Сушарка для взуття – це вид девайса, що дозволяє власнику зробити сушку вироби. Особливу значимість цей пристрій набуває в несприятливу погоду, адже якого б високої якості не були туфлі, вони так чи інакше схильні до впливу вологи і деформації.

При розгляді питання про сушіння взуття, не можна не торкнутися і тему гігієни, а також носкості чобіт, балеток, кросівок та іншого взуття, яка багато в чому залежить не тільки від вихідної якості, але і від правильного догляду.

У даній публікації ми постараємося допомогти вам вибрати кращу сушарку, що відрізняється оптимальною комплектацією, ціною і функціоналом. Адже правильно обраний девайс-запорука довговічності і краси вашого взуття.

Що собою являє сушарка для взуття: особливості, плюси і мінуси використання

Домашні моделі сушарок складаються з декількох частин, вкладених один в одного. Працюють вони за наступним принципом: в результаті нагрівання основних частин приладу, які поміщаються в взуття, волога з поверхонь останніх починає поступово випаровуватися. При цьому, не відбувається деформації виробу і її зношування, що передбачено пристроєм сушарок.

В якості джерела нагріву в сушарках може використовуватися тепле повітря, газ, що генерується ультрафіолетом, або інфрачервоне випромінювання. Від цього і ряду інших факторів в результаті формується собівартість приладу і, звичайно ж, відпускна ціна.

Різновиди сушарок для взуття

Пристрій для сушіння може мати різний зовнішній вигляд залежно від типу і призначення. Відповідно до останнього фактором виділяють прилади:

 1. для спорту. Моделі, призначені для догляду за спортивними виробами, не тільки сушать, але і прогрівають, а іноді і дезінфікують кросівки. Цей тип сушарок відмінно підходить для щоденного використання.
 2. для автомобіля. Такі пристрої найчастіше працюють або від батарейок, або від автомобільного акумулятора шляхом підключення до нього через usb-кабель.
 3. для риболовлі. Пристрій приладу такого типу передбачає ефективну сушку чобіт рибалок. Навіщо для них окрема сушарка? справа в тому, що взуття для риболовлі має високу халяву, що ускладнює процес просушування. Через це робочий елемент таких пристроїв, як правило, працює від газу, що підвищує його економічність і ефективність в цілому.
 4. для туристичних походів. Особливою функцією в портативних моделях для туристів є антибактеріальний ефект. Він необхідний для того, щоб в спартанських умовах туристичного походу не підхопити інфекцію. Адже на стінках виробів розмножується величезна кількість бактерій, які в будь-який зручний для них момент можуть потрапити в організм навіть через мізерну рану.
 5. для сім’ї. У моделях для дому та сім’ї виробники роблять акцент на універсальність, так як такий пристрій повинен ефективно працювати як з взуттям для дорослих, так і дітей.

На замітку! багато девайси можуть використовуватися не тільки для сушіння взуття, але і промоклих рукавичок і шапок.

Крім класифікації за призначенням, пристрої для сушіння взуття поділяють в залежності від типу живлення, габаритів і джерела енергії. Про все це і піде мова нижче.

Стаціонарні прилади

Стаціонарні пристрої являють собою повноцінні, як правило, великогабаритний станції для сушіння одягу та взуття. Такі моделі зазвичай відрізняються великою потужністю і, як наслідок, ефективністю.

Стаціонарні сушарки працюють, подаючи як гаряче, так і холодне повітря. Тут вже багато що залежить від конкретної моделі. А ще, в якості додаткової функції, вони можуть бути здатні надавати антигрибковий ефект, що зайвим вже точно не буде.

Зверніть увагу! потужні моделі просушують і дезінфікують будь-який тип взуття в середньому за 1 годину, більш слабким пристроїв для 1 циклу знадобиться близько 3-4 годин.

Портативні сушарки

Сушарка для взуття такого виду помітно компактніше в порівнянні зі стаціонарними. Більшість портативних девайсів працює від батарейок живлення і не вимагає підключення до електричної мережі. Ця особливість дозволяє брати пристрій з собою на дачу, відпочинок, в подорож або відрядження.

Ультрафіолетові

Ультрафіолетова сушарка для взуття здатна не тільки просушувати вироби, але і дезінфікувати їх, надаючи протигрибковий ефект, що є дуже корисною функцією. Адже волога сприяє не тільки деформації взуття, але і розмноженню бактерій, в тому числі, спор грибка, що вражає шкіру ніг і нігті.

