Якщо результатом планується пов’язана стяжка підлоги по маяках, то основу потрібно неодмінно прогрунтувати для максимального зчеплення стяжки і підстави підлоги. Для стяжки використовується стандартний розчин з цементу і піску. Маяки для вирівнювання підлоги потрібно придбати відповідно до розміру майбутньої стяжки. Пропорції матеріалів наступні: три частини піску – одна цементу. Якщо грошові ресурси дозволяють, то краще придбати готові стяжечние суміші, які включають в себе ще й полімерні частинки для посилення властивостей стяжки. Ці добавки допоможуть зробити вирівнювання підлоги по маяках максимально якісно, недарма на цю тему існує безліч

Якщо ж грошей не так багато, то варто все-таки подбати, щоб пісок для розчину був промитий. Глина, що міститься в піску з кар’єрів значно послаблює майбутню стяжку. У разі, якщо стяжка застосовується при монтажі конструкцій “тепла підлога”, то в розчин слід додати ще й фіброволокно. Стяжки з часткою фіброволокна набагато краще тримаються при перепадах температур і не дають тріщин від навантажень. По можливості бажано використовувати фіброволокно у всіх видах стяжок, а також маяки для вирівнювання підлоги, враховуючи, що вартість сировини невелика.

Для якісної заливки стяжки нам знадобляться такі інструменти:

 • щоб суміш була якісною, необхідно використовувати бетономішалку або будівельний міксер;
 • дорівнює стяжка правилом, шпателем, кельмою і теркою;
 • в стяжках пов’язаного типу незайвим буде контактний шар, який кладеться шпателем з зубцями;
 • для транспортування розчину знадобляться тачка і/або відра.

Наливна підлога по маяках. Що таке маяки для наливної підлоги? і навіщо вони потрібні

Заливка наливної підлоги по маяках вимагає певних знань про самих маяках. Вони діляться на кілька основних типів. Вони можуть бути з підручних матеріалів і виготовлені в заводських умовах.

Маяки з саморізів

саморізи вкручуються в стяжку, а між ними натягується волосінь. Вона контролює рівень заливки підлоги. Майстри називають їх»маякові точки”. Після заливки саморізи обов’язково викручуються, так як з часом зашкодять наливна підлога. До того ж вони стають резонатором, як будь — який метал-знижують шумоізоляцію. Довжина саморізів підбирається під товщину майбутньої стяжки — плюс 2-3 см.

Як встановлювати маякові точки з саморізів

Установка починається у найдальшої від входу стіни. По кутах, відступивши сантиметрів на 30, свердлити два отвори. У них вставляється заводський дюбель або саморобна пробка з дерева. У них закручується по саморізу до рівня майбутньої підлоги. По висоті майбутньої заливки між саморізами натягується волосінь або інша пружна нитка, не схильна до саморастяжению.

Потім через кожні 50-60 сантиметрів уздовж стіни свердлити отвори під маяки. Досвідчені майстри встановлюють маяки на відстані 1-1,8 один від одного — досить, щоб на маяки сперся будівельний рівень. Ті ж роботи проробляються у протилежної стіни. Виходять два паралельних ряди маяків уздовж протилежних стін. А потім між ними рівними паралельними рядами, від стіни до стіни шикуються паралельні лінії маяків, між якими врівень майбутньої заливки простягається волосінь. Все-підлога готова до заливання по маяках.

Важливо знати, що саморізні маяки застосовуються тільки для бетонних підлог. Для дерев’яної підлоги цей спосіб не підходить, так як саморізи руйнують гідроізоляційну прошарок. Гідроізоляція-обов’язково вимога при наливному вирівнюванні дерев’яної підлоги.

Розчинна марка як маяк

Виставляються вони з розчину. Дуже проста і швидка установка “розчинних маяків”, часто використовується під час будівництва об’єктів. Вимагає великого професіоналізму і окоміру, так як для заливних підлог потрібно міліметрова точність установки по маяках. За складом і консистенцією розчинні марки аналогічні матеріалу з якого буде вестися заливка. Лише для полімерного ровнітеля маяки можна робити з алебастру. Такий вид установки по маяках застосуємо як для бетонних підлог так і для дерев’яних. Через добу маяки можна видалити, а виїмки або борозни від маяків заповнюються розчином і вирівнюються врівень з підлогою.

Пластикові маяки для полімерних сумішей

єдина вимога-бетонну основу під заливку має бути досить рівним. Кріпляться такі маяки до підлоги липкою стрічкою. Висота визначається міліметрової лінійкою. Сама розстановка, навіть у великому приміщенні, займає 20-30 хвилин. А точність заливки забезпечується дуже висока.

