Листова мозаїчна плитка є гарною заміною звичайної плитки. Завдяки своїй структурі матеріал дозволяє створювати декоративні панно з більш дрібними малюнками. Для створення оригінального візерунку можна комбінувати кольори, змішувати блоки і доповнювати їх бордюрами. Так як мозаїчна плитка кріпиться до підкладки, її можна легко розрізати, відокремивши необхідну кількість рядів.

Для роботи знадобляться наступні інструменти:

 • дриль з насадкою міксер для приготування клейової суміші;
 • кельма, для нанесення суміші;
 • зубчастий шпатель з товщиною зубів 4 мм;
 • будівельний рівень для перевірки якості;
 • терка гумова для фугування.

Готуємо поверхню

Для початку слід підготувати поверхню під укладання мозаїки: видаляємо старе покриття, бруд і пил. Мозаїка укладається на суху, чисту і гладку поверхню. Якщо матеріал укладається в басейні, слід встановити гідроізолюючий шар і армирующуюся сітку. Для правильного розташування мозаїки, расчертите облицювальну поверхню і зробіть виміри: визначтеся з місцем розташування візерунків, фризів і т. д.

Готуємо клей

Клей слід підбирати виходячи з облицьовується поверхні (будь-то гіпсокартон, штукатурка, пофарбована поверхня і т. д.). Тому обов’язково проконсультуйтеся з продавцем, на сьогоднішній день існує величезна кількість клейових сумішей, спосіб приготування яких описаний в інструкції виробника. Для приготування вам знадобиться ємність, суха суміш, вода і дриль з насадкою міксер. До речі, при використанні скляної плитки слід застосовувати клей білого кольору, в іншому випадку ви не отримаєте бажаний відтінок.

Укладання мозаїчної плитки на паперовій основі

 • Наносимо на поверхню клей і вирівнюємо його за допомогою зубчастого шпателя;
 • Прикладаємо листи мозаїки папером до верху, витримуємо відстань, щоб розмір швів завжди був однаковим;
 • Після укладання декількох рядів, поверніться до першого ряду і змочіть папір вологою ганчіркою. Через пару хвилин зніміть шар паперу акуратними рухами, так як клей ще не «схопився»;
 • Після видалення паперової основи слід вирівняти плитку легким постукуванням і видалити залишки клею;
 • Після того як клей підсохне, а це приблизно добу, можна приступати до затірки швів.
 • Укладання мозаїчної плитки на основі сітки

  Процес схожий з укладанням мозаїки на паперовій основі. Також наносимо клейовий розчин на поверхні і вирівнюємо його зубчастим шпателем. Потім прикладаємо мозаїчний лист так, щоб тильна сторона плитки рівномірно занурилась у розчин. Вирівнюємо розташування, так щоб розмір швів був однаковий, а потім приступаємо до затірки швів.

  Закладення швів

  Шви закладаються не раніше, ніж через добу. Перед затиранням слід акуратно вимити поверхню від надлишків клею. Як затирання застосовується спеціальна кольорова суміш з латексної добавкою. Після нанесення затирочного складу, залишки суміші видаляють вологою губкою.

  Теги: Стіни