Замислюючись над реконструкцією вітальні або ремонт з нуля загальної для всієї родини кімнати, ми часто не можемо вирішити, який стиль в інтер’єрі воліємо. Багатьом близька нестаріюча класика, але хочеться, щоб обстановка приміщення була динамічною і сучасної. Практично будь-яка сучасна вітальня містить ті чи інші технологічні новинки, всілякі гаджети і їх присутність також необхідно враховувати і гармонійно інтегрувати в обстановку вітальні. Але не кожен погодиться на кімнату в стилі хай-тек. Дизайнери знайшли простий і логічний вихід із ситуації. Поєднуючи в рамках одного простору такі стилі як мінімалізм, модерн, хай-тек і класику, вони назвали його просто сучасним стилем.

Це не означає, що дизайн вітальні повинен містити неодмінно елементи з усіх стилістики. Можна взяти за основу найбільш привабливий для домовласника стиль і розвинути його додаванням штрихів іншого стилістичного напряму.

Жорстких канонів не існує, все обмежується лише польотом фантазії, вашими ідеями або дизайнерськими рішеннями помічника-професіонала і, безумовно, фінансовими можливостями. Перед тим як приступити до розробки дизайн-проекту вітальні, необхідно зважити деякі особливості стилю життя домочадців і їх переваги. Для когось важливо організувати куточок для читання в рамках вітальні, комусь потрібно місце для розміщення ігрової зони, а для кого-то доведеться знайти простір для рояля.

Ми пропонуємо вашій увазі підбірку дизайн-проектів сучасних вітальнях на будь-який смак, використовуваних для абсолютно різних цілей і відповідає всіляким вимогам.

Камін в сучасній вітальні – данина традиції з прогресивної обробкою

Представляючи вітальню з каміном, ми нерідко асоціюємо таке приміщення з класичним стилем, з традиційною обстановкою, стриманою розкішшю. Перед вами кілька варіантів сучасних віталень, зовнішній вигляд і функціонал яких, доводить, що інтер’єр може бути будь-яким. Головна умова – всім домочадцям повинно бути зручно і комфортно в загальній кімнаті.

Простір біля каміна виконано з деякою помпезністю і шиком, але вся обстановка кімнати швидше нагадує контрастний мінімалізм з яскравими плямами меблювання. Світла обробка приміщення прекрасно сусідить з насиченим колоритом меблевої оббивки, створюючи цікаве і святковий настрій вітальні.

Ця розкішна вітальня в сучасному стилі з активними елементами модерну – яскравий приклад того, як за допомогою всього лише трьох колірних рішень можна створити гармонійну, комфортну і шикарну обстановку. Сучасний камін відмінно вписався в атмосферу розкоші і дизайнерських предметів декору.

У цій просторій до неможливості вітальні камін представлений у вигляді величезної печі, що йде димоходом неймовірно високо вгору. Весь спектр відтінків від білосніжно-білого до глибокого чорного представлений в інтер’єрі загальної кімнати, лише теплі деревні відтінки в обробці стелі «зігрівають» атмосферу.

М’яка у всіх сенсах обстановка вітальні з яскравою меблюванням на світлому нейтральному тлі, розбавлена розкішшю старовини в оформленні прикаминного простору.

Складно назвати темне пристрій в кутку кімнати каміном, але воно дає відчуття вогню і своїм неформальним дизайном підтримує загальну концепцію вітальні. Розслаблена і невимушена обстановка кімнати, позбавленої будь-якого пафосу налаштовує на відпочинок і домашній затишок.

Традиційний і нейтральний інтер’єр загальної кімнати цілком спрямований на розслаблення і відпочинок, ніщо не відволікає і не дратує погляд, всі колірні рішення гармонійно перетікають з одного в інший, створюючи приємний оку спокійний альянс.

Інтер’єр цієї еклектичної вітальні містить, крім іншого, елементи індустріалізації, але від цього затишок і комфорт кімнати не страждають, а навпаки, набувають індивідуальність і родзинку.

Дизайн вітальні в теплих тонах більше схожий на обстановку в номері люкс п’ятизіркового готелю. Продуманий до дрібниць інтер’єр вітальні, включає і столову зону, зігріває не тільки вогнем сучасного каміна, але і теплотою обраної колірної палітри і текстурою використаних матеріалів.

Для такої вітальні і такого величезного каміна, безумовно, потрібна велика площа. І шикарний вид з величезних панорамних дверей-вікон, і вогонь у вогнищі. І ультра-сучасна м’які меблі, і чорний глянець рояля, і незвичайна система освітлення – все разом створює неймовірно святковий і навіть камерну атмосферу вітальні, в якій можна не просто відпочити, а приймати високопоставлених гостей.

А в такій вітальні в стилі сучасного мінімалізму немає нічого зайвого. Скромна обстановка, нейтральна колірна палітра – все для любителів витонченої простоти.

Організація ігрової зони або куточка для читання в рамках сучасної вітальні

Для багатьох домовласників вітальня – приміщення, де можна реалізувати необхідний для сімейного відпочинку функціонал. Комусь подобається читати книги, сидячи в зручному кріслі, для кого-то важливо мати доступ до настільним іграм, а деяким необхідно просто великий простір для активних взаємодій з дітьми.

Часто ігрову зону організовують на горищному просторі або мансарді. Це пов’язано з тим, що ігрова зона, на відміну від житлових кімнат, не використовується щодня, а втрачати дорогоцінний квадратні метри верхнього рівня під комору або прикомірок зовсім не хочеться. Але, хто сказав, що не можна облаштувати і вітальню в рамках горищного простору?

Наприклад, ця вітальня, поєднує функції ігрової зони, просто потребувала світлої оздоблення поверхонь і декількох яскравих елементах, щоб приймати домочадців і їх гостей.

