Всім домовласникам, щасливим власникам кухонного простору значних розмірів пропонуємо ознайомитися з великою підбіркою дизайн-проектів сучасних кухонь. Кімнати, виконані в різних стилістичних напрямках, колірних гамах і рівнях функціональної навантаженості, представляють широкий спектр можливих варіантів дизайну сучасного приміщення для приготування і поглинання їжі. Крім гідних розмірів, все кухні об’єднує функціональність, практичність і ергономіка робочих зон. Сподіваємося, що надихаючі приклади оформлення кухонного простору виявляться корисними для всіх, хто налаштований на ремонт або реконструкцію одного з найважливіших сегментів житла.

Розглянемо детальніше, які стилістичні течії відбилися в сучасному дизайні кухонних приміщень великої площі.

Класичні мотиви в сучасній кухні

За допомогою сучасних технологій виробництва оздоблювальних матеріалів і виготовлення меблів, можна уявити класичну обстановку кухонного простору в новому світлі. Традиційний і улюблений багатьма домовласниками інтер’єр зазнає інтеграцію ультрасучасної побутової техніки, кухонних аксесуарів і предметів декору.

Класичні кухонні шафи в контрастній кольоровій гамі з комфортом сусідять із сучасними приладами і хромованими поверхнями барних табуретів.

Скільки б років не пройшло, а завжди існує великий відсоток домовласників, які замовляють дизайнерам саме такі інтер’єри для своїх кухонних приміщень. Традиційна обстановка в білосніжному виконанні, дорогі оздоблювальні матеріали і красиві скляні люстри, як символ розкоші і багатства.

Що може бути більш традиційним, ніж оформлення стін біля робочих поверхонь за допомогою керамічної плитки? Цей досить довговічний і міцний матеріал, крім привабливого зовнішнього вигляду, має особливий плюс для кухонного простору – простота у догляді. А плитка з незвичайним орнаментом здатна розбавити однотонну палітру класичної кухні, привнести елемент новизни в загальний інтер’єр кімнати.

А застосування плитки «метро» для оформлення стін над робочими поверхнями, мабуть, самий традиційний з усіх видів обробки кухонного фартуха. Вона витончена і проста, легка у використанні і догляді, але при цьому приваблива і естетична.

Використання для верхнього ярусу кухонних шаф дверцята зі скляними вставками дозволяє розширити межі простору, особливо, якщо в кімнаті є великі панорамні вікна – ансамбль буде гармонійним. Темна обробка каменем стін над робочими поверхнями і стільниць, створила контраст зі світлою палітрою меблювання, надавши кухні нотку шарму і витонченості.

Одним з найбільш традиційних і, безумовно, найдорожчим матеріалом для облицювання поверхонь і виготовлення стільниць, є мармур. Каррарський мармур світлого відтінку з ледь помітними сіруватими прожилками стане прикрасою будь-якої кухні, але в класичному інтер’єрі буде виглядати найбільш доречно. Стільниця кухонного острови або навіть обідня консоль з мармуру стануть центром тяжіння усіх поглядів на вашій кухні.

Елементи кантрі в сучасному дизайні кухонь великих розмірів

Великі простори можуть собі дозволити використання дерев’яних балок для оформлення стелі, стін, облицьованих каменем, величезні колоди в якості колон і опор.

Елементи кантрі легко інтегруються в сучасний дизайн і прекрасно «уживається» з урбаністичними, мінімалістськими і індустріальними стилістиками.

У великих кухонних приміщеннях, де не потрібно боротися за кожен квадратний сантиметр простору, робочі та обідні зони мають більший розмах, простір для дизайнерської думки дозволяє впроваджувати предмети не тільки практичні, але і представляють інтерес як арт-об’єкти.

Такі великі практично необроблені дерев’яні балки на стелі, може собі дозволити тільки кухня значних розмірів з пристойною заввишки. Цей природний елемент вніс різноманітність і додав теплоти сучасного інтер’єру кухонного простору.

Це просторе приміщення може собі дозволити і кантрі-предмети і ретро-техніку для кухні, і старовинне величезне дзеркало, і незвичайні підвісні світильники різної форми.

Такого предмети меблів як кухонний острів приділяється особлива увага при плануванні саме великих просторів. Враховуючи значні розміри кухні, острів може вмістити більшу кількість функціональних сегментів, крім інтеграції раковини, варильної панелі, посудомийної машини або системи зберігання у підстави, дизайнери знаходять нові способи підвищити практичність цього центрального елемента кухні.

Коли розміри кухонного приміщення дозволяють, розміщувати столову зону можна безпосередньо в кімнаті. Стіл з дерев’яних дощок світлої породи став центральним елементом цієї кухні в сучасному стилі.

Стіна, облицьована каменем і старовинний дерев’яний комод виглядають як посланці з минулого в цій ультрасучасної кухні, але здається цієї простої, однотонною, неймовірно закритій обстановці саме такі стилістичні сплески і потрібні були.