Електросушарки з ультрафіолетовим випромінюванням найчастіше виготовляються у формі колодок, з’єднаних електричним проводом. Працюють вони зазвичай від електричної мережі. Пристрій справляється з 1 циклом роботи приблизно за 4-8 годин в залежності від розміру і ступеня промокання.

На замітку! “просунуті” прилади з уф-випромінюванням оснащуються функцією автоматичного відключення при досягненні високої температури, а також таймером, що дозволяє встановити необхідний час роботи сушарки.

Повітродувки

За своєю формою і принципом роботи повітродувки нагадують стандартний фен. Сушка проводиться за рахунок надходження до взуття попередньо нагрітого потоку повітря, температуру якого в деяких моделях можна регулювати.

Тобто, повітродувки використовують конвективний спосіб сушіння, що забезпечує безперервну циркуляцію потоків гарячого повітря.

Розглянуті прилади можуть живитися як від мережі, так і від батарейки. У комплекті з сушаркою зазвичай додаються насадки для збільшення довжини нагрівальної трубки, що дозволяє висушувати навіть чоботи з високою халявою.

Іонні

Іонні сушарки за зовнішнім виглядом схожі на повітродувки. Те ж стосується і аналогічної комплектації, що передбачає наявність регуляторів довжини труби. А ось принцип роботи іонних сушарок відрізняється. Сушку вони виробляють за рахунок циркуляції не просто нагрітого, а іонізованого і озонованого повітря. Гарячі іонні потоки допомагають позбутися не тільки від вологи, але і запаху, а також мікроорганізмів.

Іонні сушки в більшості своїй працюють практично безшумно. А ще вони, як правило, не вимагають підключення до електромережі. За рахунок цього страждає потужність, що компенсується мобільністю і зручністю застосування.

Зовнішні апарати з омічним підігрівом

Апарат з омічним підігрівом зовні нагадує килимок з вбудованими нагрівальними елементами. Працює він за рахунок циркуляції нагрітого повітря, який рівномірно висушує взуття, знижуючи ризики деформації.

Мобільні пристрої

Конструкція мобільних сушарок являє собою два невеликих нагрівальних елемента, з’єднаних проводом. Мобільні моделі зручні своєю компактністю і можливістю перенесення навіть в жіночій сумочці. Такі пристрої можуть працювати як від батарейки, так і від usb.

Мобільні пристрої активно випускаються відомими брендами. Яскравим представником подібних приладів є сушарка для взуття xiaomi. Дана марка виробляє досить функціональні вироби невисокої вартості, завдяки чому вони особливо популярні у споживачів.

Килимки і полки

Підлогові килимки-сушарки з підігрівом з’явилися на ринку відносно недавно, але вони швидко заслужили довіру користувачів. На висушування взуття подібний пристрій витрачає близько 5 годин. Як нагрівальний елемент в килимках застосовується інфрачервоне випромінювання. Моделі таких сушарок виготовляються зазвичай з пвх або гуми, що володіє стійкістю до високих температур.

На замітку! вибирати електроковрик потрібно виходячи з індивідуальних потреб в частині функціоналу і кількості взуття, яке буде потрібно просушити. На ринку є моделі з різною потужністю, габаритами і кількістю додаткових опцій.

Додатковою перевагою є те, що при необхідності килимок можна згорнути в трубу. Він не боїться деформацій, тому його допустимо скачувати.

Конструкція у вигляді полки відноситься до стаціонарного виду сушарок. Такий пристрій зазвичай складається з декількох ярусів, на яких розташовуються штирі. На них і розміщується взуття як на підставці.

Під час роботи максимальна температура повітря, створювана пристроєм, досягає 60-70 градусів. На сушку йде від 2 до 6 годин в залежності від потужності моделі, рівня зволоженості взуття і деяких інших факторів.

На замітку! сушарки у вигляді полиць часто встановлюють на підлозі у ванній кімнаті, так як із взуття може стікати рідина. Існують і настінні моделі, але вони користуються меншою популярністю.

Елементи сушарок-полиць зазвичай виготовляються з поліпропіленових труб, що робить їхЗносостійкими і довговічними.

