Часто ми асоціюємо стиль кантрі в інтер’єрі приміщень з сільським напрямком, елементами мисливських будиночків і американських ранчо. Але це тільки верхівка айсберга. Безумовно, існує певна приналежність до країни, особливості культури, природи і менталітету якої накладають відбиток на стилістичне спрямування. Але стиль кантрі також як географічно, має властивість змінюватися з часом. В наші дні застосування в дизайні стилю кантрі перестало мати канонічний характер, стало більш гнучким до потреб і смаків сучасного домовласника.

Стиль кантрі – це, насамперед, екологічність. Присутність натуральних матеріалів в конструкціях та оздоблення приміщень цієї стильової спрямованості обов’язково. Необроблений камінь, деревина – сама природа диктує концепцію дизайну.

Камін в спальні стилю кантрі

Складно уявити спальню в кантрі-стилі, розташовану не в заміському будинку, а в міській квартирі. Тепло натуральних матеріалів, застосування необроблених елементів і сама стильова концепція кантрі налаштовує на відпочинок поблизу природи. Тому частим дизайнерським прийомом для спальні в стилі кантрі є розташування каміна безпосередньо в кімнаті. Тепло справжнього вогню зігріє і душу, і тіло, а оригінально оформлений камін стане координаційним центром спальні.


Стиль кантрі ще називають «сільським», «котеджним». Дійсно, рясне використання деревини та каменю в обробці і елементах декору привносить дух спокою невеликих поселень.Класична облицювання камінного простору каменем значних розмірів – вельми характерний для кантрі дизайнерський хід.


Навіть, якщо сам камін виконаний в сучасному дизайні і часто є електричним, то «середньовічна» кам’яна обробка простору біля нього, дозволяє нам забути про прогрес і зануритися в первісну теплоту, створеної їм атмосфери.Сама присутність каміна або печі в спальні, диктує застосування певних інтер’єрних алгоритмів. Якщо говорити про меблі, то вона обов’язково з дерев’яного масиву, значних розмірів і приємних, плавних форм. Якщо текстиль, то неодмінно щільний, глибоких природних відтінків і з комфортною текстурою.


У спальнях, де активно використовуються камінь і деревина в якості оздоблювальних матеріалів, необхідні яскраві акценти. Приліжковий килимок або штори, покривало для ліжка або подушки, навіть невеликі декоративні елементи активної забарвлення можуть привнести особливу настрій кімнаті.


Навіть спальню невеликих розмірів можна обладнати каміном. Часто особисті кімнати в заміських будинках розташовані на верхньому поверсі або мансарді, але це не є перешкодою для організації кам’яного вогнища.

Кантрі-спальня з двома ліжками

Для організації спального місця для двох і більше осіб, кантрі-стиль підходить як не можна краще. Особливо, якщо необхідно розмістити кілька спальних місць на невеликій площі і використовувати ярусні ліжка.


З міцних порід дерева виходять відмінні конструкції для багатоярусних спальних місць, які прослужать довгі роки і будуть віддавати своє природне тепло мешканцям.


Обладнання спальні для двох в горищному просторі – прекрасний спосіб раціонального використання всієї площі заміського будинку. Розміщення спальних місць у місцях найбільшого скосу стель — цілком логічне рішення для кантрі-спальні.


Оригінальне оформлення узголів’я ліжок глибоких темних відтінків відмінно поєднується з нейтральною обробкою стін і дозволяє зонувати спальню для двох.

Абсолютно «дерев’яна» спальня для декількох домочадців – яскравий приклад використання стилю кантрі в інтер’єрі житлових кімнат. Стилізація дверей шаф під ворота сарая і «коров’ячий» малюнок штор і покривал для ліжка тільки підкреслюють приналежність до сільської стилістиці.

Спальня для трьох, витримана в спокійній, теплій колірній гамі, заворожує своєю легкістю і комфортом. Необов’язково використовувати природний камінь для обробки стін, щоб звернути увагу на кантрі-стиль. Досить дерев’яних балок та меблів, текстилю в природних тонах і елементів декору з квітковим принтом.

У такій кімнаті є відчуття, що не деревину принесли з лісу для облаштування спальні, а просто ліжка перенесли в лісову гущавину. Зв’язком з природою просякнутий весь інтер’єр заміського спальні.

