У сучасному інтер’єрі телевізор — не тільки один із способів вечірнього дозвілля. За останні пару десятиліть його роль кардинально змінилася. Тепер це не просто обов’язковий елемент інтер’єру, а один із основних складових дизайну. У деяких будинках телевізор і зовсім займає домінуюче становище. Приміром, у кімнаті з домашнім кінотеатром. Тут підбір і розстановка меблів, внутрішня обробка виконується таким чином, щоб максимально якісно забезпечити звучання і зображення на екрані.

Телевізор на стіні: основні правила розміщення

Додайте приміщенню простору, звільнивши його від тумби під ТБ або громіздких стійок. Звичайно, повісити телевізор на стіну не так просто, як картину або дзеркало. У першу чергу потрібно визначитися з місцем і правильно його оформити. Основні критерії:

висота установки. Ідеальний варіант, коли центр телевізора буде розташований чітко навпроти рівня очей глядача. Тому також важливо враховувати висоту дивана і крісел;

матеріал стіни. Вага телевізора нелегкий, і звичайна гіпсокартонна стінка просто не витримає 30 кг. Тому найкраще кріпити кронштейн на цегляній або бетонній стіні. Ще на етапі планування потрібно визначити місце для телевізора на стіні, яке потім додатково укріпити (заставними, товстою фанерою), а в разі гіпсокартону необхідно застосувати спеціальні дюбелі.

зазор. З усіх сторін телевізора повинен залишатися невеликий зазор (як мінімум, 10 см). Це потрібно для вентиляції та охолодження телевізора.

нагрівання. Намагайтеся уникати тепла. Телевізор не повинен перебувати на місці попадання прямих сонячних променів або біля нагрівальних приладів.

Перш ніж вирішити питання, де буде знаходитися телевізор, відразу слід визначити, яке ще обладнання буде підключатися (колонки, ігрова консоль, інтернет, кабельне ТБ, DVD-плеєр). Тут буде потрібно встановити потрібну кількість розеток, а також продумати приховане розміщення кабелів.

Варіанти оформлення стіни під телевізор у вітальні

Гармонійне розміщення телевізора на стіні у вітальні можна забезпечити, використовуючи такі прийоми:

  • ТВ-екран, вбудований в меблі. Розробники модульної меблів найчастіше передбачають місце під телевізор. Популярний варіант розміщення — коли для монітора ТБ відводиться центральне місце, по середині прямокутника, який утворюється високими бічними шафами, нижній тумбою і верхньою полицею. Особливо благородно виглядає варіант з меблями темних відтінків — тоді телевізор ніби зливається з меблями, за рахунок цього простір стає більш цілісною, монолітною;

  • телевізор на стінової панелі з дерева, пластику, тканини або шкіри;

  • телевізор на тлі декоративної обробки фактурним цеглою або штучним (або натуральним) каменем;

  • якщо вітальня виконана в світлих відтінках, в такій кімнаті сучасна плазма буде виглядати великою чорною плямою. Нівелювати дисбаланс можна з допомогою акцентной стіни, на якій закріплений телевізор. З цією метою використовують контрастні кольори, в порівнянні з основними світлими тонами інтер’єру. Якщо вітальня витримана в єдиній гаммі, стіну виділяють кольором на три тони темніше основного;

  • елегантно виглядає телевізор в оточенні картин або фотографії в тоненьких рамках. Тут головне правильно підібрати розмір картин — найбільша не повинна бути більше половини екрану ТБ. Комод або велика тумба гармонійно урівноважать простір під телевізором. Крім картин і фото, можна використовувати барельєфи або лаконічні підвісні скульптури;

  • всередині красивої рамки з дерева, поліуретану або пінопласту, яка може зайняти більшу частину стінки, так і сам телевізор. Шпалери при цьому можна залишити в основний гамі вітальні, а можна використовувати і контрастний варіант, відрізняється фактурою або відтінком.

  • прекрасне рішення — об’єднати зону плазмової панелі з навісними полицями в кілька рядів. На полиці можна поставити фото, сувеніри та інші декоративні предмети, але не перестаратися, інакше під час перегляду погляд мимоволі буде відволікатися. Також телевізор гармонійно виглядає серед книжкових полиць, симетрично розміщених навколо нього;

  • ТВ-екран розташований в ніші, виконаної з гіпсокартону. Розмір і форма ніші будуть залежати від загального дизайну. Таке оформлення може стати цілою композицією, яка успішно замінить стандартні стелажі і шафи. Всі інші ніші добре буде підсвітити, оформити дзеркалами або деревом, закрити скляними дверцятами;

Телевізор над каміном: бути чи не бути?

У далекому минулому камін був основною домінантою зали, вітальні. Це свого роду прототип телевізора, адже можна нескінченно спостерігати за граючим полум’ям в прямокутному отворі. У сучасних інтер’єрах телевізор і камін — злісні антагоністи, відстоюють головну роль в приміщенні, привертаючи увагу на себе. Оптимальний вихід із ситуації — зонування вітальні за допомогою м’якої меблів, розвівши телевізор і камін на протилежні сторони.

Суперечливий варіант — розташувати ТВ над каміном. В даному випадку монітор виявиться вище рівня очей, що не зовсім комфортно для перегляду. Тому прийняти рішення необхідно заздалегідь, на етапі планування.

Телевізор в класичному інтер’єрі: як поєднати непоєднуване?

Різьблені меблі рідкісних і дорогих порід дерев, ліпнина, оксамитові портьєри, помпезні люстри, мережива, ліпнина — серед усієї цієї розкоші класичного стилю явним дисонансом виступає чорний прямокутний силует телевізора. Але це зовсім не привід відмовлятися від сучасної плазми. Можна завуалювати її гобеленом або рухомий ширмою або просто приховати за дверцятами настінної шафи. І це далеко не єдиний спосіб. Залишити телевізор на увазі, помістивши його в масивну дерев’яну раму або оточивши витонченими молдингами — ще одне рішення для класичного інтер’єру.

Варіанти розміщення телевізора на кухні

Телевізор у дитячій кімнаті

Отже, варіантів розміщення телевізора на стіні може бути маса. Головне, вибрати той, який з урахуванням всіх вищевказаних чинників, буде максимально гармонійно вписуватися в конкретний інтер’єр.

Теги: Ідеї облаштування