Види нагріву і принцип роботи сушарок для взуття

Як уже згадувалося вище, сушарки для взуття можуть нагріватися і працювати по-різному. Одні використовують тепле повітря, інші-ультрафіолет або іонізовані потоки. Виходячи з цього, змінюються умови використання, принципи роботи і навіть термін експлуатації девайсів.

Ну а тепер про все детальніше.

Тепловий нагрів

Процес сушіння за допомогою теплового нагріву відбувається за рахунок підвищення температури основного елемента конструкції і подальшого випромінювання їм гарячих потоків повітря, завдяки яким взуття починає сохнути. По суті, теплову сушку можна порівняти з принципом роботи праски або радіатора.

Плюси теплового нагріву:

 • мале електроспоживання;
 • надійність приладів, що працюють за цим принципом;
 • одночасна дезінфекція;
 • простота застосування.

Важливо! при використанні пристрою з таким типом нагріву істотно підвищується ризик деформації взуття. Аналогічна ситуація відбувається при сушінні за допомогою батареї.

Інфрачервоний

Моделі з інфрачервоним нагріванням відрізняються підвищеним рівнем безпеки. А ще вони підходять для сушіння будь-яких виробів, знищують до 90% мікробів, що розмножуються у взутті. Інфрачервоні пристрої практично не володіють недоліками, якщо не брати до уваги більш високу ціну в порівнянні з тепловими приладами.

Ультрафіолетовий

Сушарки для взуття з ультрафіолетовим нагріванням не деформують елементи одягу. Сам процес сушіння відбувається за рахунок генерованого лампою газу. Ультрафіолетові сушарки не нагріваються до вкрай високої температури. Для виконання своїх функцій їм достатньо 60-70 градусів.

 • виробляють ефективну сушку, не деформуючи взуття;
 • позбавляють вироби від стороннього запаху;
 • надають протимікробний ефект;
 • деякі моделі здатні виконувати додаткову функцію дезодорування повітря.

Основний недолік сушарок з ультрафіолетовим нагріванням зводиться до поширеності на ринку підробок. Також ці пристрої не можна назвати бюджетними, адже вартість у них, як правило, висока.

Джерела живлення сушарок для взуття

Сушарка дял взуття може живитися від підзаряджається від мережі акумулятора, батарейок або електроенергії (через розетку). Альтернативним способом роботи є газ (переважно пропан). Розглянемо кожен з варіантів харчування і розберемося, який же з них краще.

Джерело живлення

Переваги приладу з описуваним джерелом живлення

Недоліки

Електрична мережа

 • живлення від електромережі практично зі 100% ймовірністю гарантує безперебійність роботи (якщо тільки електрику не відключать);
 • як правило, сушарки, що працюють від розетки, втратять мало енергії;
 • вони швидко нагріваються до високої температури і порівняно швидко сушать взуття.
 • без джерела струму сушарка, що живиться від електромережі, зрозуміло, працювати не буде;
 • у разі короткого замикання вона може бути небезпечна;
 • її не візьмеш з собою в похід або на риболовлю, та й в будь-яке інше місце,де відсутня електрика.

Батарейка, акумулятор

 • прилади, що працюють від акумулятора або батарейок мобільні і універсальні;
 • також вони компактні.
 • як правило, такі прилади мають меншу потужність і ефективність, а ще — низький ккд;
 • якщо під рукою не виявиться батарейок, то працювати пристрій не буде.

Пропан

 • сушарки, що живляться від газу, найпотужніші і ефективні;
 • вони можуть працювати безперервно протягом декількох діб;
 • сушать такі прилади швидко;
 • вони можуть переноситися.
 • мають обмежену сферу застосування;
 • вимагають чіткого дотримання інструкції та дотримання правил техніки безпеки.

Комплектації і додаткові функції

Крім основної функції сушарки для взуття можуть оснащуватися додатковим опціоналом. Наприклад, деякі моделі можуть забезпечувати приємний запах шляхом ароматизації, який зберігається на кілька годин, а іноді навіть доби.ще однією вельми корисною функцією є іонізація. З її допомогою сушарка здатна знищувати патогенні мікроорганізми, що розвиваються на вироби. Струмені іонізованого повітря не тільки висушують взуття, але і одночасно створюють несприятливу для грибка середу, за рахунок чого він гине.