Гідною альтернативою масивним дерев’яним ліжок можуть стати сталеві або металеві каркаси спальних місць. Їх темні відтінки повторені в карнизах для штор і віконних рамах, а світлий і спокійний колір обробки стін служить прекрасним контрастом.У спальних кімнатах в стилі кантрі часто можна зустріти наступний конструктивний прийом інтер’єру – крім головної великий ліжка, в приміщенні вбудовується ще одне або два спальних місця, як правило, виконаних у вигляді ярусної конструкції з дерева.

Спальня в кантрі-стилі світлої колірної гами

Стиль кантрі не має чітких правил щодо використання тієї чи іншої палітри для обробки і декору приміщень. Більшість квітів, використовуваних для інтер’єру спалень цієї стилістичної спрямованості, мають теплі природні відтінки. Але, найчастіше застосування тієї чи іншої породи деревини диктує вибір та інших палітр для декору кімнати.

Простора і білосніжна – ця спальня буквально потопає в світі, безліч вікон того вельми сприяє.

Проста і лаконічна, на перший погляд, ця спальня зберігає безліч дизайнерських знахідок. Цікавий спосіб виконання тумбочок, незвичайний декор стіни біля ліжка, дерев’яна лавка біля її підніжжя – все вказує на неабиякий характер приміщення.

Світлі тони в обробці стін і текстилі спальні, виступають відмінним контрастом темним шторам, кованої люстрі і значному дерев’яного стелі.


Світла порода дерева, яким облицьовані стіни в комплекті з білосніжним текстилем створюють святковий, піднесений вигляд спальні в кантрі-стилі.

Простота форм і лаконічність виконання надають кімнаті умиротворений зовнішній вигляд. Незвичайна конструкція ліжка створює ефект зависання в повітрі. Дерево біля ліжка, а ворс килима, стилізованого під траву, біля її підніжжя повертають нас до природних мотивів стилю кантрі.

Важкі, значних розмірів дерев’яні балки і темна різьблена меблі просто зобов’язані бути підтримані дуже світлою обробкою стін і білосніжним текстилем спальні.

Природні елементи декору в кантрі-спальні

В класичному або індустріальному стилі, ми не змогли б собі дозволити використовувати гілки дерев або роги тварин для дизайну кімнат, але стиль кантрі буквально створений для таких декоративних прийомів.

Створюється враження, що дерева ростуть прямо біля ліжок, створюючи надзвичайну зв’язок приміщення з природою.

Нехай дерева в цій кімнаті лише намальовані на стінах, але ніхто не сумнівається в приналежності такого інтер’єру до стилю кантрі. Стилізована під двері дерев’яні ворота тому підтвердження.

Унікальний дизайн підвісного світильника виступає не тільки в якості родзинки даного інтер’єру, але і служить координаційним центром приміщення, навколо якого розвивається вся концепція спальні.

Незвичайне оформлення узголів’я ліжка за допомогою дерев’яних весел не дозволить нікому, хто хоч раз бачив цей інтер’єр забути його.

Дошки замість головах, дерев’яні міні-лави замість тумбочок і підвісні ліхтарі замість бра – вага в цій спальні просякнуте нетривіальним і вільним від забобонів духом.

Ніша для ліжка, облицьовані деревом, може зустрітися, мабуть, тільки в кантрі-стилі. Яскраві елементи декору і кольоровий текстиль тільки підтримують сільську святково-позитивну атмосферу.

Використання гілок дерев і оленячих рогів для виготовлення предметів меблів і декору – досить поширений спосіб додати інтер’єру ще більший сільський стиль з нальотом характеру мисливського будиночка.

Оригінальність виконання – девіз інтер’єру цієї спальні в стилі кантрі. Незвичайний елемент декору над ліжком, гілки дерев як карнизів для штор, унікальні настільні лампи і текстиль, зроблений своїми руками – цей інтер’єр можна розглядати вічно.

Роги оленя над ліжком, плетене крісло химерно форми, використання хутра для декору і не тільки – спальня з таким інтер’єром просто не може залишити байдужим.

Оригінальність цієї кантрі-спальні не тільки в її мансардному місцезнаходження, але і в цікавому виконанні меблів з використанням гілок дерев, в масивних дверях на кованих підвісних петлях і тонкому поєднанні різних порід деревини в рамках одного інтер’єру.


Теги: Спальня, Стиль кантрі