До організації спокійного і усамітненого місця для відпочинку та розслаблення всі ми підходимо по-різному. Комусь необхідна аскетична атмосфера в інтер’єрі, близька до мінімалізму. Для деяких важливо оточити себе безліччю декоративних предметів з яскравим нетривіальним дизайном. Багато домовласники вважають за краще нейтральну колірну палітру, є й такі, кому до вподоби контрастні рішення в оформленні простору для сну. Ми всі різні, але існує цілий пласт дизайн-проектів спалень, який здатний об’єднати домовласників по всьому світу – класичний інтер’єр кімнати дуже багатьом доводиться до душі.

Сучасна класика, як і раніше дотримується тенденції комфорту і затишку, одягнену в витончену і привабливу зовні оболонку. Традиційна обстановка в спальні заспокоює, утихомирює і розслабляє, дає можливість відпочити після непростого трудового дня і набратися сил для нових звершень. Від того, як влаштована наша кімната для сну, залежить якість відпочинку і наше подальше стан, активність і бадьорість.

Спальня – це приміщення, при оформленні якого важлива будь-яка дрібниця, починаючи від колірної палітри і закінчуючи вибором дверної ручки. Безумовно, на формування дизан-проекту спальні впливає її площа, розташування, форма, особливості інтер’єру інших житлових кімнат будинку або квартири, стиль життя господарів, їх смакові і стилістичні уподобання.

Насамперед, необхідно визначитися з колірною гамою приміщення. І у випадку з класичним варіантом дизайну спальні, варіантів чимало. Сучасний інтер’єр може бути яскравим, так і абсолютно нейтральним, пастельним. Обмеження накладають лише персоналізовані особливості мешканців, їх колірні переваги і почуття міри.

Спальня в пастельних тонах – класика жанру

Не дивно, що замовляючи класичний дизайн спальні, велика частина домовласників схиляється до світлій колірній палітрі, вибираючи приглушені, нейтральні тони не тільки для оздоблення поверхонь, але і для меблів, текстилю та аксесуарів.

На тлі світлої зупинки навіть неяскраві предмети декору виглядають виграшно і притягують погляди. Світлі тони оздоблення простіше поєднувати один з одним і з відтінками текстилю та меблювання. Тому для організації спокійного місця для сну теплі і світлі відтінки підійдуть як не можна краще.

І все ж запечатувати кімнату повністю в світлий тон не варто, нашому погляду необхідна фокусування, залучення уваги. Два-три яскравих або більш темних предмета здатні розбавити стерильність кімнати, привносячи інше настрій спальні.

Такими яскравими елементами можуть стати приліжкові лампи або штори, текстиль покривала для ліжка або чохли на подушки.

Контрастним елементом можуть стати предмети меблів або їх частині, і навіть віконні рами.

У цьому випадку дизайн акцентує нашу увагу на узголів’я ліжка, залишаючи всю обстановку спальні в нейтральній світлій гаммі.

Художні роботи або антикварні предмети декору, колекційні експонати або сімейні портрети і реліквії, можуть стати центрами тяжіння поглядів в спальні світлих тонів.

Світло-бежеві і пісочні тони відмінно гармоніюють зі світлими породами деревини, яка може бути використана для виготовлення меблів, рам для картин або дзеркал, а також предметів декору.

Взяти на себе роль акцентного предмета можуть блискучі або глянцеві предмети. Для класичної спальні постарені бронзові або мідні поверхні будуть дуже до речі. На тлі світлого нейтрального оформлення таки предмети будуть виглядати розкішно, надаючи приміщенню особливий старовинний шарм.

Яскравим, контрастним елементом може стати люстра або підвісний світильник, приліжкові лампи або настінні бра.

Великий декоративний елемент навіть неяскравого кольору, але відмінний за фактурою може стати координаційним центром. Наприклад, дзеркало в незвичайній рамі або художнє панно. Буде чудово, якщо вдасться повторити дзеркальну поверхню в інших предметах обстановки спальні, наприклад у конструкції тумбочок або гримировочного, туалетного столика.

Навіть підлогове покриття може стати акцентним в рамках інтер’єру кімнати для сну. У цій спальні, повної теплих деревних відтінків, приліжковий килимок став гармонійним протиставленням з прохолодними відтінками.

Незвичайний предмет меблів, наприклад, старовинна скриня, може не тільки розбавити сучасну обстановку, але і привнести нотку романтичності в сувору атмосферу класики.

Акцентна стіна – родзинка інтер’єру в нейтральних тонах

Як правило, акцентна стіна виконується відмінною від усіх інших поверхонь кімнати колірній гаммі або фактурному виконанні.

Часто відтінок акцентной стіни служить деяким містком між кардинальними і контрастними кольорами різних предметів або оздоблювальними матеріалами спальні.

Повторення яскравих відтінків, використаних у колірній гамі акцентной стіни, і в рамках спального текстилю, дозволяє завершити гармонійний образ кімнати.

Стіна-акцент може відрізнятися від основної гами приміщення лише орнаментом, але при цьому вносити різноманітність в інтер’єр, надаючи йому особливий шарм і чарівність.

