Частою проблемою стає невдала планування житла, ця проблема може торкнутися власників не тільки вторинного, але і нового житла. Маленька кухня, незатишна кімната, вузький коридор – кожна з цих проблем псує приємне враження про житло, що не дає можливості повноцінно насолодитися стильним інтер’єром кімнати. Скорегувати недоліки планування можна, використовуючи скляні перегородки між кімнатами – це не тільки додасть їм стильного вигляду зовні, але і зробить їх більш раціональними.

Прозорі кордони з скла

Раніше стильні скляні перегородки використовувалися лише в рідкісних дизайнерських інтер’єрах, зараз же вони прийняли більш часте застосування і використання завдяки своїй функціональній користь. На даний момент практично кожен може використовувати скло для оздоблення свого житла в незалежності від того, якою інтер’єр кімнати або її стиль. Основна популярність використання скла пов’язана з тим, що в останні роки з’явилося багато нових типів, що відрізняються своєю надійністю і міцністю. Завдяки новим матеріалам можна не боятися, що діти зможуть їх пошкодити або розбити, а це позитивно позначається на тенденції їх активного використання.

Правильно підібравши перегородку і її тип можна не тільки створити затишну атмосферу, але і виправити недоліки планування житла. Невдале рішення навпаки зіпсує навіть хороший дизайн, тому потрібно уважно підходити до вибору перегородок, враховувати думку і поради дизайнерів.

кухня и столовая разделены перегородкой огромная стеклянная перегородка с дверью

Для розділу кімнати або житла на функціональні зони можна використовувати кілька типів скла, серед яких:

 • Прозоре скло. Підходить для використання в будь-яких приміщеннях, поєднується зі всіма стилями. Недоліком вважається те, що є прямий під’їзд до огляду небажаних предметів, які краще було б приховати. Саме тому найчастіше вони використовуються там, де не потрібна освіта конфіденційності.
 • Кольорове скло. Даний варіант дуже стильний і оригінальний. Найбільше такий варіант підходить для оформлення громадських приміщень і дитячих кімнат. Також можна використовувати кольорове скло у разі, якщо стиль кімнати відноситься до модерну або хай-теку.
 • Матове скло. Використовується для розділення кімнат спокійного напрямки, підходить для спальної кімнати. Цей варіант є найбільш універсальним, підходить до будь-якого стилю.
 • Скляна перегородка з малюнком. Ці перегородки можуть стати справжньою родзинкою, підкреслити стиль або виділити його гідності. Особливо добре підходять для використання в класичному стилі, вони здатні підкреслити оригінальність інтер’єру та індивідуальність господаря.

перегородка между кухней и гостиной

Чим вони гарні?

Дизайнери останнім часом зайнялися активною агітацією, закликаючи людей використовувати в своєму інтер’єрі саме скляні перегородки. В підтвердження своїм думкам вони наводять низку аргументів і фактів, що підкреслюють достоїнства саме цього типу перегородок. Серед переваг слід виділити:

 • Універсальне застосування – скло є зручним матеріалом, здатним вдало впишеться в найрізноманітніші стилі та інтер’єри. Вони оригінально виглядатимуть як в хай-тековими спальні, так і у модерновій кухні.
 • Надійне загартоване скло – рівень міцності цього матеріалу дуже високий, а значить не варто побоюватися того, що перегородку можна пошкодити або розбити. Зараз їх ставлять в один ряд з матеріалами, що не б’ються.
 • Дані перегородки є дуже компактними, вони мають невелику товщину і займають набагато менше місця, ніж цегляна або гіпсокартонна стіна.
 • Простота установки. Монтаж та встановлення скляної перегородки легкі, проводити їх можна навіть у кімнаті, де ремонт був завершений раніше.
 • Креативність. Використовуючи скляні перегородки можна втілити у життя оригінальні дизайнерські задумки, перетворити приміщення, додавши йому візуальної легкості.
 • Візуальне розширення простору. Ці стіни дуже легкі, майже невагомі. Завдяки цьому вони можуть навіть зробити невеличку кімнату просторіше, а дихати в ній буде легше.
 • Ще одна перевага скляних перегородок полягає у відсутності бюрократії по відношенню до них. Установка перегородки не потребує дозволу від влади, не піддається законам і не зажадає документальної фіксації перепланування.

перегородка с надписями прозрачная стеклянная перегородка задает границы домашнего рабочего места

Для правильного догляду за поверхнею скляної перегородки достатньо використання спеціальної ганчірки, протирати скло можна як сухий, так і із застосуванням миючих засобів.

Скляні перегородки – це стильно, модно, сучасно і дуже красиво, проте це ще й дорого. Саме цей недолік є найголовнішим, на думку більшості людей. Ціна досить висока не тільки за сам матеріал, але і за проведення монтажних робіт, так як встановити їх правильно зможе тільки фахівець. Якщо вибирати не стандартні та оригінальні дизайнерські перегородки, то і ціна їх буде ще вище, крім того таку стіну не можна нічим прикрасити, адже забивати в неї цвях буде дурною витівкою. Серед інших недоліків можна відзначити неможливість прокладки систем комунікацією.

Скляну перегородку небажано встановлювати між вітальнею і кухнею, так як частина запахів буде переноситися в житлову частину квартири, якщо до цього бути готовим, то можна сміливо ставити.

стеклянаня перегородка с художественной матировкой

Види та особливості

Всього виділяється два основних види перегородок: розсувні і стаціонарні. Постійні перегородки встановлюються раз і назавжди, для проходу потрібно використовувати орні або розсувні стіни. Дизайнери радять використовувати саме розсувні двері (за типом купе). Стіна відрізняється надійністю за рахунок якості скла, а також спеціальної системи кріпильної арматури. Кріплення проводиться за допомогою каркаса або точкових кріплень.

Розсувні перегородки, виготовлені зі скла, є більш раціональним варіантом, так як можна і перегородити простір, і створити прохід. Особливо вони популярні там, де потрібно постійно змінювати конфігурацію житла.

Найчастіше такий тип перегородок використовується в невеликих квартирах або квартирах-студіях. З допомогою скла можна не тільки розділити кухню і інші кімнати, але і розділити приміщення на «денну» і «нічну» зони. У деяких сучасних квартирах такі перегородки використовують навіть для відділення санвузли від інших кімнат, однак не всім такий варіант доведеться по душі.

стильная перегородка для разделения комнат стильная стеклянная перегородка широкая стеклянная перегородка

Теги: Ідеї облаштування