Якщо ви – людина, що вважає себе сучасним, то, природно, хочете мати все тільки сучасне, починаючи від одягу і закінчуючи інтер’єром квартири, його дизайном. А якщо ви ще і творча натура, то стиль модерн точно створений для вас, тому що сама назва стилю перекладається з французької мови як «сучасний». Стиль з’явився в кінці XIX століття і відразу став популярним, причому не тільки в мистецтві, але і в архітектурі та інтер’єрі.

Але з незрозумілих причин, його популярність швидко пройшла, і тільки в останні роки XX століття цей стиль знову, що називається, увірвався в сучасний інтер’єр. Який він сьогодні, стиль модерн, його особливості? У цій статті ви знайдете багато відповідей з цієї серії. А щоб не розпорошуватися по всій квартирі, ми, для прикладу, розглянемо сучасну їдальню, оформлену в стилі модерн.

Колірна палітра

Їдальня в стилі модерн повинна мати натуральні природні кольори і відтінки.

Це можуть бути такі кольори і відтінки, як бежевий, оливковий, коричневий (гірчичний), світло-зелений (болотний), колір золота або срібла. Ну і, звичайно ж, білий. Без нього не обходиться ні один дизайнерський стиль. Уся палітра кольорів повинна створювати спокійну, теплу і затишну атмосферу в кімнаті.

При цьому стиль модерн не передбачає суворе розташування цих квітів. Тут можна зустріти повне домінування одного якого-небудь кольору.

В одному випадку, темні тони можуть бути використані для підлоги, а світлим фарбам будуть віддані стіни. В іншому — ці кольори спокійно можуть бути застосовані з точністю до навпаки. Тут, в цьому питанні, на перший план виступає ваш смак.

Зонування їдальні

Зазвичай їдальня поєднується з кухнею, оскільки це дуже зручно в питаннях приготування та подачі їжі на стіл.

У цьому випадку, просто само собою напрошується зонування загальної площі кухні-їдальні. Це робить інтер’єр кімнати більш привабливим.

Варіантів виділення в окремий простір їдальні існує безліч. Це можна виконати наступними способами:

  • укладанням підлогового покриття різної структури, кольору

  • пристроєм дворівневого стелі або підлоги

  • установкою барної стійки або меблів, що відноситься до кімнати іншого статусу

  • роздільним кольоровим фоном різних тонів

  • установкою часткової перегородки, яка може мати як постійну, так і тимчасову основу. Часто в цих перегородках, капітальних, організовується місце для вбудованих полиць, де можна зберігати столовий посуд або якісь аксесуари.

Нерідко, як перегородки, стиль модерн використовує колони. Хоча одночасно з цією функцією, колони використовуються за прямим своїм призначенням – несучої конструкції стелі, балок.

Меблі: використовувані матеріали

Стиль модерн передбачає використання деревини благородних порід, мармуру, кераміки, дорогих тканин. Перші два матеріали домінують у виготовленні меблів в стилі модерн.

Дерев’яні столи виглядають масивно, мають сліди грубуватою обробки. Але модерну не чужий певний вишукування, тому можливе використання в інтер’єрі меблів, відмінною від грубувато обробленої. Поверхня такої меблів гладка, покрита фарбою з колірної палітри модерну. Такі меблі виглядає вишукано і витончено.

Особливий шарм їдальні надає обідній стіл, плита якого зроблена з мармуру. Мармур завжди був ознакою достатку його господаря. Від такого столу завжди віяло якимсь лицарським благородством. Погодьтеся, що такий стіл буде чудовою прикрасою вашої їдальні і предметом захоплення ваших гостей.

Якщо говорити про кріслах, стільцях, то їх асортимент досить різноманітний. Тут можуть бути стільці, конструктивно нагадують минуле століття. А можуть використовуватися сучасні конструкції. Від такого розмаїття і свободи вибору, модерн стає ще привабливішою для своїх шанувальників. Характерною особливістю меблів у стилі модерн є округлість форм, особливо це властиво стільців, хоча і столи не входять до виключення.

