Сучасні скандинавські країни, на чолі з процвітаючої Швецією, давно розбили стереотипи про те, що Скандинавія – це вікінги у ведмежих шкурах і в шоломах з рогами. Особливості скандинавського стилю при оформленні інтер’єру копіюються по всьому світу. І тому є кілька причин:

  • скандинавський стиль популярний завдяки вишуканій лаконічності;
  • завдяки грі світла, можна відчути відчуття простору навіть в однокімнатній квартирі;
  • канони стилю не настільки різноманітні, але зрозумілі і прості для самостійного оформлення житла;
  • завдяки скандинавської стилістики можна створити неймовірну гармонію в рамках простоти повсякденному житті.

Суворість скандинавського клімату не дозволяла мешканцям насолодитися сонячним світлом повною мірою, і вони знайшли спосіб відобразити тепло у власних оселях. Розглянемо один з дизайн-проектів квартири, розташованої в Стокгольмі, на прикладі якої можна побачити основні принципи оформлення жител у скандинавських країнах.

Скандинавський стиль – це завжди максимум світла. Просторі приміщення з високими стелями і великими вікнами буквально потопають у сонячних променях, відбиваючись від білосніжною обробки практично всіх поверхонь. До білих відтінків стелі і стін наші співвітчизники можуть легко звикнути, але скандинави воліють і для підлогового покриття використовувати деревину світлих порід або фарбувати її в світлі тони.

У результаті виходить, ніби однотонна білосніжна заливка від підлоги до стелі, створює відчуття монолітності приміщення. Таку монохромність необхідно розбавляти яскравими акцентами. Але скандинавська стилістика в цьому питанні має чіткі межі – два, максимум три кольори, відмінні від білої обробки можуть бути присутніми в оформленні житлових приміщень. У стокгольмській квартирі такими акцентами стали відтінки зеленого і сірого кольорів.

Синьо-сірий диван, який став центром зони відпочинку вітальні, предмети меблів і декору світлого кольору моху – ніби відбивають природу Скандинавії – тут і темні води Балтики, і убога рослинність.

Білосніжні стіни потребують декорі, в хід йдуть різні дизайнерські прийоми – від сімейних фото в темних рамках до творів сучасного образотворчого мистецтва.

Відмінний дизайнерський хід для підняття тонусу прохолодного інтер’єру вітальні – використання живих рослин. У всій квартирі можна зустріти соковиту зелень, розміщену в оригінальних горщиках і діжках з потертостями, у глиняних глечиках і вазах.

В інтер’єрах скандинавського стилю рідко можна зустріти фарбування стін в будь-який інший колір, крім білого. Якщо це і трапляється, то в хід йдуть нейтральні відтінки – пісочний, сірий, пастельно-блакитний. Світло-сірі стіни спальні в поєднанні з білосніжним стелею, як туман, спустився серед снігової пустелі.

Скандинавський стиль прагне до утримання кожного промінчика сонця, що проникає в кімнати, тому у вітальнях часто вікна не декоруються зовсім або для їх оформлення використовується найтонший білий тюль. Що стосується спальних приміщень, в яких іноді просто необхідно відгородитися від сонячних променів, тут використовуються штори з натуральних матеріалів – бавовна і льон знаходяться в пріоритеті. Тюль найчастіше відсутня, щоб в стані, коли штори розсунуті, наповнювало кімнату якомога більше сонячного світла.

Але тривалість світлого часу доби у скандинавських країнах невелика, тому необхідно подбати про різні джерела штучного освітлення. Рідко в якій кімнаті можна зустріти лише один освітлювальний прилад. Як правило, використовується центральна люстра для створення загальної атмосфери і забезпечення необхідно рівня освітленості і кілька локальних джерел, у вигляді настільних лам, підлогових торшерів, рідше – настінних бра.

Якщо, всупереч тотальному використання металопластикових вікон, ви вирішите залишити дерев’яні віконні рами і пофарбувати їх в білий колір, як і дверні прорізи, то зможете найбільш точно відтворити особливості скандинавської стилістики.

Для текстильного оформлення спального місця найчастіше використовуються натуральні матеріалу. Пастельне білизну з бавовни і вовняне покривало зверху – ідеальна пара. Нерідко можна зустріти імітацію шкури тварини в якості декору ліжка, але важливо не забувати, що практично всі європейці виступають проти вбивства тварин заради хутра, тому вироби повинні бути штучними.

Скандинави, як і більшість європейців, обожнюють раціональний підхід до організації зберігання одягу, взуття та аксесуарів. Упорядкованість і комфорт – запорука успіху у створенні сучасної системи зберігання.

Кухонний простір мало чим відрізняється від решти приміщень шведської квартири, в плані обробки поверхонь. Лише для кухонного фартуха була обрана відмінна від білосніжних площин оздоблення – імітація бетонної стіни.

Білосніжні поверхні, що відбивають велика кількість сонячного світла, згладжують нюанси приміщення, його асиметрію. Температурні перепади, властиві кухонним просторів – не перешкода для розведення кімнатних рослин, потрібно просто підібрати відповідні види.

Для скандинавського стилю не характерне нагромадження меблювання. Всі предмети меблів, як правило, представлені в «легких» на вигляд моделях, але це не заважає їм відповідати всім вимогам міцності і надійності.

Теги: Дизайн-проект