Сучасний ринок припускає широкий асортимент і вибір по будівельним матеріалам. При належному бажанні кожен може підібрати для себе оптимальний варіант і зайнятися будівництвом власного будиночка. На вибір пропонуються: спеціально оброблений дерев’яний брус, сендвіч-панелі, ніздрюватий бетон та інші матеріали. Однак, незважаючи на цей великий асортимент, багато людей вибирають перевірений часом цегла.

Причина цього вибору досить проста – цегла володіє хорошими характеристиками і високим рівнем якості. Цегляний будинок – престижний і дорогий варіант елітного заміського житла. Незважаючи на свою ціну, подібні особняки і котеджі не перестають користуватися постійним попитом, адже це просторе житло на століття, здатне захистити свого господаря від будь-яких погодних «капризів».

Достоїнства і недоліки цегляного будинку

Сам матеріал вже і є основною перевагою, адже він відкриває перед власником великі архітектурні можливості. Використовуючи цегла можна побудувати будинок будь-якого стилістичного напряму, при цьому складність і кількість поверхів не має обмежень. Якщо виконати роботу максимально акуратно, то вдасться уникнути додаткових оздоблювальних робіт.

Ще одним достоїнством є довговічність, яку гарантує висока зносостійкість цегли, а його міцність забезпечить стійкість до таких негативних впливів:

 • різкі температурні перепади;
 • гниття;
 • високий рівень вологості;
 • деформація;
 • цвіль або грибок.

За рахунок цих достоїнств будинок здатний простояти десятки років і при цьому не буде вимагати ремонтних робіт. Якщо ж підійти до будівлі з оригінальною задумкою, то з будинку можна створити замок, який буде почесно залишити спадкоємцям.

Також до переваг такої будови слід віднести:

 • екологічність;
 • якісна звукоізоляція за рахунок товстих стін;
 • біологічна стійкість до гризунів і комах;
 • пожежна безпека.

Серед недоліків можна відзначити наступні нюанси:

 • мелкокалиберность;
 • великі водні витрати (взимку будівництво зовсім неможливо, так як вода буде замерзати і не вийде замішати цементний розчин);
 • цегла незручний при транспортуванні і навантаженні з-за великої ваги;
 • висока температурна інерційність (потрібно тривале прогрівання стін, а значить потрібно гарненько витратитися на опалення будинку);
 • тривала усадка (потрібно від кількох місяців до 1 року, можна уникнути цього, використовуючи для обробки гіпсокартон, пластик або стінові панелі);
 • великі грошові витрати (це стосується і оплати праці робочих, і не дешевого будівельного матеріалу).

Вибір проекту цегляного будинку

Перш, ніж зайнятися будівництвом, необхідно знайти відповідний проект, за яким вже і будуть вестися роботи. Нюанси, які обов’язково повинні бути вказані в проекті:

 • поверховість;
 • кількість і місце розташування кімнат;
 • фундамент і його тип;
 • вигонка стін;
 • монтаж покрівлі;
 • схеми газової та водопровідної систем, каналізації;
 • схеми необхідних електромонтажних робіт.

домик для отдыха с красивым бассейном

Багато хочуть заощадити на цьому, складаючи проект самостійно, однак це є грубою помилкою, що може спричинити за собою ряд проблем. Саме тому краще вдатися до вибору одного з базових варіантів або ж витребувати у архітектора індивідуальний проект. Варто пам’ятати, що від проекту залежить і швидкість будівництва, і комфорт проживання в будинку.

Хто б і що не говорив, але саме цегляний будинок залишається класикою приватних домоволодінь. Будь-яка солідна будівельна фірма більшість пропозицій базує на готових цегляних будинках у великому асортименті. Так, такий будинок обійдеться в добру копієчку, але він того вартий, і постійний попит — явне тому підтвердження.

одноэтажный домик с площадкой для отдыха сочетание красного кирпича с деревом

Популярні стилі сучасних цегляних будинків

Романський

Будови, що прийняли в себе елементи давньоримської архітектури, наповнені торжеством і умиротвореної силою. Більшість таких будинків більше схоже на значні фортеці, що характеризуються:

 • масивними, монументальними стінами;
 • оригінальним цегляним декором;
 • циркульними арками.

