Трафарети служать зручним засобом для декорування стін кімнати або квартири в цілому. Вони є альтернативою класичних способів оформлення стін, і можуть принести в інтер’єр свіжу хвилю. Якщо ж ідеї прикраси стін шпалерами, фарбою або банальної штукатуркою залишилися не цікавими, то на допомогу прийдуть трафаретні візерунки, здатні здивувати і задовольнити примхливого бажання господаря своєю оригінальністю.

Оформлення стін за допомогою трафаретів має ряд достоїнств і позитивних факторів, зокрема можна отримати оригінальний і особливий інтер’єр, не має аналогів. Це логічно, адже розпис і живопис завжди вважаються унікальним методом, здатним порадувати своєю оригінальністю.

Слід зазначити, що малюнки з допомогою трафарету можуть наноситися не тільки на стіни, але і меблі, вхідні двері або навіть стеля. Саме це робить даний вид декорування універсальним і унікальним. Ще однією перевагою використання трафаретів стане те, що для них не треба бути талановитим художником, адже покриття стін і меблів візерунками не потребує навичок, а впоратися з цим зможе кожен.

З чого слід починати

Спочатку необхідно вибрати оптимальний малюнок, слід зазначити, що візерунок повинен не тільки подобатися господареві житла, але і відповідати стилю квартири або окремо взятої кімнати. Наприклад, геометричні форми і малюнки будуть безглуздими в стилі рококо, однак зможуть ідеально вписатися в спальню або вітальню, виконану в стилі хай-тек.

Звичайно ж, можна використовувати готовий трафарет, для цього достатньо піти в будь-який будівельний магазин, вибрати малюнок на свій смак і придбати його за доступною ціною. Однак все це штампування та оригінальності в цьому мало, набагато краще буде приділити трохи часу, створивши унікальний трафарет самостійно. Якщо людина має хоча б мінімальними талантами художника, то всього за день він може створити оригінальний трафарет з цікавим малюнком, орнаментом або візерунком, згодом створить унікальну кімнату зі своєрідним дизайном. Якщо творчі таланти обійшли стороною, і самостійно створити трафарет не вийде, то можна скористатися одним з готових варіантів в інтернеті. Достатньо знайти відповідний малюнок і роздрукувати його на принтері.

крупные узоры на стенеВізерунки для трафаретів можна підбирати на свій смак і ніяких обмежень в принципі немає, проте краще всього відмовитися від малюнків з надто маленькими деталями. Вся справа в тому, що під час фарбування може статися таке, що фарба витече за межі малюнка і зіпсує весь естетичний вигляд. Також дрібні візерунки і елементи погані тим, що здалеку вони будуть виглядати незрозуміло, неохайно, що також вплине на емоції і домашній затишок.
Як тільки орнамент або малюнок буде готовий, потрібно приступити до вибору матеріалу для трафарету. Найчастіше в якості цього засобу використовується пластик або на товстий картон. Вибір падає саме на них, так як вони відрізняються високою щільністю, що дозволить уникнути розривів на ділянках з тонкою перегородкою між елементами малюнка. Також вони хороші тим, що не промокають від фарби, а значить, не будуть згортатися або завертатися. В принципі можна використовувати і звичайний папір, але перш за її треба заламінувати для того, щоб поверхневий шар зміг відштовхувати фарбу, і можна було використовувати трафарет кілька разів.

нежный узор на стене

Техніка нанесення малюнка

Існує кілька основних технік для того, щоб завдати орнамент на стіну або інший предмет:

  • Однотонна – використовується лише один колір.
  • Комбінована – застосовується при використанні декількох кольорів, не підходить для новачків з-за своєї складності.
  • Об’ємна – трафарет виконується за допомогою шпаклівки, нанесеної шпателем. Малюнок буде оксамитовим, можна створити малюнок з 3D-ефектом, так як товщина малюнка варіюється від 1 до 3 мм.

Окремо слід зазначити техніку – антитрафарет. Вона відрізняється від інших тим, що необхідно зафарбовувати невелику область за межами трафарету. Цей процес створює ефект світіння, що дуже цікаво виглядає. Найчастіше для цього використовується звичайна фарба в балончику.

Вибираємо відповідне місце

В принципі рад немає, але краще використовувати трафарети на великих площинах, наприклад, незадіяною стіні. Однак при цьому треба враховувати, що малюнок не повинен виглядати там сумно, а значить повинен мати великі розміри.
трафарет на стене с изображением карты мира трафаретные одуванчики в детской комнате

Трафаретом можна обіграти розетки, вимикачі, якісь полиці або шафа. В останньому випадку буде цікаво нанести над меблями від предмета, який теоретично повинен або може там стояти, це створить цікавий ефект.

Створення трафарету своїми руками

Для того, щоб створити трафарет потрібні:

  • рисунок;
  • пластик або твердий картон для виготовлення трафарету;
  • «копірка»;
  • олівець і невеликий ніж;
  • скотч;
  • поверхня для тренувань;
  • ідеально рівна поверхня для того, щоб вирізати трафарет на ній.

Після того, як матеріал і малюнок були обрані, слід зайнятися перенесенням зображення не поверхню. Спочатку потрібно перевести малюнок з допомогою «копірки» або фломастера, прикріпити зображення скотчем. Потім канцелярським ножем вирізають і видаляються непотрібні області всередині малюнка. Для цього трафарет треба помістити на поверхню, яку буде не шкода в разі, якщо вона випадково пошкодиться ножем. Головне, щоб вона була гранично рівною і гладкою.

Створення трафаретного малюнка на стіні

Перш, ніж зайнятися нанесенням малюнка на стіну, потрібно підготувати її до цього, для цього потрібно, щоб поверхня була сухою і дуже чистою. Потім простим олівцем потрібно зробити мітки, щоб визначити місце і межі малюнка. Після цього за допомогою скотча потрібно прикріпити трафарет до стіни, в якості альтернативи можна використовувати спеціальний аерозольний клей, він набагато краще.

Підготувавши майданчик можна приступати до фарбування, пензлик не повинна бути сильно мокрою, а наносити фарбу краще під прямим кутом. Після завершення робіт можна акуратно прибирати трафарет, щоб не пошкодити виконану роботу.

Тепер можна насолодитися своєю працею і почати замислюватися над втіленням нових ідей.

В цілому використання трафаретів — це можливість створити оригінальний інтер’єр, втілити у життя оригінальні ідеї і задумки, а головне, що все це можна зробити своїми руками.
яркие круги на стене трафаретный декор стены с изображением фамильного дерева

Теги: Стіни