Облаштування кухонного простору – це індивідуальне самовираження кожного домовласника, яке тісно пов’язане з загальноприйнятими ознаками практичності, функціональності і комфорту. Пройшли ті часи, коли вважалося, що прихильниками стилю «класика» в інтер’єрі є консерватори, не готові на яскраві експерименти і нововведення в колірній палітрі або матеріалах обробки приміщення.

Класика буде затребувана завжди, її популярність ніколи не померкне, тому що класичний стиль в інтер’єрі – це золота середина. Сучасні технології впливають на виробництво новітніх будівельних і оздоблювальних матеріалів, виготовлення меблів і предметів декору, випуск побутової техніки і аксесуарів для кухні. Але попит на класику в оформленні інтер’єрів постійно зростає у зв’язку з тим, що сучасний класичний стиль може досить органічно приймати елементи з інших стильових напрямів та адаптуватися до сучасних технологій і нововведень.

У класичному інтер’єрі кухні ви не знайдете холодності і деякій сухості мінімалізму, суворості й неприступності хай-тека або гордовитого витонченості стилю ампір. Все ж класика в інтер’єр припускає перевагу краси, зручності і практичності над сучасними нововведеннями.

Але при цьому стиль не позбавлений еклектизму і передбачає впровадження предметів, колірних рішень або окремих елементів з інших стилістики. Саме такої інтеграції в класичний стиль дизайну кухонного простору присвячена наступна добірка образів сучасних кухонь.

Класичний стиль кухні з елементами Середземномор’я

Інтегрувати в класичний дизайн кухні штрихи середземноморського кантрі нескладно, адже обидва стилю засновані на концепції зручності та краси навколишнього оточення. Відмінності спостерігаються в більшій мірі в кольоровій палітрі, деякі середземноморські мотиви тяжіють до холодності, а класичний інтер’єр можна назвати прихильником теплої колірної гами.

Біло-блакитна кольорова гама прийшла в цей інтер’єр в стилі класика з грецького кантрі і була успішно впроваджена в сучасну обстановку. Використання деревини для виконання стільниць робочої зони і кухонного острова трохи «підігріло» прохолодну палітру обстановки.

Ця білосніжна кухня з легкими вкрапленнями світлої бірюзи в палітрі, створює заспокійливий настрій. Вибілені дошки стелі і стільці з світлою породи дерева розбавляють атмосферу деякої холодності і стерильності, надаючи кухні затишний і комфортний характер.

Яскраве оформлення кухні-їдальні чудово поєднує класичний зовнішній вигляд кухонних шаф з впливом середземномор’я на текстиль і оздоблення меблів і декору приміщення. Поєднання синього з білосніжним стає родзинкою цієї сучасної і неймовірно оптимістичною кімнати.

Очеретяні барні стільці вносять елемент різноманітності та несподіванки у традиційну обстановку кухонної зони. Класичне оформлення кухонного гарнітура сусідить з не менш традиційним оформленням фартуха плиткою у вигляді цегляної кладки.

Дві практично повністю білі кухні лише злегка розведені деревними відтінками і дотиком лазурі в елементах декору. Але навіть ці крихти вносять свій шарм в загальний настрій приміщення.

Нетривіальний дизайн цієї класичної кухні виробляє відсилання не тільки до середземноморським мотивів, але і елементи ретро-стилю. Яскравий і повний контрастів. інтер’єр багатий безліччю дизайнерських знахідок. Незвичайна форма кухонного острова і химерний дизайн підвісних світильників над ним – цей ансамбль не можна назвати традиційним, але він чудово вписався в загальну концепцію ретро-класики.

Сучасна класика інтер’єру кухні, суміщеної з вітальнею і їдальнею, легко вплітає канву середземноморського кантрі, приніс не тільки дерев’яні конструкції в інтер’єр, але і легке вкраплення блакиті.

Кухонні шафи в традиційному білосніжному виконанні лише трохи розбавлені яскравою обробкою фартуха, забарвленням прилеглої стіни і забарвленням посуду, яка також є частиною інтер’єру.

Інтер’єр кухні, поєднує класику і модерн

Для розведення традиційної обстановки кухні, можна привнести в її дизайн елементи стилю модерн. Вони можуть проявитися в декоруванні меблів і освітлення, обробці деяких поверхонь або в кухонних аксесуарах.

Два-три відтоку обраної колірної палітри, що перебувають у контрасті між собою, здатні непросто підбадьорити атмосферу простору, але і надати йому зовсім інший вигляд. Блискучі або скляні поверхні можуть додати легкості і деякою ексцентричності монохромного обстановці.

Кілька дизайнерських прийомів можуть перетворити світле простір кухні з допомогою модерних елементів. Будь то підвісні світильники або незвичайні стільці, але приміщення налаштовується на інший лад і набуває індивідуальність.

Це світле приміщення кухні є одночасно і надзвичайно яскравим. При мінімальному наборі колірних рішень вдалося добитися яскравої індивідуальності кімнати для приготування і поглинання їжі. Сталося це не без допомоги дзеркальних поверхонь великий витяжки, підвісних ламп і кухонних аксесуарів. Цікаве оформлення кухонного острова з дерев’яними різьбленими елементами і дизайнерських стільців з шкіряною обробкою навколо нього, стали ще однією краплею в морі індивідуальності інтер’єру.

У цьому світлому інтер’єрі є кілька темних плям, контрастно виступають у загальній обстановці. Цікавий дизайн витяжки, незвичайна форма стелі, присутність в приміщенні кухні винного холодильника-шафи та дизайнерські стільці – все працює на контрасті і надає кухонного простору індивідуальності і шарму.