Професійні маяки-репери

Репер для наливних підлог — це штирьовий репер-маяк. Репер найбільш часто використовуваний тип професійних маяків. Він встановлюється прямо на бетонну основу або стяжку, які будуть вирівнюватися заливний сумішшю. За реперам можна залити якісно рівний наливна підлога, практично з нульовим ухилом.

Репер, мабуть, самий ідеальний маяк для наливної підлоги. Зовні це невисока металева тринога зі штирем в центрі. Центральний штир можна підкручувати вгору-вниз, від нульового рівня і вище. Так регулюючи штир, визначається точкова висота наливної підлоги. Щоб точно витримати потрібний рівень заливки підлоги по маяках, репери в шаховому порядку встановлюються на метровій відстані один від одного.

Але встановлювати їх треба лише після того, як підлогу отгрунтован і зашпаклеван. Зазвичай використовувати маяки можна через 5-6 годин після нанесення шпаклівки. Щоб маяки були співвіднесені один з одним, застосовують звичайний будівельний рівень. Так як довжина штирів у реперів однакова, рівнем визначаться потрібний підйом штиря на висоту заливки підлоги.

Інший варіант-використання будівельної нитки. Її простягають від стіни до стіни за встановленими мітками. Вона служить орієнтиром для штирів маяків-реперів — на який рівень майбутньої підлоги їх треба виставляти. У разі використання будівельної нитки, необхідний рівень установки маяків визначається набагато точніше, ніж за будівельним рівнем. Крім того, нитка дозволяє визначити найвищу точку статі. Підлоги рівністю не відрізняються і часто їх рівень знижується або опускається. Ниткою можна виявити горби, непомітні людським оком. Мінімальна висота заливки підлоги над бугром – не менше 2 мм.

Цементна стяжка. Цементно-піщана стяжка-види, покрокова інструкція по заливці

Рівна основа підлоги-запорука того, що фінішне покриття ляже красиво і прослужить довгі роки. Особливо це стосується таких матеріалів, як ламінат або плитка.

Для того щоб підстава стало ідеально рівним, необхідно провести ряд процедур. Цементно-піщана стяжка підлоги-це можливість створення не тільки гладкого і рівного, але і міцного підстави.

Однак роботи по її заливці не такі прості, як здаються на перший погляд. Розберемося, як створити таку стяжку самостійно.

Цементно-піщана стяжка

Цементно-піщана стяжка

Стяжка, виконана з розчину, який приготований з піску та цементу – це майже ідеально рівну основу, яке підійде для укладання абсолютно будь-якого підлогового покриття, будь то плитка, ламінат, лінолеум або паркет.

Саме за допомогою такої стяжки найчастіше і вирівнюють чорнові підстави – бетонні перекриття в будинках, підлоги з цегли і навіть просто створюють підставу, що лежить на звичайному грунті. В середньому, товщина цементно-піщаної стяжки варіюється від 3 до 8 см.

Вона може бути і більше, але через велику вагу будівельного розчину, використовуваного для заливки, при розрахунку товщини стяжки необхідно враховувати і міцність перекриттів.

Цементно-піщана стяжка підлоги

Бетонні перекриття вирівнюють за допомогою цементно-пісочної стяжки

Головні завдання стяжки полягають не тільки у вирівнюванні поверхні, але і в тому, що вона дозволить перерозподілити навантаження, випробовувані підлогою, створить міцну основу, дасть можливість обладнати тепло – і гідрозахисні шари і навіть сама по собі є відмінним варіантом тепло – і гідроізоляції. Усередині цієї структури можна укладати різні види комунікацій, обладнати систему теплої підлоги і т. Д.

Армована стяжка по грунту

Наливна підлога 3d у ванній кімнаті

Переваги та особливості

Цементно-піщана стяжка має масу переваг. Це відноситься до її фізичних і фізико-хімічних показників.

Цементно-піщана стяжка підлоги

Переваги піщано-цементної стяжки.

 1. рівність . Завдяки цьому способу вирівнювання підлоги, можна створити практично ідеально рівну основу.
 2. довговічність . Така стяжка цілком може служити десятиліттями – в середньому, термін служби становить близько 50 років.
 3. міцність . Стяжка неДеформується під тиском важких меблів, це один з найміцніших видів підстав для фінішної підлоги.
 4. можливість заховати комунікації . Усередині стяжки можна прокласти водопровідні або каналізаційні труби, систему теплих підлог, електричні дроти. Там вони нікому не заважатимуть і не можуть бути пошкоджені. У разі необхідності проведення ремонту комунікацій, прокладених всередині стяжки, доведеться частково або повністю демонтувати цементно-піщаний шар.

