Фасад будь – якого будинку- це його архітектурне вбрання, зовнішня оболонка. І від того яким він буде, залежить перше враження, яке складеться про весь будинок. Безумовно, обраний спосіб обробки екстер’єру приватного домоволодіння відображає смакові уподобання, улюблену колірну палітру і навіть спосіб життя господарів. Але, плануючи зовнішній вигляд фасаду будинку важливо пам’ятати не тільки про зовнішній привабливості оздоблювальних матеріалів, але і функціональної складової. Обробка повинна захищати від вологи та бути стійкою до появи корозії, витримувати морози і спокійно переносити активні сонячні промені, утеплювати будинок і бути нетоксичною, не завдавати шкоди здоров’ю домовласників і станом навколишнього середовища.

Вибираючи стиль для екстер’єру будівлі, важливо враховувати кілька складових: особливості клімату та природи, територіальна специфіка розташування будинку, зовнішній вигляд сусідніх будівель і ваше бажання злитися із загальною зупинкою або навпаки виділитися із загальної маси приватних будинків.

Визначаючись зі стилем фасаду, потрібно пам’ятати, що дизайн – це політ фантазії і йому чужі канони, тому більшість будинків, оформлюваних в наші дні мають у своїх конструкціях і способах обробки змішання принаймні двох стилістичних напрямків, а іноді і більше.

Стиль кантрі в оформленні фасадів приватних будинків

Особливості національної культури, мистецтва і територіального розташування знаходять відображення у способах побудови та оздоблення архітектурних споруд в різних країнах. Космополітизм в архітектурі і не тільки привів до того, що немає ніяких обмежень в використанні тих чи інших елементів національного стилю за межами держави. Зустріти в Росії будинок, виконаний в німецькому стилі або французькою, зовсім нескладно.

Наприклад, цей сучасний приватний будинок гармонійно поєднує присутність класичного, середньоєвропейського і німецького стилю фахверк. На це вказує не тільки конструкція будівлі, але спосіб обробки. Для додання вже готовому будинку стилю фахверк досить застосувати в обробці поверхонь темні дерев’яні балки, розміщені на світлому фоні. Цей вид обробки поверхонь досить економічний і швидкий у виконанні, але потрібно бути готовим до того, що кожні 15-17 років балки потрібно буде міняти.

Стилю кантрі характерне використання природних матеріалів – каменю та дерева. Навіть, якщо камінь штучний, а завдяки сучасним технологіям зовні його практично неможливо відрізнити від натурального. Такий стиль оформлення фасаду буде як не можна до речі для будинків, розташованих за містом, поблизу лісів або гір.

Як відомо, стиль Прованс є частиною напрямку кантрі, має французькі корені. На відміну від «чистого» кантрі, в якому переважають теплі відтінки, Прованс тяжіє до більш холодної і яскравій колірній гамі. А білий колір можна назвати фаворитом цієї стилістики.

Виконати повністю оздоблення будинку в стилі Прованс буває досить складно з економічних міркувань. Коштів на обробку всіх стін каменем, навіть штучним, може знадобитися чимало. Тому в дизайні фасадів приватних будинків, дизайнери часто вдаються до змішання сучасних оздоблювальних матеріалів, типу сендвіч-панелей або сайдингу, залишаючи для облицювання дорогим каменем лише цоколь будівлі.

Теплі відтінки кам’яного облицювання будівлі неймовірно гармонійно виглядають на тлі живої природи, ідеально вписуючись в місцевий пейзаж.

Іноді стиль кантрі поєднують в дизайні з напрямком хай-тек, незважаючи на практично діаметральні принципи обох стилістики. Сучасні технології, простота і строгість, мінімалізм і чіткість ліній, зустрічаються з плавністю і теплотою природних матеріалів.

Французький кантрі завжди були характерні білосніжні вікна, розділені на кілька секцій і використання світлих тонів для декору фронтонів будівлі і невеликих балкончиків.

У сучасних будинках часто складно визначити належність зовнішнього вигляду будівлі до якогось стилю, можливо, це пов’язано з тим, що на етапі проектування про стилістичних напрямках рідко хто замислюється, і питання вибору постає вже в стадії обробки поверхонь фасаду.

Стиль шале як спосіб організації фасадів будівель, дуже поширена на Заході, особливо у Франції та Альпах. Спочатку, він виник як варіант житла для пастухів, які проживають біля підніжжя гір. В даний час стиль зазнав чимало змін і придбав статус шикарного варіанти облаштування фасаду приватного домоволодіння. Використання дерева і каменю для оздоблення поверхонь виводить стиль і на інший рівень фінансових витрат. Цей стиль більше підходить для заміського усамітнення, зустріч будинку в стилі шале в міських джунглях буде рідкістю.

Цей стиль кантрі має східні коріння. Конструкція даху і простота загальної обробки вказує на східні мотиви, які також знайшли відображення в ландшафтному дизайні приватного двору.

А цей приватний будинок ближче всього в своїй стилістиці до модерну. Трохи епатажний стиль, для тих, хто не боїться бути в центрі загальної уваги. Політ фантазії, свобода думок, відсутність обмежень – кредо цієї стилістики.

Мінімалізм і індустріалізація – основні риси сучасних приватних будинків

Якщо говорити про приватних домоволодіннях, розташованих у межах міста або недалеко від нього, то останнім часом намітилася тенденція індустріалізації екстер’єру будинків. Стиль мінімалізм, що поєднує в собі елементи течії хай-тек став все більш популярний серед домовласників і дизайнерів.

Як правило, вдома в мінімалістичному стилі прості з точки зору геометрії та оздоблення фасаду. Чіткі форми, простота і лаконічність – основна концепція сучасних будівель.

Навіть застосування природних матеріалів, або їх штучних аналогів, для оздоблення приватних будинків у випадку з мінімалістським дизайном не дозволяє нам ні на секунду засумніватися в загальному стилі домоволодіння.

На перший погляд складно визначити житлове чи це будівля або промислове, часто лише розміри і ландшафтний дизайн приватного двору вказують на присутність домовласників.

Часто будинок в мінімалістському стилі мають великі вікна, панорамні ансамблі. Взагалі простір, а точніше його достаток, є основним критерієм мінімалізму не тільки в екстер’єрі, але і внутрішньому облаштуванні таких будинків. Нічого зайвого і повна свобода.

Для цього приватного будинку строгої геометричної форми був обраний зовсім не суворий варіант обробки. Верхній поверх наче оповитий білосніжним мереживом. Яскравий приклад того, що мінімалізм необов’язково повинен бути нудним.

При оформленні будинків в мінімалістському стилі часто використовується світла колірна гамма. Це пов’язано з тим, що великі площі нічим не розбавлених поверхонь сучасних будівель досить важко б виглядали в темній палітрі фарб.

А цей будинок насичених і яскравих відтінків має неймовірно святковий вигляд, незважаючи на простоту геометричних форм.

Будинки більш скромних розмірів, часто сповнені контрастів з точки зору вибору колірного спектру. Застосування рейкової способу обробки вертикальних поверхонь також часто зустрічається в сучасних приватних будівлях.

Сподіваємося, що добірка сучасних варіантів оформлення фасадів приватних будинків надихнула вас на експерименти і звершення в цій сфері.

Теги: Заміський будинок