за стельовий плінтус.

Для багатьох конструкцій сучасних вікон, таке рішення є оптимальним варіантом оформлення простого і лаконічного віконного простору.

Комплект з тонкого прозорого тюлю і щільних однотонних штор – традиційний прийом для декорування сучасних віталень.

Затискувачі і захвати для штор і раніше в тренді і досить часто використовуються для інтер’єрів віталень класичному або близькому до нього стилях.

Штори з органзи, зібрана в численні складки виглядають по-королівськи практично в будь-якому інтер’єрі і чудово повторюють відтінки палітри, використаної в обстановці вітальні.

Прозорі тканини також використовують для декору вікон з допомогою «невидимих» карнизів. Створюється відчуття, що найтонший завісу спускається безпосередньо зі стелі кімнати.

Теги: Вітальня, Штори