Скломагнієвий лист ( СМЛ, магнелит, магнезитова плита) з кожним днем набирає популярність у сфері будівництва і є універсальним матеріалом для обробки як при внутрішніх, так і при зовнішніх роботах. СМЛ використовується при обробці стін, стель, а також застосовується для виготовлення перегородок, колон та інших конструкцій. Служить чудовою основою практично для всіх оздоблювальних матеріалів.

Переваги стекломагниевого листа

 • не боїться вогкості;
 • пожежостійкий;
 • має рівну поверхню, що допомагає відразу наносити оздоблювальні матеріали: фарбу, шпалери, плитку;
 • має відмінну тепло – і звукоізоляцію;
 • гнучкий, що дозволяє виконувати складні конструкції при оформленні інтер’єру;
 • екологічно чистий;
 • антисептик, на ньому не утворюються шкідливі з’єднання і грибки;
 • при зовнішніх роботах використовується при зведенні каркасних будівель, заміни гідроізоляції і заміні збірних стяжок.
 • Цей матеріал може замінити азбестоцементні листи, гіпсокартон, ДСП, фанеру та інші матеріали, що застосовуються при будівництві. Можливість згинатися з великою кривизною, робить такі листи просто незамінними при обробці приміщень складних геометричних форм. А технічні якості, такі як: стійкість до вологи і протипожежні властивості дозволяють використовувати його при обробці стін лазень, басейнів та інших об’єктів. В цьому матеріалі немає шкідливих сполук, і він не кришиться при обробці, тому може застосовуватися для медичних установ, лабораторій або ж просто для дитячих кімнат.

  Крім цього сам лист дуже легкий, а значить, навантаження на будівлю мінімальна. Але в теж час він дуже міцний до зовнішніх впливів, тому є одним з найбільш затребуваних оздоблювальних матеріалів нового покоління. Кріпиться зазвичай на саморізи. Піддається різанню, свердлінню і пиляння.

  Існують листи з товщиною від 3 до 20 мм, колір зазвичай білий або сірий. Стекломагниевые листи бувають як Російського, так і зарубіжного виробництва. Крім цього створені і рельєфні стінові панелі, які виробляються у Фінляндії. Вони мають каркас з деревини, до якого закріплюється панель. Укладання таких панелей проводиться в різних напрямках, що надає приміщенню незвичайний декор. Крім цього такі панелі використовуються для оформлення стель, укосів і дверей.

  Чудові якості матеріалу допоможуть вирішити проблеми щодо швидкої і якісної обробки будівель, легкість монтажу і широкі можливості матеріалу в декорі, дозволять вам створити будинок своєї мрії самостійно. Адже приміщення, оформлене з сучасних стекломагниевых плит, надійно прослужить довгі роки.