кухО важливості кухні в рамках нашого житла, про її функціональності і практичності йшлося не мало. Скільки б років не нараховувало людство, ця кімната не втратить своєї актуальності й затребуваності ніколи. Можливо, тому дизайнери по всьому світу приділяють велику увагу розробкам саме в цій сфері організації житлового простору. Тенденції в дизайні кухонних приміщень останнім часом зводяться до максимальної практичності, спрощення зовнішнього вигляду і прагненню до використання природних, нетоксичних матеріалів.

Простота і лаконічність взяли верх над надмірним прикрашенням і надлишковим декором. У сучасній кухні ви не побачите стилізацій під античні колони, викладені з мозаїки картини на кухонному фартуху або вітражні вставки у шафах і буфетах.

Часто планування сучасних квартир і приватних будинків, припускає з’єднання кухонної зони з їдальнею і вітальнею. Іноді вся квартира являє собою одну велику кімнату-студію, де ізольованим залишається лише санвузол. В таких випадках неминуче використання сучасних високотехнологічних кухонних приладів – витяжка, наприклад, повинна бути дуже потужною. І часто цей функціональний предмет стає ще й арт-объеком, виступаючи координаційним центром кухні.

Урбанізм дизайну таких кухонних просторів межує з футуристичним мінімалізмом. Але такі приміщення зовсім нескучны, вони сповнені сучасного колориту, незважаючи на первинну функціональність і ергономіку, інтер’єри виглядають привабливо, навіть тотальне використання сучасних матеріалів для оздоблення поверхонь та виробництва меблів, не роблять зупинку відчуженої.

При додаванні в приміщення навіть невеликої кількості природних матеріалів – деревини, каменю, можливо, бамбука або натурального текстилю, настрій кухні вмить змінюється, прокладаючи невидиму нитку, яка з’єднує нас з навколишнім середовищем.

Еко-стиль в обстановці сучасної кухні

Останнім часом з’явилося безліч сучасних оздоблювальних матеріалів і видів сировини, з якої можна виробляти меблі і різноманітні аксесуари для кухні. Подібні матеріали відмінно імітують натуральні оригінали, вони представлені в широкому спектрі кольорів, можуть виконуватися в будь-яких розмірах, фактурах і формах. Але, найчастіше, екологічні характеристики сировини залишають бажати кращого і становлять загрозу не тільки людям, але і навколишній атмосфері. Тому погляди всіх дизайнерів світу зараз звернені у бік технологій вторинної переробки, використання поновлюваних джерел сировини і застосування смол, що не містять нефтекомпоненты.

Невеликий шматочок дерев’яної поверхні або частину стіни, викладена каменем, може перевернути кухонний інтер’єр, додавши йому трохи природного тепла, первісності і чарівності.

Навіть якщо кухонні меблі до неможливості проста і геометрична, але виконана з натуральної деревини – характер у приміщення з такою меблюванням буде зовсім іншим, комфортним, запрошує, що сприяє розслабленню.

Дерев’яне оздоблення поверхонь служить прекрасним фоном для сучасних предметів декору, урбаністичних ламп і світильників.

Незважаючи на велику кількість блискучих поверхонь, у сучасній кухні можна створити цілком теплу, сімейну атмосферу, за рахунок додавання до світлої обробці натуральних деревних відтінків. Невеликий контраст буде присутній не тільки в колірній розкладці, але і в якості виконання матеріалів.

В даний час стало трендовим використання в якості матеріалу для кухонних стільниць островів і робочих поверхонь так званий полімерний картон. Це матеріал, який виробляється з переробленого паперу під високим тиском, із застосуванням нетоксичних безнефтяных продуктів. Безумовно, подібні матеріали обмежені в кольоровій палітрі, але їх спектр розширюється з кожним днем. Дана сировина вологостійке, але має обмеженнями по жароміцності. Зате, при використанні таких матеріалів, ваша совість буде чиста, а кухонні поверхні будуть відмінно виглядати. Важливо тільки не забувати користуватися підставками для гарячих предметів.

Контрастний вибір колірної гамми дозволяє створити цікавий інтер’єр навіть з найпростішими формами і лініями. Завдяки ергономічному розташуванню всіх робочих сегментів робочої зони, кухня перетворюється в неймовірно зручну кулінарну станцію-базу.

Навіть у межах невеликого приміщення можна використовувати деревні відтінки в меблюванню, розбавляючи їх світлими тонами обробки всіх інших поверхонь.

Натуральна деревина, яка виступає контрастом до яскравих глянцевих поверхнях вбудованої кухонної меблів, припала як не можна до речі і розбавила блиск меблювання своєї матовістю і особливою текстурою.

Просторі сучасні приміщення з індустріальним минулим також гармонійно приймають природні матеріали у своїй обстановці. Кілька дерев’яних стільниць або каркас меблів – і кімната наповнюється теплом і індивідуальністю. Яскраві елементи текстилю і оббивки крісел надають приміщенню святкового настрою.

Ця кухня-їдальня, розташувалася під склепінням високих стель – приклад практичного і витонченого способу використання всього доступного простору. Місткі системи зберігання закритих кухонних шаф приховують те, що необов’язково бачити гостям приміщення, а відкриті стелажі під стелею пропонують на показ предмети, якими господарі пишаються і хотіли б поділитися їх красою з оточуючими.

Сучасний інтер’єр кухні в рамках невеликих приміщень

Часто кухня, особливо в міських квартирах, являє собою зовсім невелике приміщення, яке між тим необхідно облаштувати з усією важливістю включення функціональної і практичної частини, не забувши про естетичність і привабливий зовнішній вигляд.

