Скандинавія – це снігу, ліси, море і вікінги. Саме це і відображає оформлення інтер’єру північного стилю.

Для північного інтер’єру важливо, щоб підлога був дерев’яний. Це може бути масивна дошка або інженерний паркет, але повинен бути видний природний візерунок, створений натуральною деревиною.

Для скандинавського стилю характерна дерев’яна меблі простих і навіть грубих форм. Найчастіше це стіл з товстими ніжками їх квадратного бруса і стільницею з дощок. Він покривається прозорим лаком.

Для створення образу приміщення можна використовувати елементи декору.

Але справжня Скандинавія виходить у будинку тоді, коли стелю з грубих балок і стельове перекриття з дошки.

Колір снігу і моря

Провідну роль у створенні інтер’єру грає колір. В скандинавському стилі переважає білий, який підкреслюється кольоровими елементами природних тонів. Це сіро-сині відтінки моря і жовто-зелені навколишньої природи. Можуть бути незначні включення червоного. Це меблі або декоративні елементи, які роблять білий фон більш живим і просторим. Прикраси використовуються дуже мало, це скоріше аскетичне, суворе оформлення або мінімалізм.

М’які меблі має переважно сіро-сині кольори. Форма прямокутна з округленими кутами. Доповненням служать природні кольори, дивани і крісла прикрашені подушками. Найбільш популярні кутові дивани.

Кухні найчастіше білосніжні або з додаванням натурального світлого дерева. Може використовуватися білий мармур і кахель.

У разі необхідності скандинавський інтер’єр можна створити і темним або багатобарвним. Це простіше зробити в промисловому інтер’єрі. На тлі брутальної цегляної стіни чітко будуть проглядатися білі елементи і предмети, м’якше звичні кольори меблів.

При застосуванні синьою колірної гами можна використовувати не кутасту меблі, про округлу і хвилеподібну.

Часто оформляють приміщення в стилі мінімалізму. Основний білий фон підкреслюють предмети меблів темного кольору, створюючи одночасно гармонію і контраст.

Камін – центральна фігура інтер’єру

Камін зігріває в холодні вечори. Тому він важливий елемент в інтер’єрі вітальні. Найчастіше він невеликий і не виділяється на загальному тлі. Але створює атмосферу затишку своєю присутністю і навколо нього будується вся композиція обстановки у вітальні. Його можна використовувати просто як декор.

Освітлення

Питання освітлення приміщення днем вирішується в основному за рахунок великих вітражних і французьких вікон. Додатково посилюється світло білими і відбиваючими поверхнями, створюючи ілюзію простору і повітря. Більш темний низ з дерева та меблів та білосніжні стіни піднімають стелю, роблячи його вище.

Світильники використовуються мало, в основному для освітлення окремих зон. Сильне загальне освітлення вечорами не практикується в Скандинавії. Ще рідше лампи використовують для прикраси.

Предмети декору

Від звичних нам стилів, скандинавський відрізняється тим, що практично не використовуються в інтер’єрі живі рослини і квіти. Якщо вони і є в приміщенні, то відчувають себе потрапили випадково.

Найбільш характерним окрасою є картини і дерево в його більш брутальному вигляді. Наприклад, столики з кострубатих пнів, корчі, предмети з грубих дощок. Картини частіше символічно зображують навколишню природу.

Можлива обробка, схожа на природні особливості північного узбережжя. Це можуть бути предмети, що нагадують лісу або на пляжі.

Окрім цього, треба пам’ятати, що Скандинавія батьківщина вікінгів. Тому можливі прикраси у вигляді шкур звірів. Вони можуть лежати на підлозі або на стільцях.

Основні принципи створення скандинавського стилю, це природність природи, простота і відсутність надмірностей.

Теги: Стилі інтер’єру