Незважаючи на побоювання, що вітальня в сірому кольорі буде досить сумно і нудно виглядати, багато дизайнерів доводять зовсім протилежне, використовуючи цей відтінок при оформленні інтер’єру. А секрет полягає в тому, щоб правильно і вміло підібрати необхідні відтінки і тоді найголовніше в будинку приміщення можна перетворити в стильну і ефектну кімнату для відпочинку. Тим більше, що сірий колір сам по собі надзвичайно універсальний і деколи сприяє поєднанню непоєднуваного, наприклад, він дозволяє сміливо на своєму тлі використовувати в інтер’єрі меблі яскравих відтінків, та й взагалі, він може відмінно підкреслити використовувані в інтер’єрі інші кольори. Більш того, сірий – це колір практичних людей, що пред’являють високі вимоги до дизайну.

В якому стилі має бути сіра вітальня

В ідеалі сірий колір підходить для віталень сучасного стилю, наприклад, для хай-тека, в основі якого лежать всі відтінки сірого, а також, використовуваний загальний сірий фон і меблі світлих або більш темних відтінків з наявністю контрастних яскравих аксесуарів. Також сірий інтер’єр вітальні може оформлятися в стилі модерн, арт-деко, лофт або урбан.

В класиці сіру вітальню можна зустріти значно рідше, правда, у стародавніх стилях сірий колір у вітальні просто чудовий. Для оформлення інтер’єру даний відтінок в більшості випадків застосовується в якості основного фону (стіни, підлога). Надзвичайно ефектне поєднання виходить, якщо використовувати темний графітовий тон для обробки підлоги і світлий перловий для обробки стін. Зазвичай дане поєднання застосовується в середземноморського улитарном стилі з додаванням додаткових відтінків: білого і коричневого. Однак, для такого інтер’єру обов’язково необхідна хороша освітленість приміщення, тобто вікна вітальні повинні виходити на південну сторону.

Які сполучення краще всього використовувати

Сірий колір нейтральний (колір асфальту, металу та бетону), він чудово поєднується з будь-якими іншими відтінками, як з темними, так і зі світлими. Але найбільш ефектно і виграшні комбінації з яскравими квітами, які він чудово відтіняє, до того ж, поєднання в даному випадку виходить менш різким, ніж з білим кольором. Якщо комбінувати сірий зі світлими відтінками, то краще використовувати теплі тони, в іншому випадку інтер’єр може вийти неживим. В принципі, сірий прекрасно поєднується з червоним, коричневим, жовтим і зеленим кольорами, які в тому числі можна використовувати в якості яскравих аксесуарів.


А можна оформити інтер’єр монохромного сірій вітальні – це додасть приміщенню особливий шик і витонченість.


А якщо говорити про класичному варіанті в плані сполучуваності, то це безперечно, сірий з білим. Правда, в ідеалі краще використовувати не білосніжний, а вершковий відтінок білого, який найкращим чином розкриє елегантний сірий колір, а не зіграє на контрасті.Також дуже благородно і стильно виглядають інтер’єри віталень, де сірий колір скомбінований з чорним. Не менш ефектно виглядає дизайн, де присутні одразу всі три кольори: сірий, білий і чорний.


Сірий колір можна також застосувати в поєднанні з блакитним або синім — теж вийде досить елегантна комбінація.

А з жовтим відтінком сірий буде виглядати просто приголомшливо, більш того, жовтий буде в буквальному сенсі «горіти» на тлі сірого подібно електричної лампи. У зв’язку з цим багато цього кольору не рекомендується використовувати в інтер’єрі, лише невеликі вкраплення у вигляді окремого абажура, штори або навіть просто жовтої смужки, інакше ефект світіння просто загубиться.


Якщо поєднувати сірий відтінок з червоним, то в цьому випадку червоного також повинно бути небагато, т. к. це складне пульсуюче для сприйняття поєднання. Червоний слід вводити також лише як колірного акценту.


Сіро-зелені поєднання в інтер’єрі вітальні виглядають набагато простіше, ніж, наприклад, сіро-жовті. Зелений колір не горить і не контрастує. Зате подібні поєднання непогано розслаблюють, заспокоюють нерви і приємно охолоджують.

Ефектне поєднання виходить, якщо використовувати прохолодний сірий колір з теплим бежевим. Вони разом створюють чудовий фон для інших, як холодних, так і гарячих фарб.

Меблі у сірій вітальні

Щодо кольору меблів можна зазначити, що вона може бути сірого кольору, може бути білою, чорною або кольору дерева. До речі, може бути і яскравого тону, наприклад, червоного – одне червоне крісло послужить чудовим стильним аксесуаром.

Або ж можна використовувати один яскравий диван в нейтральному інтер’єрі, що відразу зробить дизайн вітальні набагато ефектніше. А можна підтримати колір акцентує меблів і в інших деталях інтер’єру, наприклад, у будь-яких аксесуарах.

Дуже ефектно буде виглядати інтер’єр вітальні, в якому меблі має самий темний відтінок сірого кольору, причому оббивка повинна бути повністю без малюнка, в парі зі шторами середньої насиченості сірого – для додання особливої елегантності. До речі, великою перевагою сірого дивана вважається те, що він ні в якому разі не буде виглядати надмірно громіздким і масивним, навіть якщо має значні розміри. А якщо його ще прикрасити подушечками сірого кольору з різними фактурами (матовими і блискучими), то ефект буде просто приголомшливим.

Теги: Вітальня, Сірий колір