Для інтер’єрів, володарі яких стануть темпераментні натури ідеально підійдуть синій і блакитний кольори. Кімнати оформлені такими відтінками допоможуть досягти умиротворення і спокою. Емоційні люди, чиєю стихією є вогонь, будуть почувати себе найбільш комфортно саме в таких приміщеннях.

Сині стіни

Оформляти стіни синім можна в тому випадку, коли кімната знаходиться на сонячній стороні і не затінена дерев. Цей колір сам по собі дуже холодний і, якщо пофарбувати стіни або обклеїти їх синіми шпалерами, то при недоліку сонячного світла воно буде виглядати похмуро.

Блакитні стіни

Блакитним, залежно від його інтенсивності, можна оформити стіни як в сонячній кімнаті, так і в затіненій. Оскільки цей колір досить спокійний, то приміщення, стіни якого планується виконати в блакитних відтінках, в подальшому потрібно буде заповнити предметами меблів або декору яскравих кольорів, щоб уникнути бляклості інтер’єру.

Меблі і декор синього кольору

Якщо в кімнаті передбачається розстановка меблів і предметів декору у синіх кольорах, то стіни повинні бути виконані у досить спокійних тонах. Оскільки темна меблі на тлі темних стін може зробити інтер’єр надто холодним і навіть похмурим.

Меблі і декор блакитного кольору

Для того, щоб інтер’єр з предметами меблів і декору виглядав гармонійно, необхідно, щоб стіни кімнати були більш насиченого відтінку. Такий хід зробить приміщення більш виразним і допоможе уникнути візуальної прісність навколишнього оточення.

Кольору, з якими поєднуються синій і блакитний

Є кольори і відтінки, з якими однаково добре поєднуються як синій, так і блакитний. До таким можна віднести:

  • білий (і всі його відтінки);
  • сірий (в залежності від насиченості);
  • срібло;
  • золото.

Якщо ж говорити про інших кольорах, то потрібно поставитися до їх вибору більш уважно. Так з синім гармонійного поєднання можна досягти, додавши в інтер’єр пастельні відтінки. А для тандему з блакитним слід вибирати більш інтенсивні відтінки. Те ж саме можна сказати і про вибір кольорів дерев’яних елементів інтер’єру. З синім добре поєднуються білі і світлі породи дерева, а з блакитним – темні, насичені кольори.

Враховуючи всі особливості компонування цих двох відтінків, можна створити вишуканий інтер’єр від романтичного ніжного до шикарного класичного. Нижче наведені приклади застосування синього і блакитного кольору в приміщеннях.

Синій і блакитний у вітальні

Інтер’єр вітальні витриманий в контрастних кольорах. Поєднанням таких різних стилів і форм предметів створений неповторний оригінальний образ, в якому гармонійно поєднуються стиль хай-тек, сині стіни і класичний зелений диван.

Стиль кантрі, в якому чудово гармонують сині диван, крісло, столик, подушки, штори та інші елементи декору з білими стінами і лимонно-жовтими предметами.

Інтер’єр, витриманий в спокійних пастельних тонах, де добре поєднуються білий, сірий і блакитний кольори стін. Розбавляють все це спокій лише деякі декоративні деталі, завдяки яким кімната стає ще більш вишуканою.

Основним помітним акцентом цій вітальні стали стіни, пофарбовані в синій колір. Інші предмети, меблі і декор, заповнять простір, роблячи його зручним для використання. Завдяки тому, що меблі виконані в спокійних тонах, не виникає візуального резонансу і інтер’єр виглядає досить гармонійно.

Кімнату в приглушених кольорах наповнюють предмети декору, трохи більше виражені за інтенсивністю кольору. Це створює особливу атмосферу умиротворення, що важливо для просторої сімейної вітальні.

Синій і блакитний в спальні

У спальні для багатьох людей дуже важливо відчувати близькість неба, це сприяє більш швидкій релаксації і настроювання на спокійний сон. Яким буде цей шматочок неба в кімнаті – вирішувати її власнику.

Колір стін нічного неба перегукується з кольором покривала на ліжка, створюючи загадкову обстановку. У такій кімнаті легко можна буде заснути навіть в самий сонячний день, а допоможуть у цьому щільні штори.

Шматочок легкого ніжного блакитного неба наповнює кімнату надзвичайною ніжністю і спокоєм. Таке рішення підійде для романтичних натур.

Для тих, кому недостатньо невеликих шматочків неба, наповнюють спальню кольором стін або штор, можна доповнити інтер’єр видами нічного міста.

В цілому, інтер’єри спалень, виконані в синіх та блакитних кольорах дозволять їх володарям відчути легкість і безтурботність.

Підлогове покриття виконане в білому кольорі, дозволить представляти, що це не підлога, а хмара і зробить перебування в цій кімнаті ще більш легким і приємним.

Синій і блакитний в кухні та у ванній кімнаті

У більшості людей саме синій і блакитний кольори асоціюються з водою. Саме цим кольором позначають її діти на своїх малюнках. Можливо, це і відкладає свій відбиток на підсвідомість тих, хто вибирає для кухні або ванної кімнати саме ці кольори.

Крім властивостей, які синій надає на емоційному рівні, у цього кольору є ще й відчутна перевага перед багатьма іншими відтінками. Він досить практичний в експлуатації.

Адже саме в приміщеннях, де поверхонь доводиться контактувати з водою, внаслідок чого залишаються плями і розводи, синій може стати незамінним помічником для господині.

Теги: Синій колір, Кольори в інтер’єрі