Коли мова заходить про ремонт або реконструкцію кімнати в заміському будинку, ми, як правило, маємо справу з досить просторим приміщенням з відсутністю обмежень не тільки по квадратурі площі, але і стилістичних течій. Особливо, якщо говорити про вітальні – загальній кімнаті для всієї родини. Здавалося б, є де розвернутися творчим ідеям і дизайнерським рішенням. Але свобода вибору накладає і певні зобов’язання. Часто домовласникам складно визначити, який саме інтер’єр вони хотіли б отримати в результаті, а віддавати на відкуп дизайнерові всі важливі рішення не хочеться. Адже жити і відпочивати в цій вітальні, потім потрібно буде домочадцям і їх гостям.

Більшість власників заміських будинків воліють присутність натуральних матеріалів в обробці приміщень і в якості сировини для виробництва меблів. Звідси і любов до кантрі-стилю всіх дизайнером світу, які займаються інтер’єрами для особняків або заміських домоволодінь. Деревина і натуральний камінь – ось два стовпи, на яких тримається наша зв’язок з природою, відображена в інтер’єрі тих або інших приміщень. І в заміських будинках вона виражена найбільш яскраво зі зрозумілих причин близькості до навколишнього середовища.

В даний час все більше технічний прогрес, сучасні технології проникають у наші оселі і заміські будинки не виняток. Але природні матеріали здатні гармонійно співіснувати в рамках одного інтер’єру з сучасними гаджетами і просунутими побутовими приладами.

У кінцевому рахунку, основними критеріями, якими наділяється інтер’єр вітальні сучасними домовласниками, є практичність, зручність і краса. Для кожного з нас ці поняття виражаються в різних проявах колірної палітри, меблювання, декору і технічного оснащення. Ми постаралися зібрати добірку сучасних віталень, розташованих в заміських домоволодіннях, на будь-який смак. Незважаючи на різні підходи, використовувані для облаштування загальної кімнати, є загальна тенденція у всіх дизайн-проектів теперішнього часу – змішання як мінімум двох стилістичних напрямів у межах одного приміщення. Рідко можна зустріти класику без домішки стилю кантрі або хай-тек. Урбанізація торкнулася і заміських будинків, наклавши відбиток на розстановку меблів, присутність сталевих і хромованих поверхонь, відсутність зайвого декору.

Сучасна вітальня в заміському будинку може гармонійно поєднувати ознаки мінімалізму з присутністю рустикального кантрі. При цьому інтер’єр буде виглядати комфортним і затишним.

Розглянемо детальніше, на які стилістичні течії та дизайнерські рішення можна спиратися при проектуванні дизайну вітальні, враховуючи стиль життя, смакові переваги і колірні пристрасті домовласників і їх сімей.

Кантрі в сучасній вітальні – неодмінний атрибут заміського життя

Скільки б тисячоліть не нараховував прогрес, а до присутності природних матеріалів в своєму будинку людина буде прагнути завжди. Останнім часом лише наростає тенденція використання практично необроблених матеріалів, за зовнішнім виглядом яких відразу стає зрозуміло їх природне походження. Прогрес не стоїть на місці, аналогів штучного походження для натуральної сировини з’являється все більше, вони представлені в широкому спектрі фактур і забарвлень. Напевно, саме з цим пов’язано прагнення дизайнерів інтегрувати в сучасний інтер’єр камінь і деревину у вигляді, близькому до їх природного стану. Наскільки це можливо.

Камін є одним з основних символів вітальні в заміському житлі. Це центр фокусування уваги, місце збору і джерело тепла, це декоративний елемент і полотно для дизайнерських ідей. А оформлення каміна з допомогою натурального каменю – класика на всі часи. Якою б сучасною не була вся інша обстановка вітальні. Присутність каміна або печі з кам’яної обробкою моментально вказує на заміський спосіб життя. А додайте до цього координаційному центру кімнати ще й канонічну оздоблення деревом стелі приміщення – і отримаєте комфортне та привабливе місце відпочинку для всієї родини.

Рустикальность відмінно поєднується з класичною або модерністської обстановкою. Грубі, необроблені камені, облицьовували камін, знаходяться в гармонії з трохи богемної атмосферою вітальні.

Присутність дерев’яних балок на стелі в якості перекриттів або виключно для декору – також один з елементів дизайну, що вказують на заміське розташування вітальні. На тлі досить модернової обстановки природний матеріал виглядає контрастно і привносить в дизайн приміщення ефект несподіванки і неординарності.

На тлі білосніжної оздоблення вітальні-їдальні дерев’яні елементи з шорсткостями і неординарністю фактури виглядають найбільш контрастно, привносячи природний елемент в мінімалістську урбаністичну обстановку.

У цій розкішній вітальні дерево було використано не тільки для обробки стелі, але і для облицювання стін. Світлі породи пішли на вертикальні поверхні, темне дерево було застосовано для стельових балок, відбившись у декорі камінного простору. Але така обстановка не тисне на присутніх, світле килимове покриття, оббивка меблів і самі меблеві каркаси освіжають інтер’єр, надають свіжості.

