Чи хотілося вам коли-небудь, купивши книгу в магазині прочитати її тут же, в зручному кріслі і з чашечкою кави? А може ви ще й любитель солодощів? І у вас є діти, які не проти пограти в затишних будиночках, виконаних у вигляді бджолиних сот? Це не бурхлива фантазія, а реальність цього дня. Вже кілька оригінальних книжкових магазинів-кафе пропонують своїм гостям цілий спектр послуг – від придбання книг і гарячих напоїв до можливості насолодитися тим і іншим, не залишаючи дивовижною зони з комфортним інтер’єром і розташовує до читання і бесідам атмосферою. Пропонуємо вашій увазі дизайн-проект одного з таких магазинів, які суміщають функції кафе та ігрової кімнати для дітей.

Як створити затишну атмосферу в індустріальному будівлі з металевим каркасом і великою кількістю скляних поверхонь? Використовувати природні матеріали, звичайно ж. Дерев’яне оздоблення, так звані «живі стіни» з рослин і меблі різних моделей з колекцій домашніх інтер’єрів – запорука успіху у складанні комфортною і при цьому практичною обстановки.

На перший погляд може здатися, що інтер’єр магазину-кафе розрізнений і дуже еклектичний – книжкові стелажі змінюються рослинами на стінах, а крісла в зоні кафе з різною оббивкою і навіть стилістикою виконання. Але така планування та використання предметів інтер’єру, на перший погляд не пов’язаних, дозволяє створити обстановку, в який ви забудете, що перебуваєте в магазині і зможете насолодитися комфортом і затишком з щойно придбаної книгою і солодким частуванням.

Зонування сегментів кафе та книгарні досить умовне – зазначено лише меблюванням та килимовим покриттям. При цьому елементи з кожної зони перетинаються у всьому просторі оригінального бук-шопу. Асортимент книжкового відділу найрізноманітніший, можна приходити як одному, так і з сім’єю, пари без дітей зможуть знайти затишний куточок для відокремленої бесіди.

Родзинкою інтер’єру книжкового магазину-кафе стала зелена стіна з живими рослинами. Неможливо уявити який ще елемент інтер’єру здатна привносити в простір стільки свіжості і близькості до природи. У поєднанні з предметами оздоблення та декору зі світлої деревини, «жива стіна» виглядає особливо органічно. Дерев’яні дошки, підвішені над стелею, не тільки окреслюють межі приміщення по висоті, але і роблять дизайн магазинчика більш затишним, навіть домашнім.

У книжковому магазині-кафе системи зберігання і представлення товару виконані в різних модифікаціях – від високих стелажів від стелі до підлоги з пересувною сходами до невисоких осередків-модулів. Книги виставлені таким чином, щоб маленькі читачі самі могли дістати цікаву книгу з невисокого стелажа.

Крім різних систем зберігання, прилавків і відкритих полиць для книг, стіни оригінального кафе прикрашає різномастого декор – від фото відомих особистостей до вінтажних постерів минулого століття. Якщо відвідувачі встигли випити каву або почитати книгу, то повернутися в наступний раз хоча б для того, щоб розглянути уважніше обстановку нетривіального магазину.

Розташуватися з чашкою кави і капкейком можна за одним з круглих столиків, присівши на стілець чи у крісло. Використання стільців різних моделей, стилів і забарвлень дозволяє скласти різні групи, але мають при цьому хоча б одну спільну рису, наприклад, матеріал виконання. Такі комплекти виглядають цікаво і оригінально, привносячи різноманітність в інтер’єр нетривіального магазину-кафе.

Розміститися з книгою можна і на м’яких місцях, розташованих уздовж однієї із стін. Ця зона відмінно освітлена, тому тут буде зручно і комфортно не тільки випити гарячого напою з тістечком, але і почитати тільки що куплену книжку.

Для тих, хто любить усамітнення і розраховує багато часу провести за читанням, в «книжковій кав’ярні» є кілька зон з м’якими зручними кріслами та індивідуальними джерелами освітлення – підлоговими торшерами. У такому місці можна відчувати себе як вдома.

Очевидно, що настільки великий простір книжкового магазину потребує високому рівні освітленості, адже після покупки книги тут можна залишитися і прочитати її. Різноманітні підвісні світильники у цьому випадку, крім своєї основної функції виконують і роль декоративних елементів. Наприклад, плафони різного кольору акцентно виглядають на світлому фоні обробки зони прилавків з солодощами, чаєм та кавою.

В магазині книжок та солодощів оформлена оригінальна і дуже затишна дитяча зона. Батьки можуть насолоджуватися бесідою і своїм кави, поки діти грають в оригінальному сегменті з невеликими будиночками-сотами. Діти люблять відокремлені містечка, в яких можна грати – батькам зручно, що при цьому їхні чада залишаються на увазі. Будиночки-стільники розташовані таким чином, що дитину, яка грається в м’якому і безпечному містечку, видно з обох приміщень кафе-магазину.

Теги: Дизайн-проект