Велика ігрова база в рамках приміщення вітальні може практично витіснити весь функціонал приміщення, зосередившись на пристрастях домовласників.

Для кого-то вітальня – це міні-бібліотека, оформлена з завидною мінімалізмом, враховують, тим не менш, все необхідне для комфортного читання. Зручне крісло, велика кількість природного освітлення у світлий час доби і наявність торшера або лампи для вечірніх сутінків.

Для організації куточка для читання в приміщенні вітальні, досить поставити м’яке крісло біля стелажів з книжками – і затишна зона книголюбів готова.

Не тільки відкриті полиці для книг з натуральної деревини притягують погляди в цій вітальні, але і ультра-сучасна техніка, і дизайнерська люстра, і занижена м’які меблі.

Яскравий і нетривіальний дизайн вітальні може багато чого розповісти про господарів кімнати. І не тільки те, що вони люблять читати книги, але і сміливо йдуть на експерименти в облаштуванні власного інтер’єру, не бояться сміливих колірних рішень і найяскравіших елементів декору.

Прохолодну палітру цієї світло-сірій вітальні розбавляють теплі відтінки стіни, стилізованої під дерев’яне покриття. Відкриті стелажі з книгами та вита ковані сходи додають приміщенню розкоші і комфортного шику.

Навіть у рамках зовсім невеликого приміщення, можна організувати зручну і практичну вітальню, наповнену контрастними елементами і яскравими предметами.

Дизайн вітальні в світлих тонах – ода свіжості та комфорту

Ні для кого не секрет, що світлі відтінки, обрані для обробки приміщення, візуально розширюють простір. Але не тільки для невеликих площ дизайнери вибирають світлий і навіть білосніжний тон.

Нейтральна світла палітра чудово підходить для вітальні близькою до мінімалістському інтер’єру. Свіжість і одухотворена легкість обстановки лише зрідка розбавляється темними плямами техніки або декору.

Для віталень скромних розмірів кипельно-біла обробка і світлі тони в текстилі і меблюванню – один з найбільш поширених варіантів, обумовлений обмеженість квадратних метрів.

Залита сонячним світлом вітальня, обробка якої практично повністю складається з світлих відтінків, розбавлена яскравими елементами декору і меблів. два-три глибоких, колоритних відтінку здатні оживити кімнату, додавши їй несподіваного позитиву і сприятливої атмосфери.

Ця світла вітальня не позбавлена дизайнерських знахідок. Незвичайна люстра, штори нетривіального дизайну, оригінально підібрані меблі – все працює на індивідуальний характер кімнати для всієї родини.

Зона відпочинку в цій скромній вітальні просто потребувала білосніжною обробці стін і стелі. Тільки світлою панелі верхнього ярусу приміщення під силу витримати таку глибину і темряву нижнього плану.

М’яка зона у світлій вітальні під склепіннями прозорого стелі так і манить у свої комфортні і затишні обійми.

Світла обробка вітальні гармонійно сусідує з деревними відтінками системи зберігання і блискучими елементами декору та освітлення. Кімната не рясніє деталями, але її інтер’єр незабутній.

Затишний куточок відпочинку в мінімалістському стилі з елементами кантрі складно навіть назвати вітальнею. Простота і комфорт на тлі незаповненого простору – мрія для багатьох домовласників.

Білосніжний дизайн вітальні не можна назвати спокійним. Яскравий орнамент підлогового покриття, велика кількість дзеркальних поверхонь і химерні предмети декору створюють атмосферу розкоші і елегантного чарівності.

Тільки біла обробка стін і стелі, світла порода дерева для підлогового покриття, могли витримати практично чорні портьєри і такі ж опорні балки. Кілька яскравих, колоритних елементів розбавляють цей монохром.

Незважаючи на пастельні тони обробки майже всіх поверхонь вітальні, активна забарвлення м’яких меблів і предметів декору створюють святкову і святкову атмосферу приміщення.

Не відразу у цьому просторому і неймовірно світлому приміщенні можна дізнатися вітальню, поєднану з обідньою зоною. Мінімалізм, лаконічність і простота – концепція дизайну цієї кімнати.

Яскравий дизайн вітальні – заряд бадьорості і творчої енергії

Чимало знайдеться домовласників, яким до вподоби нудне нейтральне оформлення загальної для всіх мешканців кімнати. Схильні до використання еклектичних прийомів в оформленні простору домовласники, зможуть почерпнути чимало цікавих ідей з наступної збірки образів яскравих і неординарних віталень.

Гра контрастів, яскраві насичені кольори, дзеркальні поверхні, різноманітність фактур і розмірів. Це просто свято дизайнера якийсь. Але при цьому різномаста вітальня виглядає неймовірно комфортно, в такому інтер’єрі не хочеться сумувати.

Соковиті, насичені кольори на тлі однотонної обробки – прекрасний спосіб для створення святкового інтер’єру вітальні.

Такий інтер’єр стане незабутньою подією для всіх, хто хоча б раз побачив. Різноманітність яскравих мазків на тлі нейтральної обробки – ключ до яскравого і нетривиальному дизайну.

Дизайн цієї кімнати хочеться розглядати особливо пильно. Неймовірна кількість цікавих елементів і предметів, зібраних в рамках одного приміщення – нетривіальне рішення облаштування простору вітальні.

А іноді вітальню зону вдається розмістити на заскленій терасі, забезпечивши всіх мешканців прекрасним видом, яким можна насолоджуватися під час відпочинку і розслаблення. Складною і вигадливою обстановки при цьому не потрібно, достатньо лише м’якого куточка і журнального столика.

Теги: Вітальня