Не менш популярний для стилю метал, правда, ковані вироби вже майже не використовуються в інтер’єрі, а ось для виготовлення меблів в цьому стилі, цей матеріал досить широко використовується.

Меблі, зроблені з елементами металу, виглядає сучасно, легко і витончено. Конструктивне виконання стільців, крісел з металу досить різноманітно, що робить інтер’єр цікавим та сучасним.

Незважаючи на те, що стиль воліє острівне розташування обідньої зони, все ж, якщо вона буде мати конструкції кухонного куточка, це анітрохи не зіпсує інтер’єр вашої їдальні. Головне, щоб дотримувалася загальна концепція стилю в кольорі, матеріалах, декорі.

Стать: використовувані матеріали

Головна вимога до підлогового покриття в їдальні – його гігієнічність. В іншому обмежень немає. З цього і слід виходити при виборі матеріалу для підлогового покриття. Більшість домогосподарок воліє найпопулярніше покриття – лінолеум. Переваг багато – легко приводиться в чистий стан, дешевизна і простота укладання. З різновидів структури матеріалу популярний лінолеум, що імітує дерево.

При відповідному сімейному бюджеті, підлога, покрита паркетом, керамікою або ламінатом, зробить вашу їдальню ще красивіше.

Освітлення

В їдальні стилю модерн можна спокійно експериментувати з освітленням. У цьому випадку допускається використання класичних люстр, так і сучасних точкових світильників.

Освітлення обідньої зони повинне бути приглушеним, неяскравим. Для цього найчастіше використовуються всілякі вбудовані світильники.

Люстра над обіднім столом може бути найрізноманітнішою – від простої, до самої вишуканої і оригінальної форми. Головне, щоб світло від неї було розсіяним.

Для стилю характерні куполоподібні світильники, при цьому некритичний матеріал, з якого вони зроблені. Головне – їх форма у вигляді купола.


Вікна їдальні

Віконні прорізи в сучасній їдальні не обмежені в площі. Це можуть бути і вікна у всю довжину стіни, при цьому конструктивно вони можуть мати плетіння, або це може бути представлено у вигляді скляної стіни.

Також вікна можуть мати обмежену площину, у вигляді невеликих прорізів. Вони можуть розташовуватися як у верхній частині стіни, так і в нижній. Природно, що конструктивно вони повинні відкриватися для провітрювання кімнати.

Якщо говорити про декоруванні вікон, то особливих ідей в цьому питанні ви не побачите, так як, в основному, він відсутній: вікна повністю відкриті вашому погляду для споглядання навколишнього світу.

Хоча, без класичного декору стиль все ж не обходиться. В їдальні стилю модерн можна побачити віконні штори, правда, в даному випадку вони мають більше практичне значення, ніж декоративне. Ніяких надмірностей в декорі, які притаманні іншим стилям.

Декор, аксесуари

Фахівці рекомендують розташовувати аксесуари у великих кімнатах. Для маленьких столових найкраще обмежитися розміщенням на площині стін картин, нерідко, абстрактних.

Асортимент аксесуарів не обмежений, хоча перевагу варто віддавати сучасним композиціям. Можливі поєднання сучасних аксесуарів і «перекази старовини глибокої».

Присутність в обідній зоні будь-якої рослинності, не кажучи вже про екзотичної, безсумнівно, прикрасить її.

Висновок

Хотілося б звернути вашу увагу, що інтер’єр стилю модерн не передбачає достатку меблів на догоду декору кімнати. Все має бути в міру, навіть, в деякому роді, з елементами аскетизму.

Сподіваємося, ви отримали вичерпну інформацію для повноцінного оформлення своєї їдальні в стилі модерн. Додаткову інформацію з даної теми ви можете отримати тут

Теги: Ідеї облаштування