Пропонуємо вашій увазі дизайн-проект будинку з оригінальною архітектурою. Приватне домоволодіння знаходиться в Швеції і не дивно, що основи скандинавського стилю наклали відбиток на його оформлення. Додавши до стилістики Північної Європи трохи сучасності і навіть поп-арту, дизайнери та домовласники отримали нетривіальний підхід до використання складного по конструкції будівлі у створенні затишного і функціонального житла.

Почнемо нашу невелику екскурсію по інтер’єру шведського будинку з передпокою. Вже з перших кроків стає зрозуміло, що апартаменти мають дуже непростий архітектурою. Безліч різних виступів і скосів, ніш і закутків створюють з одного боку складне для оздоблення та облаштування приміщення, а з іншого – можливість для команди дизайнерів, спільно з власниками будинку, створити абсолютно унікальний проект.

У першому просторому приміщенні приватного будинку знаходиться вітальня, об’єднана з їдальнею і кухнею з допомогою відкритого планування. У всіх функціональних зонах використаний один підхід до обробки поверхонь – на білосніжному тлі контрастом виступають темні елементи архітектури будівлі – балки та перекриття. Використання необліцьованій цегляної кладки в якості акцентних поверхонь допомогло привнести в образ приміщення не тільки різноманіття, але й нотки індустріальності.

Зона відпочинку вітальні розташувалася в затишному куточку. Місткий диван кутовий модифікації став ідеальним предметом меблів для розміщення максимально можливої кількості домочадців і їх гостей на невеликому шматку простору першого поверху. І затишна підсвічування, і витончений кавовий столик, і зручний пуф-столик, торшер у вигляді офісної лампи – все в цьому сегменті житла підібрано з точки зору гармонійного поєднання практичності з зовнішньою привабливістю.

Біла обробка, темні балки і сірі відтінки, як посередники між цими контрастними поєднаннями. Використання сірого кольору і його відтінків в якості буфера завжди привносить певну стриманість інтер’єр приміщення, «згладжує кути» і утихомирює.

Поряд з вітальні знаходиться їдальня, яка плавно переходить в кухонну зону. Обідня група від відомих дизайнерів вже стає класикою для сучасних європейських і американських осель. Великий обідній стіл з білосніжною овальної стільницею і зручні пластикові стільці на дерев’яних ніжках склали неймовірно гармонійний і практичний союз. Зона їдальні виділено не тільки індивідуальної підсвічуванням у вигляді підвісних світильників, але і строкатим килимовим покриттям, яке може вільно символізувати скандинавський стиль в сучасному житлі.

Приміщення має складну трапецієподібну форму, що, безумовно, позначається не тільки на виборі компонування меблів, але і обробки для створення гармонійної атмосфери, без залучення уваги до непростої архітектурі будівлі. Білосніжний фон у цьому випадку – найкращих з можливих варіантів не тільки з-за своїх здібностей візуально розширювати простір, але і властивості приховувати (або не акцентувати увагу) на складносурядних архітектурні особливості приміщення.

Кухонний і столовий хони мають достатню кількість корисного простору, щоб розмістити достатню кількість систем зберігання, робочих поверхонь і побутової техніки. Але і в цій зоні форму приміщення не можна назвати «правильної» — всілякі скоси та виступи вносять свої корективи у формування меблевого гарнітура. Кутова компонування кухонних шаф з розташуванням верхнього ярусу тільки з одного боку стала оптимальним варіантом облаштування практичного, ергономічного і зовні привабливого функціонального сегмента житла.

Тут же, на першому поверсі знаходиться спальня з красивим арковим вікном і незвичайною формою самого приміщення. Тільки біла обробка стін змогла гідно представити всі нюанси оригінальної споруди. Простір спальні невелике, але його вистачило на облаштування не тільки спального місця, але і значною системи зберігання у вигляді шафи-купе з дзеркальними дверцями, які візуально позбавляють кімнату кордонів, збільшуючи скромне простір.

На білому тлі обробки настінний декор виглядає особливо виразно. У шведському будинку декорування відведено особливе місце – оригінальні художні роботи, фото і постери в стилі поп-арт не просто прикрашають кімнати, а привносять зовсім іншу естетику в інтер’єр приміщень.

Але не тільки настінний декор став візитною карткою інтер’єру всього будинку. Живі рослини зустрічаються буквально у всіх кімнатах шведського дому, і в цьому проглядається не тільки любов до природи, але і слідування традиціям скандинавського стилю оформлення простору.

Оригінальне оформлення арочного вікна робить дизайн всієї кімнати унікальним. Шведські апартаменти відносяться до того виду дизайн-проектів, коли складні особливості архітектури стають родзинками будівлі, що називається «вишенькою на торті».

Друга спальня, розрахована на одну людину, займає кімнату з ще меншою площею. Дуже великий скіс стелі накладає особливий відбиток на спосіб розміщення меблів у цій кімнаті для сну і відпочинку. Але при цьому простір виглядає дуже затишним – не тільки спальне місце, але і всі необхідні аксесуари для комфортного розміщення знайшли своє місце в цьому приміщенні.

Біля оригінального арочного вікна вдалося розмістити робоче місце. Письмовий стіл лаконічного дизайну, зручний стілець зі спинкою і пара відкритих полиць — що ще потрібно для організації міні-кабінету?

Неподалік від спалень знаходиться приміщення ванної кімнати, оформлене з чималою часткою оригінальності. Якщо використання чорно-білих колірних поєднань, застосування в межах одного приміщення керамічного оздоблення і цегляної стіни в якості акценту, ми цілком можемо очікувати побачити, то спостерігати у ванній кімнаті великого жирафа в якості декоративного елемента – як мінімум несподівано.

З допомогою перегородки з склоблоків утилітарне приміщення розділене на зони ранкових водних процедур з раковиною і пральною машиною і сегмент вечірніх обмивань з вбудованою ванною, облицьованої квадратною плиткою.

З першого поверху шведських апартаментів піднімаємося дерев’яними сходами на верхній ярус, де облаштовано приміщення, що представляє собою щось середнє між бібліотекою, місцем для відпочинку і читання, і лайт-зоною сімейних посиденьок.

Дуже часто самі прості рішення для облаштування житла виявляються найбільш дієвими, практичними і гарними. Наприклад, відкриті полиці для зберігання книг, канцелярії та інших дрібниць. Що може бути простіше? А між тим, ціла стіна, оформлена за допомогою таких ось білосніжних систем зберігання, виглядає свіжо, легко і сучасно.

Верхній ярус – царство незвичайної житлової архітектури. Тут і склепінчасті стелі, з заокругленнями, і колони асиметричні і балки перекриттів розташовані оригінально.

Обгороджене з двох боків сіткою простір для відпочинку і читання являє собою кімнату відпочинку, схожу на східний будуар, але в сучасному прочитанні. У такій затишній і світлій кімнаті господарям напевно приємно перебувати, адже кожен предмет меблів або декору вносить свою нотку теплоти і домашнього розслабленості в обстановку.

Теги: Дизайн-проект