В рамках просторого приміщення спальні акцентна стіна виглядає найбільш виграшно і презентативно.

Яскрава спальня – сучасний тренд

Використання в інтер’єрі спальні яскравих, насичених тонів стає трендом в останні роки. Якщо раніше колоритні відтінки можна було зустріти переважно в елементах декору і текстилі, то в даний час і оздоблення основних поверхонь піддається колірним випробувань.

Глибокий фіолетовий колір стиглої сливи нечасто можна зустріти в дизайні спальні. Але якщо вдалося підібрати відтінок, який припав до душі замовникам, то дизайнерську думку буде складно зупинити. Польоту фантазії немає межі, і у фіолетових тонах виявляється не тільки акцентна стіна, але і весь текстиль спальні.

Яскравий і активний відтінок блакитного чудово поєднується з білосніжним і малиновим кольором. Більше трьох основних кольорів в рамках одного дизайну кімнати вживати не рекомендується. Для гармонійного сприйняття колірної палітри краще, якщо буде головувати один колір, а два інших — лише фрагментарно повторюватися в елементах декору. Такий інтер’єр спальні дуже персоніфікований і підійде для дівочої кімнати.

Багатий і розкішний відтінок узголів’я ліжка був повторений в обробці стулкових дверей скляних шаф і входу в ванну кімнату. Це яскравий приклад інтер’єру спальні, де лише один насичений колір може докорінно змінити весь дизайн кімнати.

Неймовірна гармонія смарагдового, бірюзового і світло-блакитного відтінків перетворили традиційну спальню у святковий і цікаве приміщення, інтер’єр якого складно забути. Грамотно підібрані деталі і текстиль, дозволили закінчити нетривіальний образ житлової кімнати.

Контрастне використання декількох прохолодних відтінків призвело до цікавого і оригінального дизайну спальні. Лаконічність і комфорт успішно сусідять з раціональністю і красою виконання.

Яскравістю ці спальні зобов’язані не стільки матеріалів обробки, скільки елементів декору, текстилю, невеликим предметів меблів і художніх творів. І навіть карнизів для штор.

Незважаючи на світлу, практично білосніжну, обробку цих спалень, вони виглядають яскраво і насичено. Таке враження забезпечили узголів’я незвичайної забарвлення і елементи декору з контрастними відтінками.

З допомогою активної забарвлення ліжка і спального текстилю можна додати яскравості і позитиву всій зупинці кімнати для сну.

Яскраві шпалери в класичному стилі сучасної спальні

Пару десятиліть тому, яскраві квітчасті шпалери для спальні, були звичайним явищем для нашої країни. З часом оздоблення вертикальних поверхонь набувала все більше однотонний варіант. Шпалери з малюнком стали застосовувати лише для акцентной стіни, відмовившись від рослинних принтів на користь геометричності і строгістю ліній. Але останні тенденції у сфері виробництва оздоблювальних матеріалів говорять про відродження популярності кольорових шпалер.

Кімната відразу стає яскравішим, варто лише покрити всі стіни шпалерами з принтом. Якщо малюнок на стінах досить хитромудрий і витіюватий, то всі інші поверхні краще представити в більш строгому і навіть однотонному варіанті.

Активна забарвлення шпалер підпорядковує собі іншу обстановку спальні, вибираючи собі в сусідство прості, нейтральні відтінки і фактури.

Нечасто можна зустріти інтер’єр спальні з настільки темними стінами. Але у випадку з просторим приміщенням, у межах якого, крім спальні, розташувалася ще і вітальня, кабінет або будуар, такий вид обробки вертикальних поверхонь може бути виправданий. Яскраве і контрастне приміщення створює незабутнє враження.

Еркер в сучасному інтер’єрі спальні – конструктивна особливість і додатковий простір

Еркер в спальні – це невелика ніша, яка, в залежності від форми і розміру, дозволяє розмістити місце для відпочинку, читання або роботи. В таку нішу можна помістити кілька м’яких крісел і невеликий журнальний столик з лампою, компактну тахту або диван-канапе.

Деякі встановлюють у еркер туалетний столик або секретер для роботи. Навіть звичайна консоль зі стільцем утворює робочий куточок в рамках приміщення спальної кімнати. З-за великої кількості природного освітлення, місце буде дуже зручним для офісних справ або творчих проектів.

Безумовно, основним декоративним елементом оформлення простору еркера, крім м’яких меблів, є текстиль. Відмінною комбінацією використання штор для додання яскравості інтер’єру, стане розміщення на вікнах еркера звичайних фіранок, а на невеликих віконних отворах протилежної стіни – римських штор того ж відтінку.

Враховувати конструктивні особливості еркера необхідно не тільки при виборі оздоблювальних матеріалів, але і допоміжних елементів, таких як карниз для штор. Розташування карниза під самою стелею дозволить візуально «підняти» висоту вашої спальні.

І на закінчення нашої публікації, пропонуємо вам ще кілька образів класичних сучасних спалень, інтер’єр яких може надихнути багатьох домовласників, які віддають перевагу традиційну обстановку.

Теги: Спальня