У вас ніколи не виникало питання, чому одні речі залишають вас байдужими, а інші, як кажуть, «чіпляють»? В даний момент, це як раз той випадок. Чому ви не пройшли повз заголовка цієї статті? Все дуже просто. З точки зору психологів.

Є така наука – психологія, яка пояснює практично кожен ваш вчинок. Так от, з точки зору психологів, синій колір і різноманітні його відтінки завжди були супутниками людини, якому характерні такі риси, як:

  • почуття боргу;
  • впевненість у своїх силах;
  • здатність не створювати конфліктні ситуації та вирішувати мирним шляхом, якщо вони виникли;
  • інтуїтивність у вчинках;
  • врівноваженість і спокій.

Той факт, що ви зацікавилися цією статтею, принаймні, до цих рядків, як раз і говорить про вас навіть краще, ніж ви думаєте, і знаєте про себе самі. Тобто, прагнете до спокою, віддаєте перевагу стабільність в життя, стосунки з людьми будуєте на засадах духовності.

Можна багато цікавого розповісти про людину виходячи з його прихильності до синього кольору, але мета цієї статті інша. Думається, що ви читаєте цю статтю не тільки з інтересу до синього кольору. Основний інтерес – це майбутня ванна кімната. Ну, а її колір тільки сприяв вибору саме цієї статті.

З чого почати і чим закінчити? Прораховуємо до дрібниць

З цього питання починається будь-яка робота, тим більш оформлення ванної кімнати. Спочатку треба визначитися, який по площі буде ванна кімната. Звичайно, якщо є вибір. Тому що від цього залежить, яким буде інтер’єр, його дизайн. Для початку розглянемо варіант з ванною кімнатою невеликій площі. Це, мабуть, найпоширеніший і самий складний варіант. Все повинно бути розраховано до дрібниць. Ванна – це не вітальня, де можна поміняти розташування меблів та інші атрибути протягом години.

Плануємо сантехніку для ванної кімнати – раз і назавжди

Вибравши кімнату під ванну, слід визначитися з «дислокацією» сантехніки. В першу чергу визначити місце установки ванни. Це головний об’єкт кімнати.

Ванну не слід установлювати біля вікна. Ванна — не подіум. Не будемо говорити про пікантності цього місця. Але сказати про можливості застуди під час прийому ванни слід. Якщо, звичайно, вікна у ванній кімнаті не мають по шість склопакетів. Тоді – на здоров’я. Вікна вам – не перешкода. Про що і свідчать численні проекти.

В маленькій кімнаті нерідко використовують кутову ванну. Сама її назва і відповідна конструкція вказують на місце її установки – в кутку. Вона займає мало площі, але від цього її функціональність не страждає.

До розстановці решти сантехніки слід підходити з точки зору її компактності, зручності користування нею і, звичайно, з існуючої системи водопостачання і каналізації. Ванну сантехніку в маленькій кімнаті слід розташовувати уздовж стіни. Цим ви заощадите на водопровідній лінії.Слід подумати, яким чином приховати лінії водопостачання і каналізації. Навіть пофарбовані в ваш улюблений синій колір, труби будуть псувати весь вигляд ванної кімнати. Тому, з допомогою тумбочок під сантехніку, можна чудово вирішити цю проблему. Особливо, якщо вони будуть кольору індиго. А самі тумбочки будуть служити відмінним місцем зберігання усіляких туалетних речей. Настінні вбудовані шафи такого ж кольору чудово їх доповнять. Блакитний колір має ще більший ефект, який подібно милуванню весняним небом. Осінньою порою, коли хмари закривають небо, цей колір буде особливо приємним для погляду.

Але набагато ефективніше і практичніше приховати все зайве з допомогою спеціальних панелей, змонтованих уздовж стін. При такому варіанті дуже легко виконується ремонт комунікацій.

У просторій ванній кімнаті дизайн інтер’єру виглядає більш вільним і більш цікавим. Тут вже можна дозволити вмонтовану ванну, в якій передбачено навіть чаювання. Поєднання синього кольору облицювання стін, підлоги, аксесуарів і чаювання має колосальний, релаксаційний ефект.