Крім цього, сушарки для взуття можуть оснащуватися функцією зміни розміру, зміни режимів, регулюванням температури. Від наявності додаткових опцій безпосередньо залежить ціна, яка, зрозуміло, з підвищенням переліку функцій зростає.

Основні критерії вибору хорошої сушарки для взуття

Для того щоб вибрати оптимальну сушарку для взуття, що відповідає індивідуальним потребам користувача і його фінансовому становищу, варто врахувати кілька нюансів. Ось головні з них:

 1. визначте сферу і мету використання. Від цього багато в чому буде залежати ціна пристрою.
 2. визначтеся з матеріалом корпусу сушарки і перевірте факт наявності на ньому недоліків. Наприклад, пластиковий корпус не повинен мати потертостей, відколів. А вибираючи електричну сушарку для взуття, варто бути особливо уважним. Її слід перевірити не тільки на наявність зовнішніх вад, але і на працездатність. Попросіть продавця в магазині включити її і продемонструвати принцип дії.
 3. зверніть увагу на гарантію виробника. Чим вона довше, чим краще.
 4. купуйте сушарку для взуття у перевірених постачальників і від зарекомендували себе виробників. Варто утриматися від покупки виробів сумнівних брендів, яких повно, наприклад, на всім відомої торгової площадки “аліекспресс”. Сто разів подумайте, чим купувати там дешевий пристрій, адже воно може зламатися при першому ж використанні. Пам’ятайте: дешеве хорошим не буває! ну а якісну сушарку для взуття з ультрафіолетом можна купити тільки в магазині.
 5. вибираючи прилад, врахуйте довжину шнура, прикладеного в комплекті. Від цієї характеристики залежить комфорт використання сушарки в разі, якщо альтернативного принципу харчування в ній не передбачено.
 6. дізнайтеся технічні характеристики моделі. Особливо важливі: потужність, час роботи акумулятора, принцип нагріву і наявність додаткових функцій.

Огляд кращих виробників

На ринку представлена маса виробників сушарок для взуття, але не всі зуміли себе позитивно зарекомендувати. Тому ми вирішили відібрати для вас лідерів, на яких варто звернути увагу при виборі пристрою.

Топ кращих моделей на думку споживачів з цінами

Оскільки з провідними виробниками ми розібралися, перейдемо до огляду конкретних моделей, які заслуговують на увагу за рахунок кращого співвідношення ціни і якості.

Timson sport blue

Виробник timson зарекомендував себе на ринку виготовленням якісних сушарок для взуття з ультрафіолетом, тому він і очолює рейтинг найнадійніших брендів. Прилад timson sport blue являє собою унікальний девайс,який не тільки ефективно сушить взуття, але і знезаражує її.

На замітку! усередині основного елемента (яких, до речі, два) вбудовані 2 ультрафіолетові лампи. З їх допомогою і проводиться сушка. Весь процес займає близько 5 годин, що є середнім показником серед виробів з того ж сегмента.

Цю сушарку для взуття з ультрафіолетом можна купити в межах від 1,400 р до 1,800 рублів.

Старт

Ключова особливість лінійки моделей старт полягає у формі і яскравому кольорі виробів, що нагадують моркву. Конструктивно пристрій складається з двох частин: пластмасової і металевої. Ці сушарки працюють виключно від електромережі, що автоматично визначає їх придатність для переважного застосування в домашніх умовах.

Сама бюджетна модель з лінійки сушарок бренду старт коштує близько 400 рублів, що робить її популярною у споживачів.

Timson 3в1

Вдосконалена модель timson 3 в 1 має кілька додаткових функцій: перемикач режимів, усувач запахів і здатність надавати протигрибковий ефект.

Сушарка для взуття тімсон підходить для щоденного використання в силу низького електроспоживання. Сушарка підходить як для взуття дорослих, так і дітей.

За вельми конкурентну якість і хорошу комплектацію покупцеві доведеться заплатити близько 2,500 рублів. Але, судячи з відгуків, ціна приладу цілком обгрунтована.

Bradex «суховик»

Bradex «суховик» підходить як для сушіння взуття, так і шапок, рукавичок. Пристрій оснащений простим механізмом, що володіє високоюСтупенем безпеки. Основний робочий елемент сушарки – це звичайний вентилятор, що нагріває повітря і рівномірно розподіляє його по відділах. Рівномірний прогрів забезпечується за рахунок спеціальних вставок, на які надівається взуття.

