Сірий колір чужий справжньому дерев’яному покриттю, але сучасні технології навчилися робити неможливе. Для того щоб урізноманітнити палітру дизайнерів інтер’єрів, ринок оздоблювальних матеріалів пропонує безліч прекрасних штучних покриттів, кольори і відтінки яких не обмежені нічим. Сіра плитка і сірий ламінат швидко почали набирати популярність, прекрасно вписуючись в практично будь-який дизайнерський план і значно розширюючи межі можливостей дизайнерів.

Імітуємо дерево

Вибираючи сірий підлогу для свого дизайну, насамперед варто звернути увагу на ламінат. Цей матеріал досить дешевий і довговічний, а замовляючи це покриття індивідуально можна отримати будь-який бажаний відтінок потрібного кольору. Також вибираючи ламінат, замовник може визначитися не тільки з кольором, але і з текстурою, яка може імітувати будь-який натуральний матеріал. Крім того, це покриття легко стелиться, що значно полегшить роботу будівельникам і заощадить час замовника і дизайнера. Незважаючи на своє штучне походження, ламінат абсолютно нешкідливий для організму людини, якщо він зроблений у відповідності з усіма нормами.

Проблеми з ламінатом виникають рідко, але і вони можуть доставити незручність. Головне питання, яке необхідно вирішити до настилання, це гідроізоляція майбутньої підлоги. Ламінат, на жаль, страждає недостатньою вологостійкістю, а його негерметичні шви, що дозволяє воді та бруду накопичуватися в них, руйнуючи покриття.

Плиткова альтернатива

В останній час не менш популярним, ніж ламінат, стає плитковий підлогу. Різна плитка кахельна або будь-яка інша) при правильній компонуванні і грамотному виборі кольору може перетворити кімнату в твір мистецтва, завдяки своїй багатофункціональності та можливості експериментувати з формою і розмірами. Плиткове покриття виглядає дуже естетично і легко миється. Якщо зупинити свій вибір на матовому плитці, а не на глянцевому, то підлога буде захищений від подряпин, але загроза розколоти плитку досі залишиться актуальною. Крім того, правильно підібраний клей і грамотно укладена плитка забезпечить належну гідроізоляцію, що дозволить забути про вогкості і не здригатися з-за кожної краплі пролитої води.

Вибираючи плитковий підлогу, варто пам’ятати про те, що він буде досить холодним, і ходити по ньому босоніж буде неможливо, якщо попередньо не подбати про підігріві. Також замета плиток при пошкодженні — це досить клопітка заняття, яке не завжди реалізовується.

Як зробити сірий підлогу родзинкою інтер’єру

Працюючи з підлогою сірого кольору, необхідно грамотно визначитися з відтінком. Темна підлога буде візуально зменшувати приміщення, світлий ж, навпаки, розширювати. Крім того, світло-сірий підлога може допомогти трохи розбавити інтер’єр кімнат, нагромаджених меблями, домагаючись відчуття легкості і свіжості. Якщо ж дизайнер вирішив, що інтер’єр виходить занадто спокійним, і йому необхідно задати кілька динамічних ноток, правильним рішенням буде використання сірого ламінату. Також, користуючись усіма благами сучасних технологій, можна підібрати особливий ламінат, сіро-бежевий або сіро-коричневий, які можуть перевернути всю дизайнерську задумку, перетворивши її на щось інше, більш піднесене і незвичайне.

Сірий підлогу краще всього використовувати в спальнях або віталень, завдяки його заспокійливу, розслаблюючу властивостями. Кімнати в сірих відтінках налаштовують на філософський лад, дозволяють досягти гармонії з собою та своїми думками.

Переслідуючи якийсь певний стиль в дизайні кімнати, слід пам’ятати, що сіре покриття підійде не для всіх напрямків. Найбільш грамотним рішення буде використання сірого підлоги в класичному, строгому стилі, а також у напрямках модерн і hi-tech. Крім того, сірий ламінат непогано виглядає в інтер’єрах, виконаних в етнічних стилях північних народів, наприклад, скандинавів.

Для того щоб інтер’єр не вийшов холодним і мертвотно-сірим, його можна розбавити, використовуючи правильно підібрані сорти дерева для меблів, або експериментувати з покриттям стін, використовуючи лише теплу палітру.

Головні супутники сірого підлоги — це чорний і білий кольори, чию контрастність цей колір покриття значно зменшує, роблячи інтер’єр не таким зухвалим і кричущим. Використовуючи будь-які відтінки сірого для підлоги, варто грамотно підійти до вибору кольору стін. Враховуючи те, як капризно сірий колір співпрацює з усієї холодної палітрою, її варто опустити, використовуючи з неї лише блакитний та фіолетовий.

Підбираючи меблі, не варто обмежувати себе лише чорним, білим і сірим кольорами. З сірим підлогою меблі чудово поєднується з ялини або квітів венге і зебрано.

Найпоширеніші помилки

Головна проблема сірого підлоги — це його холодність. Не зраджуючи теплих акцентів інтер’єру, можна перетворити його у мертву пустелю, мляву і лякаючу. Крім того, сіре покриття не переносить однотонності, тому безграмотно підібраною текстури або орнаменту ідея подібного ламінату або плитки може загинути на початкових стадіях. Також непоганим рішенням буде комбінування сірого статі я темними (але не надто яскравими) шпалерами, а також використання в дизайні меблів популярного зараз кольору металік.

Якщо ж кімната виконана у сірих кольорах і від цього не можна відійти, самим дурним рішенням буде натирати до блиску і перетворювати кімнату в хромову скриньку. Правильно експериментуючи з матеріалами, наприклад, комбінуючи шовк, хутро, матові і глянсові поверхні, працюючи з відтінками, вибираючи неординарні орнаменти та візерунки можна оживити навіть абсолютно сірий інтер’єр.


Теги: Стать, колір Сірий