Контрастний дизайн вітальні заворожує. Лаконічність сучасної меблів і присутність кантрі-елементів на тлі художнього твору, створюють неповторну атмосферу.

Світлу вітальню в мінімалістському стилі буквально прикрасила кам’яна стіна з двома рівнями обробки. У поєднання з сіруватими відтінками підлогового покриття обробка виглядає приголомшливо і бадьорить настрій всього інтер’єру.

Ще один приклад того, як можна витончено поєднувати кам’яну обробку стін зі світлою палітрою вітальні або їдальні. Свіжий і сучасний інтер’єр виглядає привабливо, але при цьому практично й раціонально.

Світлі породи деревини, використаної для обробки всіх поверхонь вітальні і її меблювання, створили дійсно приємну, затишну атмосферу кімнати для відпочинку з невимушеною, розслаблюючій зупинкою.

Камінь для стін, дерево – для стельових перекриттів і велика кількість живих рослин. Враховуючи велику кількість природного освітлення, проникаючого через скляні стіни і стелю, створюється відчуття, що вітальня розташована на свіжому повітрі, межі з навколишньою природою стираються.

Перед вами цікавий спосіб впровадження кантрі-елементів в сучасний дизайн вітальні, з’єднаної з кабінетом. Світлий камінь на стінах контрастує з темними стельовими балками, віконними рамами і кованими сходами.

Незважаючи на традиційну обстановку, наявність каміна, дерев’яної і кам’яної обробки, інтер’єр вітальні виглядає неймовірно сучасним і по-міському просунутим. Спокійне поєднання відтінків з нейтральною палітри, припаде до смаку багатьом домовласникам.

Вітальня з драбиною – особливості інтер’єру

Наявність сходи в приміщення вітальні – частий випадок для заміських будинків, адже багато хто з них мають більше одного рівня кімнат. Для деяких домовласників саме сходи стає центром фокусування уваги, і вимоги до її дизайну пред’являються відповідні. Інші — хотіли б зняти фоку з цього пристосування, переключивши його на інші координаційні центри вітальні. Перед вами кілька прикладів того, яким чином можна інтегрувати сходи в інтер’єр вітальні і яким декором оформити.

Гвинтові сходи вимагає найменшої кількості простору з усіх стаціонарних видів сходів. Вона легка, не обважнює інтер’єр, виглядає досить легко і не вимагає високих фінансових витрат для встановлення.

Інтер’єр, настільки просякнуте впливом кантрі-стилістики, буквально вимагав масивної дерев’яної драбини, такою ж надійною і міцною, як і всі елементи цієї заміської вітальні. Велика кількість дерев’яних і кам’яних поверхонь і присутність природних елементів навіть у декорі і системи освітлення, створює воістину заміську атмосферу сільської розкоші.

Очевидно, що такий варіант сходів підходить для невеликих скромних приміщень, простір яких просто не дозволяє встановити стаціонарні сходи з прольотами. Для вітальні в скандинавському стилі з мінімалістської обстановкою ця драбина зі світлих порід деревини підійшла якнайкраще.

Ще один приклад сходів, що ведуть з вітальні на верхній рівень заміського будинку. Це більш надійний і стійкий варіант в сталевому виконанні з дерев’яними сходинками. Безумовно, встановлюючи сходи такого типу, важливо враховувати присутність дітей і людей похилого віку в заміському житлі.

В даному випадку, мова йде не стільки про сходах, скільки про пару сходинок, що ведуть у приміщення вітальні, розташованої на деякому підвищенні порівняно з рівнем землі. Дерев’яна обробка в дизайні кімнати була продовжена і на простір сходів, гармонійно зв’язавши обоє об’єкта.

Легка, майже невагома конструкція сходів з тонкими кованими елементами декору, дуже гармонійно вписалася в сучасний інтер’єр вітальні. Зручний м’який диван, оригінальні крісла і система стелажів з відкритими полицями створили затишну і разом з тим розкішну атмосферу.

Сходи в цій вітальні також контрастна, як і сам інтер’єр. Класичне поєднання темного відтінку з білосніжним кольором стало основною тенденцією всього дизайну.

Темні відтінки надійною і міцною сходи повторилися в обробці віконних рам і дверних прорізів, знайшовши притулок і в забарвленні меблевої оббивки. Яскравий, нетривіальний дизайн вітальні при цьому досить простий і лаконічний, позбавлений зайвого декору і химерності.

Камін в сучасній вітальні – креативне рішення традиційної обстановки

Присутність каміна в заміській вітальні – це данина традиції, класикою жанру і практичного зручності. Але дизайнери наших днів знайшли спосіб створити раціонального предмета для отримання тепла ще й елемент декору, арт-об’єкт зі своєю історією і супутньої атрибутикою.

У цій богемній вітальні з елементами стилю рококо, каміном в королівському виконанні і розкішною, величезною люстрою з великою кількістю кришталевих елементів, складно дізнатися заміську вітальню. Але при всьому роскошестве кімнати, обстановка в ній досить затишна і комфортна.

