Кожна людина бажає, щоб його будинок був максимально затишним і комфортним. Перебуваючи у приміщенні, хочеться отримувати задоволення, бути душевно спокійним. Для того, щоб зробити інтер’єр більш привабливим, багато затівають масштабний ремонт, вже представляючи кінцевий підсумок, проте не завжди і не все йде за планом.

Якщо немає великих фінансових запасів, але хочеться зробити більш оригінальний або унікальний інтер’єр, то є чудовий вихід – обклеювання стін кімнати шпалерами двох кольорів. Комбінування двох кольорів – це стильна, модна і цікаве рішення, що перетворить інтер’єр, зробить його більш свіжим і привабливим. Витративши трохи грошей, можна зробити сучасну обробку житла, зокрема спальної кімнати.

бежевая спальня с сочными оттенками зеленого бежевый цвет в сочетании с белым в интерьере спальни белая спальня в сочетании с цветом венге

Підбір матеріалів

На початкових етапах треба зонувати спальню, розділивши її на робочу зону і зону для відпочинку. Другим етапом стане економія грошових коштів, так як обклеювання спальної кімнати шпалерами варіант досить дешевий, але ніяк не нудний.

Підібрати два вдалих види шпалер одного виду важко, тому краще комбінувати шпалери не тільки за кольором, але і їх вартості, типу. Краще всього вибирати шпалери, схожих між собою за своїми властивостями і якістю для того, щоб візуально видно не було істотної різниці.

Третім етапом стане підбір колірної гами, що повинна спостерігатися не тільки в шпалерах, але і меблів, декорі. Важливо враховувати, що кольори повинні органічно поєднуватися один з одним, гармонійно виглядати в інтер’єрі квартири в цілому. Для того, щоб інтер’єр був максимально успішним, колірну гаму шпалер потрібно повторити при обробці стелі, а також при виборі підлогової площині.

белоснежная спальня дополнена серыми оттенкамизолотистая бежь в сочетании с белым цветом

Поєднання кольорів: правила вибору

Перше, що потрібно враховувати при підборі квітів – це габарити кімнати. Якщо кімната дуже маленька, то краще не використовувати комбінацію двох кольорів або ж комбінувати світлі, пастельні тони. Також важливо враховувати освітлення приміщення, його форму. Зонувати невелику спальню важко, скоріше навіть неможливо, але можна створити декоративний ефект і цікаво урізноманітнити інтер’єр спальної кімнати.

У великій кімнаті все набагато простіше, адже тут немає ніяких обмежень. У такій спальні можна декорувати стіни, зонувати простір і застосовувати комбіновані шпалери двох будь-яких кольорів.

При комбінуванні шпалер важливо враховувати те, яким буде розподіл стіни, вертикальним або горизонтальним. Залежно від цього кімнату можна візуально розширити, підняти або опустити стелі.

интерьер спальни в бежево-белых тонахинтерьер спальни с обоями двух видовклассическое сочетание оттенков в спальнеВибираючи шпалери, потрібно враховувати не тільки їх колір чи фактуру, але і те, який візерунок на них зображений. З допомогою таких характеристик можна створити бажаний ефект, підібрати правильний візерунок, рельєф і розмір малюнків. Якщо кімната невелика, то краще відмовитися від великих або контрастних малюнків, тут потрібно буде застосовувати маленький візерунок, найкраще, щоб це були світлі тони.

Освітлення – його потрібно обов’язково враховувати, так як воно впливає на візуальне сприйняття кімнати. Природне освітлення здатне зробити кімнату більш просторою і світлою, а ось за допомогою штучного світла можна зонувати простір, розставляти правильні акценти. Якщо у спальній кімнаті достатньо світла, то можна зробити інтер’єр в пастельних або холодних тонах.

Вибрані кольори шпалер повинні один одного доповнювати, а не суперечити. Наприклад, коричневий колір краще поєднувати з бежевим, а блакитний з сірим. Якщо обраний білий колір, то краще поєднувати з ним персиковий, пісочний або червоний. Також потрібно враховувати тональності шпалер, можливо, доведеться проконсультуватися з фахівцями для того, щоб вибрати оптимальний варіант. Стильовий напрям шпалер повністю залежить від смаку господаря і ніяк не обмежується.

Горизонтальне і вертикальне поділ

Якщо розділити простір спальної кімнати горизонтально, використовуючи при цьому темний і світлий кольору, то можна візуально збільшити габарити кімнати. При цьому потрібно враховувати одне головне правило – світлий колір повинен розташовуватися зверху, а темний – внизу.

Розділивши кімнату вертикально можна візуально підняти стелі, зробити спальну кімнату трохи вище, що створить приємний для очей ефект. Оптимальний варіант – чергування вертикальних смуг однакового розміру.

прямоугольная спальня в двух оттенках светло-коричневая спальня с красными акцентами светлые стены спальни в сочетании с темной мебелью современный дизайн спальни в двух цветах

Комбінування відтінків

Всього є два варіанти комбінації відтінків і кольорів: складний і простий. У першому випадку поєднують два відтінки абсолютно різних кольорів, що будуть протистояти один одному, але в той же час доповнять один одного. У другому варіанті з простим типом комбінації підбирають два відтінки, що відносяться до одного кольором. Такий варіант дозволить пом’якшити сприйняття, зробити кімнату затишною для перебування в ній господаря житла.

Під час використання шпалер двох кольорів в інтер’єрі спальні потрібно враховувати особливості кожного з видів шпалер, адже вони можуть не тільки по-різному поводитися, але й мати різну технологію наклеювання, що може відрізнятися своєю складністю.

Перш, ніж вибирати інтер’єр спальної кімнати і те, які шпалери тут використовувати, краще всього переглянути фото готових варіантів в інтернеті. При правильному поєднанні двох кольорів можна створити оригінальний і унікальний інтер’єр, що буде радувати око кожен день. Важливо враховувати функціональну особливість кімнати, адже спальня – це місце для відпочинку, приміщення, де можна розслабитися, відпочити і поспати.

Дизайнери все ж радять використовувати спокійні тони, що будуть сприяти відпочинку очей, і тим самим будуть заспокоювати людину, налаштовувати його на відпочинок. Якщо ж використовувати яскраві кольори, то вони будуть викликати надмірну активність, стурбованість, а з часом почнуть дратувати і доведеться робити ремонт заново, що призведе до нових фінансових витрат. Якщо підібрати шпалери, правильно поєднуються між собою, то можна надовго забути про ремонт кімнати, а для того, щоб створювалася єдина картина по всій квартирі можна орієнтуватися на те, які кольори і відтінки використовуються в інших кімнатах. Те, якими будуть візерунки, орнаменти і зображення залежить лише від смаку і уподобань господаря, головне при цьому враховувати деякі правила і особливості, щоб вдало створити дизайн спальні.
стильная спальня в холодных оттенках темный фиолет со светлым декором в интерьере спальничерный цвет в сочетании с серебристыми нотками черный цвет выгодно дополняет декор красного цветаяркий декор современной спальни

Теги: Декор та оформлення, Поєднання кольору, Спальня