Готика

Саме цей історичний період вважається етапом розквіту цегельного будівництва. Зараз в архітектурі таких будинків можна побачити скульптурних груп, характерних цьому напрямі. Стіни готичних будинків мають колірний контраст за рахунок використання декількох типів цегли, штукатурки і каменів. В цілому ж це похмуро-романтичні будинку з ноткою замкового ухилу.

Бароко

Наступний історичний етап, що природно приніс свої плоди і будова цегляних будинків. Такі споруди характерні своєю помпезністю і величчю. Найчастіше тут використовується безліч декору, кількість якого вражає. Всі лінії будівлі мають плавні вигини і переходи, а вікон тут надзвичайно багато.

Англійський стиль

Такі будови являють собою суміш вікторіанського і георгіанському стилі, характеризуються червоними стінами. У загальноприйнятому варіанті це двоповерховий будинок з нежитловою горищем, використовуваним як комору. Враховуючи сучасні тенденції його можна переробити в мансарду і активно використовувати.

Фасад такого будинку має строгі лінії і повна відсутність декору. Будинок повинен мати симетричні лінії, ідентичне розташування вікон і димарів щодо фасаду.

Класика

Будинки, здатні стати родовими замками, що будуть зберігати сімейні цінності століттями. Цегла червоного кольору тут ніколи не буде комбінуватися з сучасними матеріалами. Скляні двері або пластикові вікна — це безглузда і недоречна річ в такому будинку. Все будова класичного типу повинно бути виконано тільки з натуральних матеріалів, а основною вимогою буде правильність ліній і пропорцій.

Модерн

Складні і плавні лінії є основою такого будинку. Слово симетрія в цьому випадку не застосовується. Характерною рисою тут стають плавні вигини, лінії і переходи, а також різноманітні орнаменти. Фасади мають округлі лінії, а декор виконується з кераміки і кованих решіток. У вікнах замість звичайних стекол використовуються вітражі, що вставляються в плетіння різноманітних малюнків.

У більшості випадків такий стиль можна побачити у міських особняках або заміських віллах, адже їх оригінальна архітектура всіляко кричить про індивідуальності споруди. Жити в такому будинку завжди приємно, затишно і дуже комфортно.

Американський стиль

Будівлі цього стилю є деяким переосмысливанием старого європейського напрямку. Особливість полягає в масштабності споруд та їх зовнішнього багатства. Характерною рисою таких будинків є симетричність, кімнати в такому будинку завжди дуже великі і просторі.

Дах будівлі буде каскадної, а ось вікна величезні і у великій кількості. Тут часто можна побачити колони, шпилі і широкі сходи на другий поверх всередині будинку. Фасад практично завжди відбувається світлою штукатуркою, декор практично відсутня. В цілому це розкішні цегляні будинки, які демонструють фінансове благополуччя господарів.

Стиль прерій

Ще один американський стиль, який орієнтується на повну гармонію будинку з навколишнім ландшафтом. Дизайн будинку характерний горизонтальними лініями форм, що асоціюються з пейзажами прерій. Дах у таких будинків часто шатрового типу, рідше плоска, що завершується масивними і широкими звісами. Вікна тут встановлюються лінійно.

Хай-тек

Стиль має на увазі під собою торжество раціоналізму. Архітектура таких будівель базується на максимальної лаконічності, лінійності і повної функціональності. Такі цегляні будинки характерні повної технічністю і зачаровують з першого погляду. Основною рисою хай-тека є максимум вільного простору і світла. Пропорційна точність, простий і практичний декор створюють загальну елегантність споруди. Фасад такого будинку буде пістрявити склом і металом, дрібні конструкції в такому будинку практично відсутні.

Основне навантаження робиться не на декор, а на колірний контраст аскетичних будівель. Оздоблення фасаду часто комбінує в собі два кольори: чорний — білий, червоний – чорний – червоний і т. д.

Теги: Екстер’єр