Поєднання темно-сірого і навіть чорного відтінків з білосніжною обробкою традиційної кухні стало одним з улюблених дизайнерських прийомів. Такі прості, але практичні колірні рішення тримають загальну обстановку кухні в тонусі і створюють урочистий настрій.

Можна сказати, що інтер’єр цієї кухні-їдальні з неймовірно високими стелями, виконаний в прогресивно-класичному стилі. Традиційна обстановка засяяла новими гранями за рахунок використання новітніх матеріалів для обробки та виготовлення предметів меблів і декору.

У вже готовий інтер’єр традиційної кухні можна додати елементи модерну, не порушуючи загальної концепції. Яскрава оббивка меблів або дизайнерські світильники, нарочито помітні побутові прилади – все працює на розбавлення класичного простору, надаючи йому особливий шарм і чарівність.

Модерн в дизайні традиційного кухонного простору може проявитися в оригінальному оформленні кухонного фартуха з допомогою цегельної кладки, в блискучих підвісних світильниках і барних стільцях прогресивного оформлення.

Глянсова обробка кухонного фартуха і робочої зони, відбиваючись у поверхні стільниці острова з нержавіючої сталі, привносить в класичний інтер’єр кухні трохи легковажності і лиску.

Позолочені, бронзові елементи у світлій панелі кухонного простору створюють легкий натяк на розкіш і достаток, привносячи елемент свята в загальну атмосферу приміщення.

Традиційна обстановка кухні – класика поза часом

Пропонуємо вашій увазі підбірку образів кухонних приміщень з традиційним інтер’єром в самому чистому його прояві. Класичне оформлення кухонних шаф дає відчуття надійності, практичності і функціональності, перевірених часом. Колірна палітра, випробувана мільйонами домовласників вселяє довіру і створює атмосферу затишку і комфорту. А ергономічне розташування робочих поверхонь і побутових приладів дозволяє з задоволенням виконувати кухонну роботу.

Але навіть самим традиційним інтер’єрів не чужі нововведення і невеликі відступи від негласних правил, в ідеї декору або аксесуарів кухонного простору.

Просторе приміщення кухні дозволяє розмістити безліч систем для зберігання всіх необхідних в робочому кухонному процесі предметів. А сучасна побутова техніка, вдало інтегрована в меблевий ансамбль, допомагає виконувати рутинну роботу з радістю.

Але навіть у межах невеликого приміщення можна організувати кухонну зону в класичному стилі з цікавим лаконічним оформленням.

Наприклад, ця кухня, яка повністю поміщається в рамках двостулкової шафи і легко ховається за його дверцятами, перетворюючи кухонне простір у вітальню, потребувала виключно світлих відтінках для оформлення. Лише хромовані поверхні побутової техніки і незвичайне оформлення фартуха розбавляють білосніжну ідилію міні-кухні.

Безумовно, самим традиційним кольором, використовуваних не тільки для оздоблення поверхонь, але і виробництва меблів для класичних кухонь, є білий і всі його відтінки. Світла палітра здатна не лише візуально розширити простір, надати йому умиротворений і комфортний вид, наповнений свіжістю, але і стати прекрасним фоном для яскравих елементів. Такими контрастними штрихами може вступати посуд, текстиль, кухонні аксесуари або елементи освітлення.

Прекрасною альтернативою використанню білого кольору, може стати пастельна палітра в обробці і обстановці приміщення. Нейтральні, вибілені кольори стануть провідниками до затишної і розслаблюючій обстановці кухні і їдальні.

Іноді світла обробка кухні просто необхідна, щоб витримати багато дерева або іншого матеріалу з інтенсивним забарвленням.

Але зустрічаються і дизайни класичних кухонь, виконані в темній, насиченій колірній гамі. Якщо розміри приміщення дозволяють, то використання темних порід дерева для кухонних шаф стане натяком на розкіш і престиж в облаштуванні простору кухні. А цікаві елементи декору з глянцевими або блискучими поверхнями додадуть кімнаті лоску та шарму.

Переважання темних відтінків в інтер’єрі цієї кухні не зробило приміщення відразливим, завдяки гармонійному впровадження світлих і дзеркальних поверхонь. На їх фоні глибокі, темні кольори виглядають найбільш виграшно, надаючи кімнаті розкоші і стилю.

Дизайн кухні складно назвати однозначно темним або світлим, він швидше контрастний, наповнений безліччю цікавих дизайнерських знахідок. Таке приміщення хочеться довго розглядати і, безумовно, готувати і приймати їжу. Нетривіальний підхід до виготовлення підвісних ламп і табуретів, яскраве оформлення кухонного фартуха і використання відкритих полиць – все в цьому інтер’єрі працює на створення індивідуальності.

Трохи елементів кантрі в рамках класичної кухні зможуть підняти рівень комфорту і привабливості зовнішнього вигляду приміщення. Обідній стіл та лавки з дерева прекрасно адаптовані до традиційної обстановці сучасної кухні. Витончені і невагомі світильники над столом, додають легкості і свіжості інтер’єру.

Невеликі поверхні, виконані в відмінних від основної колірної палітри відтінках, надають приміщенню деяку різноманітність і привносять позитивний настрій, характер кухонного простору.

Темні відтінки стільниці кухонного острова і підлогового покриття стали контрастним викликом білосніжною обстановці сучасної кухні. А цікавий дизайн підвісних ламп додав приміщенню легкості і прогресивного шику.

Оригінальне оформлення кухонного фартуха з допомогою фактурної керамічної плитки може стати родзинкою практично білого простору кухонної зони.

Традиційне оформлення світлими відтінками вертикальних поверхонь і стелі, а також кухонних системи зберігання, розбавляється темними породами дерев’яного підлогового покриття і елементами декору з сталі, скла, а також хромованими предметами та приладами.

Теги: Кухня