Часто у просторій ванній кімнаті встановлюється душова кабінка. Площі цілком достатньо. А душові кабінки зараз робляться досить багатофункціональними. В них передбачено кілька режимів душа (особливо чудово приймати душ в режимі «дощ»), масажні прилади для ніг та інших частин тіла, аудіоапаратура. І все це в синьому (блакитному, синьо-зелений, синьо-фіолетовому) кольорі.

Освітлення ванної кімнати – аналог кіностудії

Освітлення у ванній кімнаті повинно бути таким, як на кіностудії Мосфільм або Долженко. Глядач його не помічає, але воно є. Так воно має бути і у вашій ванній — розосередженим, м’яким і приємним. Ванна кімната – це ж свого роду кімната релаксації, а не дискотеки. При правильній організації освітлення, заспокійливий ефект синього кольору в дизайні кімнати буде тільки зростати. Освітлення має бути достатнім в будь-який час доби. Зазвичай штучне освітлення (світильники, люстри, плафони) планується таким чином, щоб дозволити чоловікам ретельно поголитися, жінкам – нанести гарний макіяж. Навіть у вечірній час.

Оформлення стін, підлоги – фінал дизайнерської роботи

Після того, як виконані роботи по розміщенню і монтажу сантехнічного обладнання, приладів освітлення, необхідних навісних шафок, можна приступати і до заключної роботи – оформлення стін, підлоги в бажаному кольоровому тлі. Поєднання синього кольору з білим вважається класичним для ванної кімнати.

З допомогою синього кольору та його численних відтінків, виділяються зони ванної, душової кабінки від решти простору кімнати. Синій колір створює відчуття, що ви входите у воду, ще не зайшовши у ванну. На ваш розсуд, виділяється зони решти сантехніки. Але це вже прийнятно для просторої ванної кімнати. Якщо це виконати в маленькій кімнаті, дизайн вийде дуже строкатим. Загальна гармонія кольору буде зіпсована

Облицювання підлоги та стін повинна бути водостійкою. Зазвичай виконується керамічною плиткою. Колір плитки, мозаїки (звичайно, синій) повинен бути гармонійним з загальним кольоровим фоном. В іншому випадку буде зіпсований весь ефект синього кольору. Фахівці рекомендують використовувати глянсову плитку. Відмінно виглядає настінна і підлогова мозаїка синіх відтінків. До речі, мозаїчне покриття дозволяє візуально збільшить кімнату. При використанні кахельної плитки в якості покриття підлоги, обов’язково зверніть увагу на її поверхню. Слизький мокрий підлогу може серйозно зіпсувати вам настрій, а то й здоров’я. Навіть синій колір такої підлоги вас не буде радувати.


Якщо облицювання стін керамічною плиткою ви вважаєте витратною, то можливий варіант їх покриття пластиковими панелями. Вони дешевші, ніж кераміка. Синій пластик виглядає благородніше і ніжніше плитки.

Ванна кімната, що має в своєму дизайні синій колір, віє свіжістю моря. Викликає у людини відчуття благополуччя і впевненості в собі. Приємно відчувати подих моря в будь-який час року і доби. Це працює синій колір. Однак, не варто захоплюватися глибоким синім кольором (індиго). Домінуючи в колірній гамі ванній, він може викликати гнітюче почуття, апатію. Але ванну йдуть не за цими почуттями. Правильно?

Перебуваючи у ванній, де панує практично будь-який відтінок синього кольору, ви відчуєте, як йде кудись нервову напругу робочого дня, спокійніше починає працювати серце, і ви занурюєтеся в блаженство і спокій.

Висновок

Деякі фахівці вважають синій колір кілька холодним, створює відблиски від сонця і роблять колір шкіри блідим. Але ці експерти явно не відносяться до числа тих людей, до яких належите ви. Тому не варто звертати увагу на їхні поради з приводу синього кольору у ванній кімнаті. Вам же — блаженства, спокою і впевненості в собі після синьою ванній!

Теги: Ванна кімната, Синій колір