Вибір кольору – це один із найважливіших питань у процесі створення інтер’єрі спальні. Адже він є не просто доповненням інтер’єру, він стає основною його складовою. Саме колір здатний задати певну атмосферу, він розповідає про внутрішній світ господаря кімнати і справляє безпосередній вплив на всі інші складові інтер’єру.

На фото представлений інтер’єр спальні, виконаний у сірому кольорі. Давайте розглянемо це детальніше рішення.

Психологія сірого кольору

Колір може впливати на людину, так і розповісти про нього дуже багато цікавого. Сірий колір відрізняється своєю нейтральністю, буденністю, психологи відзначають, що він не викликає сплеск якихось емоцій. У середньовічній Європі колір ототожнювався з кольором вищого суспільства, з джентльменами. В інших культурах він був ознакою буття, каяття. Якщо говорити про його впливі на людину, то це заспокоєння, бажання розслабитися, виспатися, що особливо актуально для спальної кімнати.

Сірий колір багатогранний, універсальний, особливо це помітно, якщо його використовувати в якості фону. При неправильному поєднанні він може виглядати нудно і сумно – не варто використовувати його в інтер’єрах віталень, дитячих кімнат. Дуже виграшно виглядає колір у поєднанні з дорогою, солідної меблями, цінними картинами, сувенірами.

Сірий колір: які відтінки і поєднання стануть ідеальними для спальні

Кращим рішенням для спальної кімнати стане використання світлих відтінків сірого кольору – тут і естетична функція буде досягнута, і простір візуально стане набагато просторіше. Будучи нейтральним кольором, сірий ідеально впоратися з роллю основи для інших акцентних квітів.

Незважаючи на те, що сірий колір легко скомбінувати з будь-яким іншим, підходити до цього питання потрібно обережно – адже мова йде про спальні, а значить, людині тут повинно бути комфортно, спокійно, в кімнаті повинна панувати атмосфера затишку і умиротворення. Знаючи про те, що кожен колір по-різному впливає на людину, потрібно робити висновки і підбирати відповідне поєднання. Ось деякі колірні дуети:

 • сіро-зелене поєднання заспокоює, знімає напругу;
 • сіро-блакитне поєднання розслабляє, вносить атмосферу гармонії;
 • сіро-червоне поєднання діє збудливо;
 • сіро-жовте поєднання наповнює кімнату теплом, атмосферою спокою;
 • сіро-фіолетове поєднання може напружити, воно не сприяє розслабленню;
 • сіро-біле поєднання наповнює позитивом, створює відчуття чистоти і свіжості.
 • Сіро-чорна спальня

  Рішення поєднувати сірий колір з чорним, як правило, виникає в процесі створення сучасного інтер’єру в стилі хай-тек. Така спальня виглядає стильно, строго і розкішно. Часто такий дует доповнюють білим кольором, що створює контраст і «освіжає» інтер’єр.

  Сіро-біла спальня

  Білий колір ідеально доповнює холодний сірий відтінок, робить його більш акцентним і значущим. Відмінно доповнять таку спальню стильні та виразні аксесуари, яскраве освітлення, живі рослини, картини, яскраві пледи і подушки. А ось зайва кількість меблів буде тут недоречним.

  Сіро-рожева спальня

  Дует сірого і рожевого кольору виглядає завжди виграшно і стильно, вона в певному сенсі став вже класикою» інтер’єрних рішень. Така спальня наповнюється атмосферою ніжності, гармонії і затишку. Часто рожевий колір використовують у невеликій кількості – в якості акцентів, це можуть бути рожеві подушки, малюнки на сірих шпалерах, візерунки на стінах і аксесуари.

  Сіро-зелена спальня

  Зелений колір – це колір спокою, душевної рівноваги і гармонії, будучи природним кольором, він прекрасно «оживляє» сірий колір, вносить нотки умиротворення. Його можна використовувати в різних кількостях і різних відтінках – в будь-якому випадку результат порадує майбутнього власника спальної кімнати.

  Сіро-синя спальня

  Синій колір є благородним і глибоким, незважаючи на те, що він темний і не яскравий, поєднання з сірим кольором є досить вдалим, безумовно, в такому випадку повинні домінувати світло-сірі відтінки. Синій колір можна використовувати як доповнення.

  Варто відзначити, що сірий колір ідеально поєднується з усіма пастельними кольорами, з елементами, що імітують дерево, з аксесуарами, виконаними з натуральних матеріалів.

  Меблі для сірої спальні

  Як вже зазначалося вище, сірий є холодним, нейтральним кольором, тому його сміливо можна доповнити розкішної громіздкою меблями, виконаної в будь-якому стилі. Ідеальним рішенням стане чорний, шоколадний, кавовий і білий колір меблів. Тоді буде досягнута гармонія в усьому, і повертатися в таку спальню захочеться завжди.

  Штори для сірої спальні

  Сірий колір створює відчуття безмежної свободи, прохолоди і спокою, тому штори повинні продовжити цю концепцію, не брати на себе функцію основного акценту, вони повинні бути стильними, легкими і, бажано, однотонними. Тоді межа між навколишнім світом і внутрішнім простором кімнати буде не так відчутна.

  Вікна в сірій спальні

  Говорячи про шторах, не можна ігнорувати питання віконних прорізів у спальні з сірим інтер’єром. Дизайнери одностайні в думці, що ідеальним варіантом в сірій спальні будуть великі вікна, еркери і лоджії, де краса скління може бути підкреслена завдяки відсутності штор або використання їх по мінімуму, лише для функціональної складової.

  Стіни в сірій спальні

  Оздоблення стін у сірій спальні може бути виконана з будь-якого матеріалу, але здебільшого тут використовують шпалери – вони надають кімнаті атмосферу тепла і затишку. Безумовно, гармонійний і ефектний результат буде досягнутий лише при правильному поєднанні таких шпалер з аксесуарами, яскравими предметами інтер’єру, картинами, підлоговим покриттям, шторами. Як правило, стіни виконують в однотонному сірому кольорі (часто доповнюється глянцевим малюнком), де одна зі стін відрізняє більш насиченим тоном і створює стильний контраст. Виграшно виглядають і бежеві шпалери в сірій спальні.

  Дайте волю фантазіям і керуйтеся почуттям смаку, залучіть досвідченого дизайнера – і тоді ваша сіра спальня стане втіленням досконалості!

  Теги: Сірий колір, Спальня