Представляючи скандинавське житло, ми мимоволі думаємо про засніженій галявині, на якій серед хвойних дерев коштує оброблений брусом невеликий будинок з похилим дахом, а всередині, біля каміна зібралася вся родина. Саме з таким заміським домоволодінням, оформленим у скандинавському стилі, ми хотіли б ознайомити вас.

Далеко від галасливого, миготливого рекламою міста хочеться не тільки чистого повітря і блакитного неба над головою. Хочеться, щоб наше житло гармонійно вписувався в навколишню атмосферу. Саме тому приватний будинок з оздобленням фасаду з клеєного бруса мав настільки успішну інтеграцію. А високий дах з великим нахилом необхідна для самоочищення снігу.

Скандинавський стиль оформлення інтер’єру славиться своєю любов’ю до білого кольору і використання натуральних матеріалів. Світло і простір навіть в невеликих приміщеннях, затишний мінімалізм в облаштуванні простору меблюванням і оригінальний декор – основа концепції стилістики країн Скандинавії. Домоволодіння, яке ми оглянемо, не стало виключенням – всі стіни кімнат оброблені в білому кольорі, а для облицювання похилих скосів стелі використана деревини світлих порід.

На першому поверсі розташовано серце будинку – просторе приміщення, що об’єднало три основні функціональні зони – кухню, їдальню і вітальню. З допомогою відкритого планування вдалося не тільки розмістити всю необхідну меблювання, але і залишити відчуття простору і свободи. Завдяки великим панорамним вікнам, в приміщенні першого поверху завжди світло. Сонячні промені множаться, відбиваючись від білосніжних стін простору.

Темні фасади кухонного гарнітура контрастом виділяються на світлому фоні обробки. Тему контрастності підтримує оформлення кухонного фартуха – весь простір від стільниць до імпровізованого стелі облицьовано білосніжною керамічною плиткою з темною затіркою швів.

Розташована тут же столова група вельми умовно поділена за допомогою яскравого килимового покриття, що додає цьому функціональному сегменту затишку і домашнього тепла. Оригінальний стіл зі стільницею, спорудженої з декількох дощок, оточують різноманітні стільці, виконані не тільки в різних стилях, але і різноманітних розцвіченнях. Яскравий і позитивний образ їдальні відмінно виглядає на білосніжному тлі закритого жалюзі вікна. А в менш сонячну погоду можна спостерігати за пейзажем під час родинної трапези.

З їдальні зони можна безперешкодно потрапити у вітальню, пройшовши невелику домашню бібліотеку, представлену книжковим стелажем і стоять навпроти зручними кріслами. Вітальня оформлена з тим же поклонінням світла і чистоти образу, що й інші приміщення – білосніжні стіни і контрастна меблювання із строкатим текстильним декором.

Формально, домоволодіння є одноповерховим, але під дахом є мансардні простору, в яких розташовані особисті кімнати і утилітарні приміщення. Саме туди і веде ця пофарбована в білий колір дерев’яні сходи.

Незважаючи на великий скіс стелі, мансардні приміщення не пустують. Тут можна з комфортом розміститися, якщо вибирати для житлових зон місця з найбільшою висотою стелі, а в сегментах найбільш крутого повороту даху — розташувати системи зберігання.

Навіть в утилітарних приміщеннях домовласники, спільно з дизайнером, залишаються вірними концепції скандинавського стилю – білосніжна оздоблення укупі з використанням натуральних матеріалів для додання інтер’єру природної теплоти. Завдяки застосуванню білого кольору і дзеркал у всю стіну – простір невеликої ванної кімнати здається ще більше, ніж є насправді.

Що може бути краще можливості попаритися в сауні, коли за вікнами зима і мороз? Тільки можливість зробити це у власному заміському будинку, де сауна перестає бути розкішшю і стає необхідним атрибутом заміського житла.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру