Жовтий колір ототожнюється з золотом і сонцем. Він променями розбризкується в просторі, проникає всюди і висвітлює навіть самі потаємні куточки. Уособлює славу, успіх, і дарує тепло. У нього можна закохатися, начисто відкидати в одязі, приймати в інтер’єрі або ставитися упереджено.

Для когось він буде настирливий, а кому-то вселить оптимізм. Ставлення до нього неоднозначне, але не поспішайте сперечатися з ефектом яскравих спалахів в кімнаті, створюють кольором. Адже сонячний колір здатний вдало виділити красиві аксесуари, згладити холодність або інтенсивність превалюють тонів, і надати інше звучання інтер’єру. А його власний колорит залежить від відтінкових нюансів, і їх несвідомим впливом на сприйняття. Залишимо на час упередженість, і поглянемо на розкіш кольору з різних сторін.

Хіба можна заперечити пісочного відтінку, який вважається розведеним жовтим, і визнаний універсальним тоном для декору стін? Як ставитися до кремового, палевому, квітам слонової кістки і шампанського? Вони улюблені багатьма за дивовижну здатність об’єднання елементів оформлення і надання цілісності інтер’єру.

Можливо, що сприймати колір однозначно складно, але не слід робити простір однозвучным, лавіруючи лише нюансами. Якщо сліпить його яскравість, спробуйте на порядок «зменшити» тон, зіграти на контрасті або поєднати з дисонуючими тонами.

Правильно розставляємо акценти

Принадність жовтого кольору зумовлена правильною комбінацією з невираженою оттеночной гамою, і здатністю створювати потрібний ефект в оформленні. Суть зводиться до візуального враженню: протилежні тони і яскраві плями викликають інші почуття і сприйняття. І всі композиції у присутності жовтого будуть унікальними з тієї причини, що природа кольору вимагає одночасного додаткового тону. Він:

  • згладить враження сірості;
  • злитися в екстазі з коричневим;
  • здивує комбінацією з фіолетовим;
  • додасть динамічності синьому і експресії блакитному;
  • буде ідеальний у парі із зеленим і в злагоді з фісташковим;
  • принарядит простір з білим і нейтралізує похмурість темних.

Для одного кольору цілком достатньо, щоб гідно виглядати в будь-якому інтер’єрі, бути залежним від консонирующих тонів, і «звучати» самостійно.

Створюємо ідеальний простір

Відійдемо від класичних версій оформлення ванної і зробимо її сонячної. Наскільки це органічно і доречно розберемося разом. Почнемо хоча б з того, що струмує колір допоможе підбадьоритися вранці і позначиться градусом настрою. Дизайнери пропонують облицювати стіни жовтою плиткою в 2,5 см і запевняють, що такий прийом оживляє не гірше афродізіака.

Контрасту досягнемо прийомом пропорційної організації квітів, впливають на сприйняття, ступінь якого визначається вираженістю та параметрами площині. У вирішенні оформити кімнату на протистоянні чорно-білої плитки і ніжних жовтих стін, композиції допустимо складати по-різному. Якщо темна оздоблювальна плитка в меншій мірі буде контрастувати зі світлою поверхнею, то за рахунок такого підходу дизайн придбає глибоку насиченість. Чорно-білий підлогу і світлий стелю змусять жовтий сяяти.

Змістіть гаму в бік світлих відтінків, замініть коричневий тон сірим, і відразу стає очевидним, наскільки змінилося простір. Якщо звести наявність чорної плитки до мінімуму, укласти її тільки на підлогу у вигляді вставок для підтримки композиції (пустити по діагоналі), і віддати домінанту жовтого, як трапиться візуальна метаморфоза. Стіни розсунуться, кімната наповниться світлом, а ви отримаєте наочне підтвердження факту про важливість колірного співвідношення. Варто інакше розподілити пропорції кольорів, і результатом стане новий композиційний ефект.

«Золота» розкіш кольору

В кімнаті без вікна сонячно-золотий доведеться до речі. Завдяки глибокому світінням і яскравості він привнесе відсутнього освітлення, і в комбінації з білим, кремовим, кольору молодої зелені, оливковою, постільними і коричневими тонами зіллється з простором.

Блиск золота та хромованих деталей сантехніки, мідних ручок, аксесуарів, металевих поверхонь меблів, і інших атрибутів, без яких не обходиться жодна ванна, зробить інтер’єр дорогим і вишуканим. Золота оздоблення витончено виглядає на тлі темних деталей, в гармонії ідентичних вкраплень на стіні, вражає «драматичним ефектом».

Жовтий колір теж має свою градацію, і може бути насиченим і позитивним, блідим та холодним. І його сприйняття залежить від настрою і композиційного збігу.

Тандем сірого та жовтого завжди у фаворі, і узгодженість кольорів визнана найпопулярнішою схемою оформлення.

Ніщо не завадить підкреслити свіжість і чистоту, якщо вам подобається жовто-зелена палітра. У цьому варіанті краще зупинитися на двох відтінках жовтого (основний тон укупі з лимонно-кремовим) і одним зеленим, в який пофарбовані фасадні елементи меблів. Він особливо позитивний у тандемі жовтого з теракотовим.

Нерозлучна пара білого і жовтого – класичний прийом в дизайні, причому не варто робити наголос на ступінь насиченості другого. Інтер’єр буде просто розкішним, якщо до цієї гамі додати третій колір. Ансамбль допускається розбавити чорним, бордовим або темно-синіми фрагментами.

Природні жовто-коричневі мотиви насичують атмосферу теплотою, але для кімнати невеликий і закритою – це не кращий варіант. Але як елегантно і гідно виглядає ванна у компонуванні з меблями природного кольору дерева і великої кількості тепла! Сонячні зайчики відсвічуються відблисками від прозорих поверхонь, активізують спектральні відтінки жовтого, і розсовують межі кімнати.

Скло в інтер’єрі маленької ванної

Зробити інтер’єр нетривіальним і повітряним допоможе скляна мозаїка. Квадратики скромних розмірів, сполучені медовими, сірими і темними фрагментами, естетично перетворюють простір. Мозаїка укладається на місце бордюру, використовується фрагментами яких становить малюнок панно на стіні і на підлозі.

Скляні блоки замість вікна – відмінна ідея для ванної-пенала. Вони пропустять відсутній світ, який, на пару з мозаїкою і прозорому фоні скла, додадуть легкості сприйняття. Ще більшого ефекту можна досягти, якщо прозору перегородку або вікно оснастити підсвічуванням. За рахунок структурних особливостей матеріалу дизайн можна зробити ексклюзивним. Матові, прозорі або кольорові скельця здатні кардинально змінити естетичне враження, і заповнити ванну яскравими відблисками. До речі, вони не вимагають особливого відходу і уваги, а з тендітною красою скла складно конкурувати іншим оздоблювальним матеріалам.

Хочете родзинку для ванної? Використовуйте скляні блоки для підлоги. З художньо викладеними фрагментами і своєю шорсткою поверхнею , вони скрасять всі вади архітектурного проекту. З їх допомогою можна зробити багаторівневий підлогу, і тим самим, зонувати кімнату. Оснащена підсвічуванням композиція, претендує на ексклюзив, і послужить головною частиною декору.

Плитки зі скла теж прекрасний вихід для невеликих площ. При відповідних прозорих аксесуарах і блискучих хромованих деталях сантехніки, прикрасять будь-який дизайн.

Місце для релаксації

Якщо у вашу кімнату крім сантехніки та габаритного вироби, у вигляді купелі для релаксу, більше нічого не поміщається, надайте їй честь. Це може бути ванна на фігурних ніжках, але версія з п’єдесталом «пошани» буде доречніше, оскільки чаша покликана стати важливим предметом інтер’єру. Керамічна, акрилова або інша модель білого кольору чудово доповнить будь-стильовий напрям. Як альтернативу ванну можливо зробити згідно загального фону, аналогічно оформивши зовнішню частину.

Біла чаша велично розміститися на просторі розкішної кімнати в унісон з ідентичним кольором меблів. Жовто – біле простір може бути виконана в двох кольорах, за підтримки таких же монохромних аксесуарів і текстилю. Елегантний Стиль і позначений бездоганним смаком господарів.

Навіть якщо у вас шикарний ремонт у ванній, іноді все одно хочеться внести цікаву нотку в дизайн. У цьому допоможуть жовті аксесуари, можливості текстилю та наклейки для стін. Колір штор, рушників, килимів можна змінювати за бажанням і велінням душі. Комплект банних атрибутів сонячного кольору, подушка на пуфику і будь-які золотисті штрихи чудово прикрасять ванну, і відвернуть дрібницями від головного, чого і треба було досягти. З їх допомогою створюються яскраві акценти і свіжі враження.

Приватна зона призначена для відпочинку і релаксації. Оточіть себе «мурчащими» квітами, і забезпечте максимальний комфорт, оформивши дизайн згідно зі смаком, а не моді.

Теги: Ванна кімната, Жовтий колір