Скандинавський стиль в інтер’єрі – це простота і комфорт, легкість і зручність, функціональність і привабливий зовнішній вигляд. Багатьох дизайнерів і домовласників підкуповує мінімалістичність скандинавської стилістики, не позбавлена декору. Прості і лаконічні предмети інтер’єру на тлі світлої обробки за душі і багатьом з наших співвітчизників. Необов’язково жити в Європі, щоб приміряти до власного помешкання мотиви облаштування приміщень, прийнятих у скандинавських народів.

Пропонуємо вашій увазі огляд приміщень однієї квартири, розташованої в столиці Данії, Копенгагені. Для житлоплощі з непростою плануванням та кімнатами, що мають асиметричні форми, білосніжна обробка і мінімалістська обстановка стала знахідкою, а оригінальний нечисленний декор дозволив привнести в інтер’єр унікальність і персоналізувати його. Почнемо нашу фото-екскурсію з просторого холу, який є не тільки візитною карткою помешкання, але і сполучною приміщенням для кількох кімнат.

Відмінна риса скандинавського стилю – це, практично в 100% випадків, білосніжна оздоблення стін і стелі, покриття для підлоги у вигляді ламінату, дерев’яної дошки або паркету, найчастіше зі світлих порід деревини або її якісної імітації. Яскраві і помітні предмети декору та меблі невеликих розмірів на тлі білосніжних стін, також є одним з основних прийомів стилістики північної Європи.

У скандинавських країнах зими холодні і вельми тривалі, тому не дивно, що і в своїх оселях мешканці північної Європи відображали, що бачили навколо – білосніжні простори і легкі вкраплення природного матеріалу – деревини різних порід. Але яскраві предмети інтер’єру, контрастні поєднання, колоритні елементи меблювання або текстильне оформлення таким світлим приміщень просто необхідні. Наприклад, настінний декор не займає місця, але здатний кардинально змінити зовнішній образ того або іншого приміщення. Яскраве художнє твір на білосніжному тлі виглядає найбільш ефектно, виразно.

Ще один приклад активного використання скандинавського стилю в оформленні приміщення – шкури тварин, шматки натурального, але частіше синтетичного (все ж Європа активно бореться за відмову від вбивства тварин) хутра, як нагадування про ті часи, коли використання звіриних шкур було єдиною можливістю пережити зиму.

Деякі приміщення в квартирі мають неправильну форму, еркери, скоси у площинах або просто закутки простору. Для таких кімнат білосніжна оздоблення – просто знахідка, що дозволяє не тільки візуально розширити простір, але і приховати недоліки архітектури, дозволяє не акцентувати увагу на асиметрії і нерівностях приміщень.

З просторого холу ми проходимо у вітальню невелику кімнату з такою ж чистою обробкою стін і аналогічним підлоговим покриттям. Скандинавський стиль не для тих, хто хотів би продемонструвати розкіш і багатство. Це стилістика для практичних людей, які вважають, що функціональність будь-якого предмета інтер’єру первинна. Це стиль для домовласників, які впевнені, що затишна і комфортна вітальня – це зручний диван, пара крісел і невисокий столик. Ще можна додати пару торшерів, щоб в кімнаті можна було не тільки розмовляти і відпочивати після трудового дня, але й почитати книгу або просто провести час у сімейному колі, створивши більш інтимну атмосферу з допомогою локальних джерел освітлення. Ну а для різноманітності обстановки у вітальні, для усунення асоціацій зі стерильної операційної, простіше всього використовувати яскравий або контрастний настінний декор. Колоритна картина великих розмірів або ціла композиція з художніх робіт, об’єднаних загальною концепцією, стануть не тільки яскравим додаванням облаштування кімнати, але і родзинкою інтер’єру вітальні.

В кухонному просторі також панує білосніжна колірна палітра. Кипінно-білий колір обробки і виконання фасадів кухонних шаф розбавлений лише темними плямами побутової техніки і настінного декору. Для довгого і досить вузького приміщення, паралельна планування розташування систем зберігання, робочих поверхонь і побутових приладів, стало оптимальним варіантом облаштування кухонного простору.

Далі розглянемо особисті кімнати і заглянемо в невелику спальню, розраховану на одну людину. Не дивно, що і ця невелика і досить вузька кімната має білосніжну обробку і обставлена досить скромно. В якості контрастних акцентів простіше всього використовувати текстиль. Вікна в інтер’єрах, оформлених в скандинавському стилі, часто зовсім не драпіруються, або для їх оформлення використовується білий напівпрозорий тюль. Значить, для яскравості і контрасту в текстилі залишається оформлення спального місця і додаткової меблювання.

Яскраві декоративні подушки, строкатий принт оббивки невеликого пуфа, та картина в якості настінного декору – ось і все, що порушує білосніжну ідилію невеликої спальні.

У другій спальні місця виявилося достатньо для встановлення двоспального ліжка, але не більше того. І знову мінімалізм, скромність і комфорт беруть верх над надмірністю і прикрашенням. Лише настінний декор доступний приміщень з настільки скромною квадратурою.

Поруч зі спальнями розташована ванна кімната, безумовно, з інтер’єром в білих тонах. Білосніжна виконання оздоблення стін і стелі перемежовується з облицюванням керамічною плиткою в темно-бежевих тонах площин з найбільш високим рівнем впливу вологи – на підлозі і в просторі душової кабінки.

Біла обробка приміщення та виконання меблювання не тільки візуально розширюють межі ванної кімнати, але і допомагають створити дійсно світлий, легкий і свіжий образ приміщення. А адже саме цих якостей ми очікуємо від утилітарного простору для водних процедур.

Теги: Дизайн-проект