  Схема теплої підлоги

 5. високий показник звукоізоляції . Стяжка погано проводить звуки, а значить, шум від сусідів знизу не потурбує мешканців. Під стяжку можуть бути укладені і різні звукоізоляційні матеріали.
 6. можливість обладнання теплоізоляції . Сам по собі цементний шар непогано утримує тепло, але використання додаткових матеріалів при монтажі стяжки забезпечить надійний захист від холоду ззовні, а також не випустить тепло і зсередини приміщення назовні.
 7. невеликі показники усадки . Незважаючи на те, що в процесі висихання піщано-цементна стяжка кілька «сідає», все ж вона, в порівнянні з іншими матеріалами, володіє низькими показниками усадки. І при правильному монтажі вона не розтріскається.
 8. невисока вартість робіт . У порівнянні з іншими способами вирівнювання підлоги, стяжка обійдеться зовсім не дорого.

Як залити стяжку. Технологія заливки стяжки підлоги своїми руками

Технологія стяжки підлог в квартирі включає в себе кілька етапів. До стін знизу приклеюють руберойдову стрічку, щоб її верхній край на 15 см був вище вашої майбутньої стяжки.

Також при виявленні наскрізних отворів і щілин в підлозі їх необхідно закрити безусадковим цементом (буц), щоб в подальшому при заливці розчину він не витік до сусідів знизу.

Наступний етап заливки це установка маяків. Від якості і правильності установки маяків залежить вся подальша робота. В якості маяків застосовуємо металеві т-образні напрямні.

Кріпимо їх на той же розчин, з якого будемо робити стяжку. Викладаючи його купками. Перший маяк повинен бути на відстані 20см від стіни. Наступні маяки встановлюються паралельно один одному, на відстані на 30-40 см менше довжини правила.

Чим довше правило, тим рівніше буде стяжка.

Після укладання маяків на купки розчину їх необхідно вирівняти за допомогою рівня. Вирівнювання має бути по довжині уздовж маяка, а також між всіх маяків. В результаті рівень у всіх положеннях повинен бути в нулі.

Після вирівнювання чекаємо, коли розчин повністю застигне.

Після установки маяків і застигання розчину можна приступати безпосередньо до заливання розчину. Для цього замішуємо розчин і виливаємо його між двох маяків, починаючи з далекого краю.

Потім правилом стягуємо (розрівнюємо) його по маяках до себе. І так поки не буде залита вся стяжка підлоги. Заливку краще робити удвох, так як поки один вирівнює, другий в цей час замішує чергову порцію розчину.

І ось ви закінчили заливку стяжки підлоги, але розслаблятися ще рано. Тепер необхідно створити умови, при яких вона правильно затвердіє.

Щоб цемент повністю затвердів і набрав міцності необхідно 24-28 днів. Для запобігання занадто раннього висихання стяжки її необхідно зволожувати 2-3 рази на день. Це повинно тривати близько двох тижнів.

Ще її можна закрити плівкою, тоді зволожувати можна буде в міру потреби.

Через 5-8 днів по стягуванню можна буде ходити, але повністю вона буде готова через місяць. Прискорення в таких справах ні до чого хорошого не приведуть, а навпаки можна тільки зіпсувати всю виконану роботу.

Стяжка підлоги в квартирі. Навіщо потрібна стяжка і які функції вона виконує?

Заливка бетонних сумішей, дозволяє створити практично абсолютно рівну і безшовну поверхню

Підстава підлоги в багатоквартирних будинках являє собою залізобетонне перекриття, яке укладено гладкою стороною на несучі стіни. За рахунок цього, формується стеля нижнього поверху.

Друга сторона плити перекриття не завжди є рівною, але так як вона формує підлогу верхнього поверху, будівельні норми допускають певні перепади висот на її поверхні.

Пристрій стяжки підлоги в квартирі направлено на усунення значних пошкоджень підстави, перепаду висот і рівня підлоги щодо горизонту. Тобто за рахунок заливки і засипки сухих, напівсухих і мокрих розчинів, створюється практично ідеально рівна поверхня, готова під укладку будь підлогового облицювання і будь-якого матеріалу.

Стяжка підлоги дозволяє зміцнити поверхню бетонної плити, підвищити характеристики міцності і якості підстави. Для квартир розташованих на перших поверхах, особливо актуально використання звукоізолюючих і теплоізоляційних матеріалів, які укладаються перед заливкою вирівнюючих стяжок.

Більш детальну інформацію про матеріали і шумоізоляції підлоги в квартирі можна дізнатися у відповідній статті, яка зачіпає способи і технологію даних робіт.

При облаштуванні в нежитлових кімнатах і цільових приміщень, за рахунок заливки вирівнюючого шару, можна задати технологічний нахил або підняти загальний рівень підлоги. Наприклад, за рахунок заливки цементно-піщаної суміші у ванній кімнаті, можна сформувати ухил для стоку води, який буде запобігати підтоплення всієї квартири, в разі непередбаченого потопу.