Поверхня стіни з каміном виконана в контрастній обробці до спільного майже білосніжному оформлення вітальні. Акцентна стіна прекрасно поєднується із підлоговим покриттям і деревиною обіднього столу.

Сувора і досить традиційна обстановка цієї вітальні з еркером потребувала кілька грубуватому способі обробки прикаминного простору з допомогою цегляної кладки.

Камін виступає в якості центру фокусування уваги, на його оформленні будується вся концепція дизайну вітальні. Камінній полиці і художнім творам над вогнищем приділяється велика увага.

Ще один яскравий приклад дизайну, в якому камін виступає центром симетрії і ключовим предметом інтер’єру. Дизайнерське панно над вогнищем справляє неймовірне враження, завершуючи неординарний образ вітальні з безліччю книжкових стелажів і м’якими диванами для читання.

Оригінальна конструкція каміна в цій вітальні з куточком для читання стала логічним завершенням образу комфортною, світлої кімнати для всієї родини.

Повна контрастних дизайнерських знахідок вітальня з нетривіальним підходом до оформлення простору каміна, створює святковий настрій і налаштовує на затишний відпочинок.

Еклектична вітальня в заміському будинку – потік творчих рішень

Сам стиль еклектика припускає змішання різних стилістики в рамках одного дизайну приміщення. Де як не у вітальні знайти можливість застосувати свої творчі проекти, реалізувати дизайнерські рішення? Враховуючи чималі простори, які зазвичай пропонує в якості полотна для творчості вітальня в заміському домоволодінні, розмах стилістичних змішань може бути вражаючим. Пропонуємо вашій увазі кілька нетривіальних і яскравих дизайн-проектів віталень, розташованих за містом, у приватних оселях.

Еклектика, як-ніби спеціально створена для любителів подорожувати, привозити сувеніри і збирати колекції. Відкриті стелажі і полки дозволяють надати на загальний огляд милі серцю речі. Зібрані в одному інтер’єрі антикварні предмети меблів, сучасні світильники і лампи, вироби ручної роботи та новинки технологічного прогресу, створили дивовижну і неповторну атмосферу вітальні.

Наповнена контрастами, яскравими кольорами та незвичайним декором вітальня, справляє сильне враження. Персоналізований інтер’єр надав простір для дизайнерських ідей і колірних рішень.

Незважаючи на білосніжну обробку майже всіх поверхонь, вітальня виглядає неймовірно яскраво і причиною тому не тільки активні забарвлення текстилю і креативний дизайн ламп і центральної люстри, але і велика кількість природного світла, проникаючого через арочні скляні вікна-двері в іспанському стилі.

Ця вітальня в прохолодній колірній палітрі сповнена еклектичних знахідок і неймовірних змішань. Подібний інтер’єр ніколи не набридне, його деталями можна насолоджуватися вічно.

Цей вбудований куточок для читання у вітальні, економить чимала кількість простору. Зручне і практичне розташування робочих поверхонь, дозволяє використовувати широкий підвіконня не тільки в якості поверхні зберігання, але і як письмовий стіл і місце для сидіння.

Мінімалізм як спосіб організації простору заміської вітальні

Одне з відгалужень сучасного дизайну інтер’єрів постійно прагне до спрощення обстановки, мінімізації декору і функції володарювання над зовнішньою привабливістю. Багатьом домовласникам подобаються інтер’єри, позбавлені химерності, надмірностей, наповнені простотою і лаконічністю, що мають практичний і раціональний набір предметів меблів і мінімум аксесуарів.

Вітальня з сучасних каміном – приклад інтегрування принципів мінімалізму в сучасний, але затишний дизайн. В кімнаті є все необхідне, але вона не перевантажена деталями, наш погляд вільно ковзає по поверхнях з чіткими геометричными лініями і обсягами.

Простір і спокій – основна концепція будь-якого мінімалістського дизайну. Як не можна краще ці два поняття підходять до вітальні в спокійних нейтральних тонах з мінімумом меблів і максимум вільного простору, на яку тільки була здатна дана кімната.

Елементи мінімалізму можуть бути дуже затишними, якщо поміщені в рамки невеликих приміщень. Всього лише пара м’яких диванів з журнальним столиком здатні створити комфортну атмосферу для вітальні заміського будинку або дачі.

Світлі і теплі відтінки в колірній палітрі цієї мінімалістської вітальні з оригінальним виконанням каміна, налаштовують на умиротворення і спокій. Аскетична, але комфортна обстановка сприяє розслабленню.

Ця білосніжна вітальня була переобладнана з колишнього приміщення гаража – яскравий приклад того, як невикористовуване приміщення може отримати друге життя і послужити мешканцям як просторою, світлою кімнати відпочинку з продовженням на свіжому повітрі.

Урбаністичний дизайн цієї космічної вітальні повний неординарних дизайнерських рішень та сміливих ходів. Системи зберігання приховані за ансамблем закритих панелей. Як ширм зонування простору застосували стельові балки і скляні поверхні, а головна люстра більше схожа на старовинний вуличний ліхтар з позолотою.

Теги: Вітальня, Заміський будинок