Якщо вам до цих пір здавалося, що з абсолютно білими стінами у всій квартирі неможливо створити теплу і затишну атмосферу, то перед вами прямий доказ такої можливості – дизайн-проект однієї шведської квартири, розташованої в місті Гетеборзі. У будівлі з непростою архітектурою довелося б приховувати дуже багато корисного простору кімнат для вирівнювання у правильну форму, або постаратися використовувати конструктивні особливості на благо комфортного і функціонального житла. І у випадку з приміщеннями, які рясніють різними нішами, скосами та іншими закутами, білосніжна обробка — ідеальний варіант оформлення простору.

Почнемо наш огляд з передпокою, яка веде в просторе приміщення з декількома функціональними зонами.

У великому білосніжному просторі з’єднані два найважливіших сегмента житла – кухня і вітальня. Обі зони мають однакову обробку – білосніжний стелю і стіни переходять у ламінат з красивим природним малюнком деревини. Меблі і предмети декору виступають в якості темного контрасту, а живі рослини привносять в інтер’єр нотки природної свіжості.

Зона відпочинку вітальні розміщена в затишному куточку і складається з місткого дивана кутовий модифікації, легкого кавового столика, невеликого пуфи і дугового підлогового торшера з хромованими поверхнями штатива і плафона.

На білому тлі обробки шведської квартири відмінно виглядає настінний декор – картини і фото в простих і лаконічних рамках стали головною прикрасою вертикальних поверхонь. Не менше значення в оздобленні житлового простору мають живі рослини в невеликих горщиках і діжках, кашпо і кошиках.

В іншому кутку вітальні зони розташовано місце для читання і бесід – два зручних шкіряних крісла, шафа-вітрина і столики-підставки для книг. Незважаючи на те, що весь простір оформлено з використанням відкритого планування і зонування на окремі сегменти досить умовне, воно все ж існує. Кожна зона має не тільки своє килимове покриття, але і джерело штучного освітлення.

Архітектура будівлі непроста і приміщення шведських апартаментів рясніє різними конструктивними особливостями. Наприклад, ніша з красивим арковим вікном утворила затишне місце для відпочинку і читання. Для створення затишної атмосфери знадобилася всього лише пара стільців і кімнатні рослини.

Кухонний простір відокремлена від вітальні лише самим меблевим гарнітуром, що складається з шаф з білосніжними фасадами, побутової техніки і робочих поверхонь, інтегрованих в дерев’яну стільницю.

Кутова компонування кухонного гарнітура дозволила інтегрувати максимально можлива кількість систем зберігання, побутових приладів і робочих поверхонь і при цьому зберегти відчуття простору і свободи. При такому плануванні вдається зберігати баланс між ергономічним розташуванням вершин «робочого трикутника» і компактність розміщення функціональних сегментів, які використовуються найчастіше господинею (господарем).

Біля протилежної стіни є продовження кухонного сегмента. Місткі системи зберігання з інтегрованим холодильником і мікрохвильовою піччю біля однієї стіни і база для приготування сніданків – в іншої. Завдяки білосніжним фасадів кухонних систем зберігання, навіть масивні шафи виглядають легко, непомітно, створюючи спільно з оздобленням повітряний образ всього приміщення.

Свого кохання до білого кольору дизайнер і домовласники вирішили досягти максимуму і не стали привносити колірне розмаїтість навіть в обробку кухонного фартуха. Практична керамічна плитка білого кольору стала матеріалом для облицювання стін над робочими поверхнями. Далі переходимо в їдальню, розташовану в окремому приміщенні.

Складну багатогранну архітектуру приміщення їдальні «згладжує» образ обідньої групи. Великий овальний стіл з білосніжною стільницею, зручні стільці з ергономічним розташуванням спинки, склали органічний союз. Меблі виглядає невимушено – і пластикові каркаси металеві ніжки надають меблюванню легкості.

У просторі їдальні не так багато контрастів – єдиною темною плямою став килимок, який окреслює місцезнаходження найважливішою меблевої групи. Як і в інших приміщеннях квартири.

Невисока система зберігання з дерев’яним каркасом і білосніжними фасадами стала не тільки місцем для зберігання посуду і столових приладів, але і прикрасою зони трапез для всієї родини та прийому гостей. Настінний декор і живі рослини привнесли колірне розмаїтість в білосніжний інтер’єр кімнати.

Для того щоб потрапити в спальню, необхідно піднятися по білосніжній сходах на другий рівень шведських апартаментів.

Простора спальня оформлена в тій же концепції збереження свободи і свіжості, що й інші приміщення шведських апартаментів. Білосніжна оздоблення, світла меблювання і велика кількість природного освітлення роблять образ кімнати для сну та відпочинку легким, повітряним. В кімнаті чимало меблів, але при цьому простір виглядає просторим, вільним.

Навіть текстиль великої ложі оформлений з використанням білосніжних відтінків. Зате оздоблення стіни біля ліжка виконана досить графічно – чорно-білі поєднання в матеріалі шпалер, світильників і настінного декору привнесли в інтер’єр спальні динаміку і фокусность.

В просторій спальні достатньо місця, щоб розмістити крім спального місця і зону відпочинку – невеликий гардероб, що складається із зручних крісел з підставками для ніг і столиками для книг, став окрасою цієї зони простору.

У скандинавських інтер’єрах часто можна побачити вікна, позбавлені текстильного оформлення навіть в спальнях. Жителі Північної Європи ратують за отримання максимально можливого кількість сонячного світла і намагаються не перешкоджати його проникненню в житло через вікна. Але в приміщенні спальні створення темряви буває необхідно і вдень, для цього вікна кімнати для сну та відпочинку оснащені рулонними жалюзі.

Не дивно, що простір ванної кімнати, прилеглої до спальні, також має переважно білосніжні колірні рішення. Лише для облицювання підлог була використана клінкерна плитка з характерними для цього міцного матеріалу кольорами. Білий колір стін, сантехніки та систем зберігання, а також велика кількість дзеркальних поверхонь сприяє візуальному розширенню невеликого простору утилітарного приміщення.

Що може бути краще можливості вийти на просторий балкон квартири і мати можливість спостерігати за життям міста, грітися в променях сонця і дихати свіжим повітрям? Мабуть, тільки можливість тут же, на балконі, облаштувати зону відпочинку і коротких трапез. Ранкова кава здається смачнішою, якщо випито на свіжому повітрі.

Адже для облаштування комфортної зони відпочинку на відкритому балконі необхідно зовсім небагато – пара дерев’яних стільців і столик з колекції садових меблів. Пара м’яких подушок для більш комфортного розміщення на відкритому повітрі прикрасять отриманий образ.

Теги: Дизайн-проект