Всі дизайнери світу, вибираючи спосіб організації невеликого кухонного приміщення, вдаються до світлій колірній палітрі. Найчастіше, це єдиний спосіб розширити простір, розсунути стіни і підняти стелю.

Єдиним застереженням у такому випадку може служити рада вдатися до декільком яскравим плям теплих тонів, щоб уникнути тотальної стерильності і навіть холодності білосніжною обстановки.

Використання дзеркальних поверхонь укупі зі світлими тонами, може також послужити зоровому збільшенню площі.

Ця кухонна зона, розташована біля сходів тільки здається просторішою, завдяки прямолінійною конструкції робочих зон і кухонного острова, світлим відтінкам, і дзеркальних поверхонь. Раціональне використання простору, дозволило створити цілий ансамбль з систем зберігання.

Іноді яскравими відтінками, разбавляющими білу обробку маленької кімнати, служить поверхня кухонних меблів. Насичений колір шафок і присутність натуральної зелені, освіжають і бадьорять загальну атмосферу невеликої кухні. А можливість установки додаткових вікон на скошеному стелі, впускає в простір ще більше природного освітлення.

У цій невеликій кухонній зоні контрастом до білосніжної системі зберігання виступає абсолютно чорна стіна, на якій можна записувати рецепти або писати списки справ. За компанію до темної вертикальної поверхні виступають елементи побутової техніки і чорна мушля.

Ця темно-шоколадна кухня виглядає досить комфортною і зручною, незважаючи на свої скромні розміри, завдяки раціональному розташуванню усіх робочих поверхонь і вдалому способу інтегрування побутових приладів. Світлий стелю і стіни служать зоровому розширенню невеликого простору.

Сучасний дизайн кухні-їдальні з панорамними розсувними дверима

Можливістю відкрити великі скляні двері в кухні, поєднаної з їдальнею, а можливо, і з вітальні, можуть похвалитися лише приміщення приватних будинків. Не тільки заміські, але і багато міські домоволодіння в наші дні облаштовуються з можливістю трапезувати практично на відкритому повітрі.

Коли за вікнами такий прекрасний вигляд, обстановка самого приміщення відходить на другий план, вона не повинна відволікати від природи, але бути солідарною з нею. І звичайно, така кухня має бути раціонально і практично обладнана.

Велика кількість природного світла, проникаючого через великі розсувні вікна-двері, припускає можливість використання більш темних відтінків в облаштуванні сучасного кухонного простору. Для темного часу доби в цій розкішній кухні передбачені шикарні класичні люстри з великою кількістю прозорих елементів.

Ця світла кухня-їдальня з видом на вуличний басейн – відмінний приклад того, кА кВ рамках одного приміщення можна поєднувати сучасні та природні матеріали, відкриті та закриті системи зберігання, дизайнерські предмети декору і простоту елементів ручної роботи.

В рамках міського житла, також можна організувати кухню-їдальню з виходом на відриту терасу або дерев’яну палубу. Таким чином, приміщення стає більше, і обідати можна на свіжому повітрі.

Іноді, для обладнання кухні з прозорими вікнами-дверима, використовують другий гараж, переобладнавши його під утилітарну площа, додавши всі необхідні інженерні системи та комунікації. У цьому випадку світлі відтінки обробки і меблювання – найбільш кращі.

Незважаючи на те, що вікна на цій кухні не від підлоги до стелі, і не передбачають вихід на вулицю, але є при цьому важливою частиною інтер’єру кімнати. Панорамний краєвид на заповнену зеленню вулицю, є частиною внутрішньої обстановки, наповнене свіжістю і чистотою світлих відтінків інтер’єру.

Урбаністичний модерн в інтер’єрі сучасної кухні

Часто дизайн сучасних кімнат, наповнених безліччю технологічних побутових приладів, складно віднести до якого-небудь одному стильовому течією. Повернення до застосування елементів стилю модерн в рамках сучасних індустріальних та урбаністичних інтер’єрів, зараз переживає відродження.

Легкий дотик модерн-стилістики спостерігається в сучасних дизайн-проектах самої функціональної кімнати в будинку все частіше.

Світлі і навіть повітряні палітри таких кухонь налаштовують на спокій і чистоту, але не дають нашому погляду заснути, завдяки яскравим декоративним елементам і прийомів.

Чіткий і лаконічний зовнішній вигляд неймовірно геометричній кухні-їдальні розбавлений яскравими плямами барних табуретів, що стали культовими предметами меблів і справжнім арт-об’єктом.

Повні контрастів приміщення, заповнюються дизайнерськими меблями, популярної в середині минулого століття, улюбленої багатьма поколіннями і не втратила свою популярність і донині. Меблі від колекції дизайнерів Еймс ніколи не вийде з моди.

Урбаністичний модерн може бути яскравим і блискучим, наповненим декоративними елементами нетривіальною форми і забарвлення…

А може бути наповнений чистотою білого кольору, лаконічністю прямолінійного виконання меблів та організації робочих поверхонь…

Можна органічно вписувати ретро-елементи в сучасний дизайн невеликого кухонного приміщення, наповнюючи його яскравими і насиченими відтінками, додають тонусу всьому простору.

Навіть з’єднання кухонної зони з вітальнею або куточком для читання виглядає цілком гармонічним рішенням, завдяки сучасним технологіям та новітньої кухонній техніці такий сусідство не доставить незручностей нікому з домочадців.

Сподіваємося, що запропонована нами добірка новітніх розробок у сфері кухонного дизайну надихне вас на облаштування власного кухонного простору і допоможе створити практичний та естетично привабливий інтер’єр, який буде поєднувати сучасну побутову техніку і матеріали для оздоблення з творчими рішеннями вашого особистого дизайну.

Теги: Кухня