Вартість пристрою становить в середньому 1,150 рублів.

Footwear dryer

Це – електричний девайс, принцип роботи якого заснований на циркуляції гарячого повітря. Вбудований фен швидко прибирає вологу, а функція таймера відключає пристрій відповідно до налаштованих параметрів.

В середньому за данну. Сушарку доведеться віддати 1,100 р.

Yj humidifier electric dryer

За допомогою даного приладу процес сушіння виробів відбувається за рахунок розігрітого повітря, створюваного вентилятором. Цей пристрій ідеально підходить для використання при просушуванні виробів зі шкіри та текстилю, а також інших натуральних матеріалів. За заявою споживачів, yj humidifier electric dryer під час роботи не деформує взуття, сушить рівномірно, нехай і не дуже швидко.

Середня ціна на таку сушарку для взуття становить близько 1,500 р.

Space dryer 1.0

Сушарка space dryer 1.0 універсальна. З е допомогою можна просушувати не тільки взуття, але і аксесуари (рукавички, шапки). Цей прилад відрізняється високим показником безпеки. Він оснащений функцією захисту від перегріву, а ще — таймером, автоматично відключає пристрій відповідно встановленим часом. Правда останнє обмежено: таймер можна встановити тільки на 1 або 6 годин роботи.

Вартість моделі варіюється в проміжку від 4 500 до 5 000 рублів.

«самобранка»

Сушарка «самобранка» виконана у вигляді невеликого килимка. При необхідності просушування взуття досить поставити її на килимок. Завдяки непоганій потужності і оптимальним розмірам “самобранка” може одночасно висушувати до 3-4 пар взуття, що дуже зручно при сімейному застосуванні.

Цю сушарку для взуття можна купити в середньому за 450 р.

Irit ir-3707

Irit ir – 3707-це електрична сушарка, ідеально підходить для дитячого взуття. Пристрій складається з двох нагрівальних блоків, з’єднаних між собою сірим електропроводом. Нагрівання повітря відбувається за рахунок тепловіддачі від металевого елемента. В середньому термін одного циклу сушіння становить близько 3 годин.

Купити таку електричну сушарку для взуття можна всього за 190 рублів. Продається вона у взуттєвих магазинах.

Sharndy es w1-4

Виготовляється sharndy es w1 – 4 з алюмінію, покритого спеціальним захисним шаром. За рахунок цього взуття під час сушіння не перегрівається і, як наслідок, не деформується. Пристрій досить компактний, його можна розмістити як на підлозі, так і на стіні. Висока потужність дозволяє висушувати одночасно до 5-7 пар взуття, що однозначно приверне споживачів з великою родиною.

В спеціалізованих магазинах ціна на цю електросушарки становить близько 1,400 р.

Озонерр

Конструкція озонерра складається з 2 штирів, на які надівається взуття. Одночасно вона зможе висушити тільки одну пару взуття. При цьому, дана сушка володіє пристойною потужністю, завершуючи роботу через 15-40 хвилин після заупска процесу. Крім сушіння взуття гарячими потоками повітря, пристрій також озонує її. Ця функція дозволяє позбутися від грибка і додатково продезінфікувати вироби.

Ціна на озонерр встановлена на рівні 2 800 рублів.

Відгуки на сушарки для взуття

Олена, м.москва: «вже більше року минуло, як я купила сушарку від timson. Після занять в тренажерному залі я постійно її використовую і хочу сказати, що роботою пристрою я дуже задоволена. Сушить швидко, дезінфікує і навіть дезодорує. Загалом, рекомендую ”

Євген, г. Кіров: “працюю перевізником, тому весь цілий день проводжу за кермом. Нерідко взуття швидко промокає від поту, тому мобільна сушарка – це просто мій порятунок. Перед покупкою дивився огляди на timson 3 в 1 і інші моделі. Але в кінці кінцем зупинився на цій моделі і зараз анітрохи про це не шкодую»

Ольга, м смоленськ: «через погану погоду і проливних дощів минулої осені довелося купити полку-сушарку, тому в моїй родині 3 дітей. Тепер ми постійно користуємося їй, причому всією сім’єю. І, уявляєте, вона не тільки сушить взуття, але і дезінфікує. Покупкою я дуже задоволена, корисна річ ”