Домовласникам, які мають приватний будинок за містом з великою присадибною ділянкою можна тільки позаздрити. Але існує чимала кількість городян, які проживають у приватних будинках і мають зовсім невеликий шматок землі біля свого житла. У такій ситуації гостро стоїть питання облаштування невеликого простору раціональним чином, з користю і на благо всім членам сім’ї.

Деякі домовласники мріють про китайському садки на задньому дворі, комусь потрібно затишне місце для відпочинку під відкритим небом, обідня зона або куточок для барбекю, а хтось волів би мати все і відразу. Ми підібрали кілька цікавих ідей облаштування заднього дворика або присадибної ділянки в сучасних приватних будинках, які допоможуть вам визначитися з пріоритетами організації простору навколо будинку і, можливо, надихнуть вас.

Облаштування обідньої зони під відкритим небом

Більшість домовласників воліють мати можливість обідати або вечеряти всією сім’єю на відкритому повітрі. Навіть невеликий простір заднього двору дозволяє встановити місткий стіл в комплекті зі стільцями. Але для створення дійсно комфортної і приємної атмосфери важливо відобразити зв’язок з природою, особливо в рамках міського дворика.

Найпростіша вулична меблі і невеликий шматок землі, викладений кам’яною плиткою, стають частиною райського куточка, якщо навколо вас велика кількість зелені всіляких рослин. Кучеряве види рослин допоможуть створити відчуття зелених стін навколо ділянки в достатньо короткі терміни. Треба лише розподілити рослини по ділянці в залежності від їх переваг у кількості вологи і сонячного світла.

Матеріал, колір і фактура вуличних меблів ідеально підібрані до дерев’яної огорожі, огорожі ділянку. Рослин небагато, але вони створюють приємну атмосферу розмаїття зелені і квітів.

Рослини в діжках і невеликих клумбах здатні освіжити будь-який простір заднього двору з переважанням кам’яних та бетонних поверхонь.

Навіть такий крихітний ділянку за будинком можна перетворити на затишне місце для відпочинку та прийому їжі, завдяки витким рослин і квітів у горщиках.

Ця їдальня зона на повітрі соседствуем з місцем відпочинку, і прекрасною зв’язкою їм служить матеріал виконання меблів і забору – дерево завжди створює відчуття комфорту, спокою і затишку.


Часто в якості матеріалу для садових меблів домовласники вибирають нержавіючу сталь. Це пов’язано зі стійкістю до корозії і простотою догляду. До того ж, сталевий блиск чудово виглядає на тлі бетонних або кам’яних поверхонь.


Для багатьох мешканців, облаштування заднього двору чи присадибної простору – це спосіб показати свою любов до мінімалізму.

А для когось навіть невеликий клаптик землі за будинком – символ елегантності і шарму. Це розкішне місце для відпочинку і прийняття їжі, створене з допомогою плетених меблів з м’якими подушками і бурхливо квітучими рослинами, залишає неймовірно приємне враження, залишати такий задній двір нікому не захочеться.

Невеликі водойми у дворі приватного будинку

Використання навіть зовсім невеликих водойм або фонтанчиків в ландшафтному дизайні заднього двору привносить атмосферу умиротворення і розслаблення в галасливу міське життя.

Невеликий китайський ставок з бетонними плитками доріжок, які ніби пливуть по водній гладі, стане чудовою прикрасою заднього дворика.

Ємність, подача води в яку імітує невеликий водоспад, відмінно вписалася в яскраву атмосферу цієї зони відпочинку на задньому дворі міського приватного будинку. І плетені вулична меблі, кований вогнище для вогню додають місцем витонченості й особливого шарму.

Східні мотиви відчуваються буквально у всіх елементах цього ландшафтного дизайну – у простоті і лаконічності, чіткості ліній і монохромності, симетрії і геометричності, у присутності води, зелені і яскравих декоративних елементів.

Облаштування куточка для барбекю на задньому дворі

Одна з переваг володіння присадибної ділянки або невеликого заднього двору полягає в тому, що у домовласників є можливість застосовувати свої кулінарні здібності на відкритому вогні і поглинати кулінарні шедеври на свіжому повітрі.

Це неймовірно гармонійне місце відпочинку на задньому дворі являє чудовий приклад того, як відтінки фасаду головного будинку знайшли відображення в облаштуванні простору навколо будинку.

На цій ділянці є, мабуть, все необхідне – велика кам’яна піч, м’яка зона відпочинку з комфортними кріслами і простора їдальня під навісом, розрахована не тільки на членів сім’ї, але і на прийняття гостей.Кам’яна плитка, дерево, ідеальний газон і обладнання для барбекю – вага лаконічно, просто і при цьому елегантно.

Організація зони відпочинку на відкритому повітрі

Часто трапляється так, що на маленькому просторі заднього двору абсолютно немає місця для того, щоб розбити газон або посадити рослини в землю. Але це не привід відмовляти собі в можливості відпочити і розслабитися на повітрі в оточенні зелені. Існує безліч сортів рослин, яким достатньо місця в діжках або невеликих насипних клумбах. Їх можна розмістити навіть у бетонній просторі заднього дворика.

Додавання яскравих плям меблів або елементів декору дозволяє привнести настрій свята в дерев’яну або бетонно-кам’яну ауру невеликого заднього двору.


Такі місця відпочинку для двох здатні виділяти комфорт і розслаблюючу атмосферу навіть при мінімумі елементів обстановки і рослинності.

Далі підуть кілька прикладів того, як за допомогою рослин можна створити живу зелену стіну, яка не тільки прикрасить будь задній двір, але і послужить природним огорожею або способом зонування простору біля приватного будинку.Нетривіальний підхід до ландшафтного дизайну невеликих ділянок землі

Не тільки інтер’єр наших будинків, а й облаштування простору біля будинку може стати відображенням смакових і стилістичних переваг, новаторства і унікальних ідей, креативного мислення та нетрадиційності підходів до самим звичайним речам. Перед вами кілька надихаючих варіантів оригінального оформлення ділянок біля приватних будинків.Теги: Заміський будинок