Якою б не була кімната, майже в кожній є вікна, що вимагають прикраси. Самий доступний і привабливий варіант декору – штори, штори і тюль. Зараз мода змінюється дуже швидко, проте кожної сучасної господині хочеться мати оригінальний і стильний інтер’єр, а значить, важливо стежити за новинками і тим, що в моді. В цілому ж найбільш привабливим варіантом є саме штори, про них ми сьогодні і поговоримо.

Види сучасних штор

Для правильного вибору штор необхідно знати не тільки їх класифікацію та модифікації, але і те, де і який варіант буде застосовний і доречний. В першу чергу потрібно враховувати специфіку кімнати, її стиль і дизайн для того, щоб штори не псували загальний фон, а лише підкреслювали його індивідуальність.

Найбільш популярні і актуальні на даний момент типи штор:

  • Класичні штори. Вони ніколи не перестануть бути модними, змінюються лише їх елементи декору. Найчастіше цей тип поєднує в собі дві протилежні тканини. Наприклад, нижня частина виконана з тюлі, а от верх виготовляється з щільної тканини, що обгороджує кімнату від зайвого світла сонячних променів. Часто застосовують доповнення з ламбрекенів, проте краще купувати штори без них, так як вони не завжди доречні.
  • Італійські штори. Їх особливість полягає в тому, що вони не повністю розсуваються, а збирають їх у спеціальне кільце, закріплене на стіні. Також можуть використовуватися спеціальні шнури, якими фіранки можна зав’язати. Збираються ці штори по діагоналі, що найчастіше використовуються в спальній кімнаті для створення приємної і романтичної атмосфери.
  • Рулонні штори. Зовні вони нагадують прямокутний шматок тканини, який намотується вгорі на своєрідне підстава типу валика. Експерименти з ними не виходить, але ось практичність на відмінному рівні, адже їх головне призначення – захист від сонячних променів.
  • Схрещені штори. Виконуються такі фіранки з прозорих тканин, що міцно закріплюються на спеціальній рейці. Рухати рейку не можна, а кути тканин перехрещують. Такі штори використовуються для того, щоб не перекривати повністю природне світло, а лише злегка розсіювати його таким чином, щоб в кімнату потрапляв м’який і приглушене світло Сонця. Оптимальне місце розташування – спальна кімната, вітальня.
  • Жалюзі. На даний момент ринок багатий різноманітними видами жалюзі. Вони можуть бути різного кольору, горизонтальними і вертикальними. Раніше вони використовувалися тільки в офісах, однак тепер жалюзі отримали ряд модернізованих варіантів, які будуть стильно і оригінально виглядати в квартирі.

разноцветные шторы с горизонтальными линиями рулонные полосатые с зелеными классическими

Модні тенденції 2018 року

Для правильного вибору ідеальних штор мало знати їх типи — потрібно стежити за сучасними тенденціями. Стиль бароко залишився в минулому, так само, як і готика, рококо. Зараз лідируючі позиції зайняв мінімалізм, який полягає в лаконічності, простоті і строгих прямих лініях.

Модна класика завжди, 2018 рік не виняток. Нижній шар виконується з легкої тканини пастельних або білих тонів, а верхня щільна тканина може містити сучасний принт або оригінальний малюнок.

Особливої популярності набирають геометричні форми і візерунки. За рахунок таких штор створюється приємна атмосфера з родзинкою. Використовуючи яскраві колірні рішення, можна розставити правильні акценти, привернути особливу увагу до тієї або іншій кімнаті, її частини. Як альтернатива може використовуватися природний візерунок, який відповідає тематиці кімнати.

Асиметричні штори здатні прикувати свою увагу і допоможуть розкрити індивідуальність власника житла, підкресливши його смак. Основні види два: у першому випадку портьєри присутні з обох сторін, але вони різні по довжині, у другому — одна частина вікна залишається відкритою, а штора розташований у зібраному вигляді, з іншого боку.

Асиметрію можна використовувати не лише у формах, але і в кольорі. Можна використовувати два різних контрастних кольори, наприклад, жовтий і червоний, синій і зелений. Також оформити вікно можна однією шторою, виконаної в двоколірному вигляді. Дві різні портьєри: одна з малюнком, а друга однотонна монохромна.

Для оригінального оформлення можна використовувати широкі штори прозорого типу, вони будуть прикривати і вікно, і стіну. Такі штори здатні візуально збільшити кімнату, створити сприятливу і затишну атмосферу. В якості альтернативи – короткі штори, прикривають тільки саме вікно.

Рулонні штори – мінімалістична рішення, яке набирає популярності. В більшості випадків їх довжина ідентична висоті вікна, а за рахунок регулювання можна контролювати рівень освітлення. Колір та матеріал можна вибирати на свій смак, так як обмежень немає. Основна перевага – простота догляду, широкий асортимент.

Новинки 2018 року

Штори використовуються не тільки для естетичного оформлення і свого прямого призначення, але і як спосіб приховати недоліки, недоробки по обробці. Зробити це можна не тільки красиво, але і дуже модно. Багато фахівці та дизайнери попрацювали над тим, щоб надати споживачам ряд свіжих ідей.

Ламбрекени можуть використовуватися не тільки з тонкою тюллю та щільною тканиною. Тепер вони максимально прості, мають прямокутну форму, що зовні нагадують тонку смугу вгорі, що акуратно оформляє вікно, а штори не «крадуть» простір.

Крім ламбрекенів дизайнери попрацювали над тим, щоб застосовувати комбіновані штори різних видів. Таким чином, можна поєднувати рулонні штори з класичними, або мінімалізм з простими геометричними формами. Також вітається використання різних стилів, кольорів, тканин і фактур.

Для тих, хто хоче зробити кімнату візуально вище пропонуються прямі вертикальні штори на всю висоту кімнати. У такому разі штори повинні злегка лежати на підлозі, краще використовувати кілька шматочків тканини.

Штори на люверсах являють собою кільця металу, що посмикуються в отвори штор. Такий тип штор використовується як елемент декору, найчастіше вони однотонні.

Римські штори у вигляді суцільних прямокутників з тканини також будуть модними в 2018 році, вони створюють вигляд складок при їх підйомі вгору. Оптимальний варіант для мінімалізму, вони здатні підкреслити гарний смак власника житла.

І остання новинка, представлена дизайнерами – штори з органзи і принтом. Такий тип штор дозволяє втілити в життя будь-які ідеї та фантазії. Вдало підібравши малюнок, можна розставити правильні акценти і просто красиво оформити будь-яку кімнату.

Теги: Штори