Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, скільки відтінків сірого кольору існує? Напевно, немає, тому що більшість людей схильні думати про нього, як про непоказному, нудному, монотонному кольорі, який жодним чином не зможе прикрасити інтер’єр. Насправді існує безліч відтінків, які входять в палітру сірого: сріблястий, сталевий, колір мокрого асфальту, попелястий, димчастий, перлинний і багато інших.

Однак останнім часом його стали вживати частіше, нарешті, оцінивши по достоїнству. Сірий колір увійшов у моду, тому варто розібратися, яким чином можна і потрібно його використовувати, щоб він заграв новими фарбами і став справжньою прикрасою інтер’єру.

Універсальність відтінків сірого кольору

Цей колір не нудний, а універсальний, оскільки він вважається перехідним відтінком між білим і чорним тоном. Підтвердженням тому служать приклади його використання не тільки в домашньому, але і в офісному інтер’єрі.

Саме його нейтральність і відстороненість сприяють плідній роботі, не відволікаючись на сторонні деталі. Він гармонійно поєднується з будь-якими іншими квітами, підкреслюючи їх гідності, і роблячи інтер’єр розкішним, цікавим і благородним.

Сірий колір — ідеальний варіант для виставкових залів, картинних галерей, в яких оздоблення стін покликана бути максимально нейтральною, щоб не відволікати від перегляду творів мистецтва, але вона повинна бути виконана з великим художнім смаком.

Секрет елегантності – в складності відтінків

Спостерігаючи за відтінками сірого кольору, що вже ніяк не можна назвати нудними. Вони можуть бути дуже цікавими і сприйматися або теплими або холодними тонами. Любителям теплої колірної гами варто звернути увагу на сірий колір з жовтуватим, коричневим відтінком.

До більш холодного варіанту відносяться поєднання з зеленим, синьо-фіолетовим тоном.

Дивовижна здатність сірого кольору гармоніювати з усіма іншими тонами робить можливим здійснення будь-якої дизайнерської задумки. При цьому, приміщення стане спокійним, затишним і спокійним. Сірий колір відрізняється певним благородством. Стіни, пофарбовані в цей колір, додадуть кімнаті стильність і ефектність. Урізноманітнити інтер’єр можна за допомогою штор, подушок яскравих кольорів, які в іншій ситуації могли б виглядати недоречно і безглуздо. Можна обіграти цей колір, застосувавши його в забарвленні килима або підлогового покриття.

Безмежні можливості для освітлення

Якщо сірий колір використовується насичений, темних кольорів, то розбавити його зможуть білосніжні відтінки, або в елементах декору, або є основним тоном меблів. Велике значення має освітлення. Бажано, щоб воно було природним. Джерелами штучного світла повинна відводиться другорядна роль.

Сірий колір, в основному, відноситься до світлій колірній гамі, що дозволяє наповнити кімнату світлом в будь-який час року. Уявіть собі варіант з величезними віконними прорізами, світло ллється через які безмежним потоком.

Настрій миттєво поліпшується, з’являється смак до життя і можливість милуватися просторами і красотами за вікном, за межами приміщення.

Колір і стиль: оптимальне поєднання

Найбільш ефектно сірий колір виглядає в поєднанні з сучасним стилем хай-тек, і мінімалізмом. У цьому випадку доречно функціональний розподіл меблів в кімнаті, відсутність надмірностей, перевантаження в інтер’єрі, які могли б зіпсувати всю картину.

Поєднання з класикою, або ретро-стилем також сприятливо, оскільки в них використовуються натуральні матеріали, відповідні зі стилістики та композиції. Відмінно виглядає світла варіація сірого кольору на кухні, оскільки вона здатна підкреслити чистоту приміщення.

Перловий тон в спальні додасть цьому приміщенню вишуканість і розкіш, наповнюючи кімнату прохолодою і спокоєм. Проте вважається, що для дитячої кімнати це не самий вдалий колір, якщо тільки мова не йде про гіперактивному дитині. Але навіть в цьому випадку обов’язково повинні бути елементи більш насичених тонів, контрастних з сірим кольором. Діти повинні зростати і пізнавати світ на основі яскравих кольорів і їх відтінків.

Як для офісного стилю, так і для домашнього кабінету, відтінки сірого вважаються оптимальними. Вони здатні надати ділову атмосферу. Для різноманітності, можна використовувати димчасті і сталеві відтінки.

Деякі секрети сірого кольору

  • Правильно підібрані тони додадуть приміщенню елегантність і витонченість. Використання невдалих відтінків зробить його непривабливим, консервативним і похмурим.
  • Найкраще сірий тон поєднується з білим, чорним і коричневим кольором.
  • Оптимально вибирати сірий колір в якості основи, фону для більш яскравих, динамічних відтінків (червоного, вишневого, помаранчевого)
  • Прояснений сірий можна застосовувати в обробці будь-яких приміщень. Темно-сірий колір потребує обережності використання і розведенні яскравими, світлими відтінками.
  • Сірий колір надає унікальний шанс експериментувати, створювати незвичайні і оригінальні дизайнерські рішення. Головне, знати у всьому міру.
  • Відтінки сірого кольору дуже добре поєднуються з деревними відтінками: світло-жовтим, рудуватим, горіховим, дубовим і багатьма іншими. Інтер’єр, при цьому, стає більш спокійним.
  • Поєднання з молочним, кремовим або карамельним відтінком надає інтер’єру тепло і м’якість. Комбінація світло-сірого відтінку з ніжно-блакитним чи жовтим також виглядає дуже збалансовано. Не потрібно відчувати страх перед сірим кольором, адже, як ви вже встигли переконатися, що він може бути настільки цікавим і різноплановим, справжнім раєм для втілення будь задуми і мрії.

    Теги: Сірий колір, Кольори в інтер’єрі