Східна філософія закликає до мінімалізму в оформленні житла. Просторі приміщення зі світлою обробкою, великою кількістю природного освітлення і мінімальним набором меблів і декору багатьох з нас залучають на фото, але як реалізувати подібний дизайн у власній квартирі чи приватному будинку? Здається, що мінімалізм здатний витіснити самих господарів з власної оселі. Для домовласників, у яких є діти, оформлення будинку в мінімалістському ключі здається і зовсім не можливим. Але дизайнери одного японського домоволодіння, спільно з господарями, змогли знайти компроміс і оформити житло з мінімальною кількістю меблів, але не приносять в жертву комфорт, затишок і потреби всіх членів сім’ї. Давайте разом подивимося, яким чином їм вдалося здійснити задумане, і пройдемося по кімнатах японського приватного будинку.

З-за високих цін на земельні ділянки, що більшість японських приватних будинків, як в межах міста, так і за його межами, являють собою вузькі, але високі будівлі. Білосніжна оздоблення фасаду – ідеальний варіант для тих, хто не хоче сильно виділятися серед сусідських домоволодінь на вулиці, але бажає створити світлий та навіть повітряний образ екстер’єру житла.

На першому поверсі будинку розташована вітальня, яка з’єднана з кухонним простором і сегментом їдальні. Відкрите планування приміщення дозволяє зберегти відчуття простору і забезпечити безперешкодний трафік по всіх зонах, незважаючи на високу функціональну завантаженість простору. Білосніжні стіни і підлогове покриття з використанням світлої породи деревини – ідеальний варіант обробки не тільки для любителів мінімалізму, але і універсальний спосіб забезпечення найефективнішого фону для будь-якої меблів і декору.

У зоні вітальні все просто і лаконічно – сегмент відпочинку представлений невеликим диваном з дерев’яним каркасом і яскравою велюровою оббивкою, відео-зона складається з телевізора і системи зберігання у найпростішої модифікації. Чорно-біла художня робота і велика рослина в підлогової діжці стали єдиними елементами декору цієї зони.

Переходимо в кухонний сегмент, який знаходиться на деякому підвищенні по відношенню до вітальні зоні. Тут достатньо простору для однорядного розташування кухонного гарнітура з півостровом і повноцінної обідньої групи. В оформленні цього функціонального сегмента використана та ж концепція дизайну – контрастні елементи на тлі білосніжної обробки і меблювання для підтримання динамізму і колірного різноманіття приміщення.

У кожного функціонального сектора кухонного простору облаштована своя система підсвічування – композиція з трьох підвісних світильників контрастного чорного тону над кухонною робочою зоною і оригінальна люстра-плафон аналогічного кольору над обідньою групою. Використання стільців різних моделей та кольорів в секторі їдальні надає інтер’єру деяку розслабленість, додає затишку і тепла в атмосферу приміщення для приготування їжі і трапез.

На першому поверсі японського приватного будинку також розташована пральня, устаткована за останнім словом техніки. Зручні системи зберігання для миючих засобів і стільниці для складання і сортування білизни стали досить практичним доповненням побутової техніки.

Використання чорних магнітних дошок в будинках, де є діти, стало справжнім мейнстрімом. Це не тільки зручна база для прояву творчих здібностей підростаючого покоління (вага діти люблять малювати на стінах), але і допомога у веденні домашнього господарства для батьків – можна залишати послання один одному, записувати рецепти і списки покупок і інші дрібниці, які полегшують наше життя. З першого поверху по дерев’яних сходах піднімаємося на верхній рівень японського домоволодіння.

У декорі всього домоволодіння є одна деталь, яка повторюється в інтер’єрах різних кімнат – зображення сов. Ці милі створіння присутні у вигляді малюнків настінного декору, принта шпалер та текстилю, у вигляді невеликих фігурок, скульптур.

Простір біля сходів на другому поверсі оформлено досить оригінально. Велика барна стійка і пара оригінальних барних табуретів стали єдиною меблюванням цього достатньо просторого приміщення. А за двома яскравими дверима-купе розташована ще більш простора ігрова дитяча кімната.

В ігровій кімнаті все ті ж простір, світла обробка і яскраві предмети меблів і декору. У такій великій кімнаті для дітей місця більш ніж достатньо.

Переходимо в простір спальні і попутно помічаємо присутність «пташиного» декору на стійці. Невеликі білі пташки серед строго і лаконічного дизайну виглядають на диво органічно, привносячи нотку теплоти і домашнього затишку.

У спальні нас чекає не менш простий і мінімалістичний інтер’єр – велике ліжко в строкатому текстильному оформленні, схожий принт на фіранках і оригінальна дизайнерська люстра склали весь інтер’єр кімнати для сну та відпочинку. Насправді для спокійного і міцного сну більшого і не потрібно.

Навіть в утилітарних приміщеннях знайшлася можливість використання «совиного» принта для оформлення стін. Графічні зображення птахів прикрашають поверхні ванної кімнати. Використання чорно-білого поєднання в будь-якому інтер’єрі створює не тільки контрастне сприйняття і структурність всього образу, але й привносить певний динамізм в дизайн приміщення.

Теги: Дизайн-проект