Використання різних порід деревини для обробки стелі, підлоги і підстави кухонного острова, виготовлення обідньої групи, стало цікавою інтеграцією в білосніжний інтер’єр кухні.

Кам’яна стіна рустикального виду, використання нефарбованої деревини як сировини для виготовлення кухонних шаф, сільські аксесуари для кухні, барні стільці та лавки – все працює на створення нетривіального образу цього просторого приміщення в заміському будинку.

Використання дерев’яні балок і перекриттів світлої породи деревини в білосніжній просторій кухні заміського будинку, може стати не тільки конструктивною необхідністю, але і декоративним елементом. Поєднуючись з дерев’яною обідньою групою, розташованої в столовій зоні приміщення, елементи кантрі привносять в дизайн кухні природну теплоту і свіжість.

Кам’яна обробка кухонного фартуха і дерев’яна стільниця, доповнила острів для організації обідньої зони, привнесли в традиційну обстановку кухні, теплоту сільського життя.

Рустикальний виконання барної стійки і високих табуретів до неї, стало елементом несподіванки у цієї сучасної і трохи еклектичною кухні. У гармонії з сучасною технікою і глянсовими поверхнями кухонних шаф, знаходиться і цегляна кладка в якості облицювання стін, і красива люстра з безліччю скляних елементів.

Темні дерев’яні балки на стелі і над робочою зоною кухонної плити привнесли фактурне і колірне розмаїтість у традиційну обстановку кухні.

Стиль модерн для кухні значної площі

Контрастний, але практичний, витончений, але раціональний, допускає надмірності, але виключно для прикраси простору – стиль модерн випробовує нову хвилю популярності серед сучасних інтер’єрів кухонь.

У цьому традиційному на перший погляд, інтер’єрі фокусом уваги став вибір колірної палітри для оформлення кухонного острова і фартуха робочої зони. Оригінальна забарвлення штучного каменю, що імітує природний колорит, перегукується з строкатим виконанням паркетного покриття підлоги.

Тенденція, яка зародилася кілька десятиліть тому і популярна в наші дні – розміщувати обідню зону в рамках кухонного острова, який у великих приміщеннях має значні розміри. Інтеграція в робочу зону острова раковин, посудомийних машин і винних холодильників також придбала популярність не тільки в дизайнерському середовищі, але і в лавах домовласників.

Цікавою альтернативою класичному обіднього столу може стати проста консоль, але великих розмірів. Це зручне і практичне пристосування, придвинутое до стіни, може служити столом для закусок, якщо необхідно влаштувати прийом.

Ця величезних розмірів кухня-їдальня з контрастною колірною палітрою здатна вмістити велику кількість мешканців і їх гостей. Центральним елементом приміщення став навіть не дуже великий обідній стіл-острів, а оригінальні підвісні люстри над ним. На тлі темних кухонних шаф скляні елементи освітлення виглядають розкішно.

Цікавим варіантом виконання конструкції стійки для кухонного острова може стати використання масиву дерева або цільного шматка каменю. Безумовно, подібний центральний елемент для кухні потребує великих фінансових витрат, але вироблений ефект і довговічність конструкції того варті.

Альтернативою закритого варіанту кухонних шафок для верхнього ярусу, можуть стати відкриті полиці або стелажі. Такі конструкції дозволяють виставити напоказ цікаві посудні набори, предмети колекціонування або сувенірну продукцію.

Пристроюючи до кухонного острову консоль або стійку, продовжуючи його з допомогою більшого розміру стільниці, можна легко отримати простір для обідньої зони, там, де раніше розташовувалася лише робоча станція кухні.

Контрастний і блискучий, цікавий і масштабний – модерн в інтер’єрі кухні найбільш очевидний підтримки сучасної техніки і дизайнерських аксесуарів і освітлювальних елементів.

Просторі приміщення, такі як ця кухня-їдальня-вітальня, здатні витримувати досить темну колірну палітру. Майже чорні кухонні шафи і такого ж відтінку м’які крісла в обідній групі контрастують лише з дерев’яними поверхнями. Для оформлення кухонного фартуха також був обраний глибокий, темний колір мозаїчної плитки.

Мінімалізм як частина сучасного дизайну кухні великої

Сучасний стиль в інтер’єрах практично всіх приміщень прагне до найбільшого прояву мінімалізму, спрощення ліній і форм, колірних рішень і конструктивних варіантів.

Інтер’єр, практично повністю позбавлений декору, аксесуарів та текстилю, стає схожим на варіанти обстановки на космічних кораблях або приміщень з майбутнього.

У такій кухні все підпорядковано простоті і лаконічності, укладеної в рамки сучасних технологій. Чіткість ліній і форм, раціоналізм і практичність, ергономіка і зручність практично повністю витіснили надмірності і декоративність, залишивши нам колір, контраст і фокусування на акцентах.

Футуристичні елементи все частіше стали з’являтися в сучасних дизайн-проектах. Наприклад, витяжки, які в наші дні, безумовно, стали більш потужними і значущими пристроями для великих приміщень, все частіше стають центрами фокусування уваги. Відбувається це не тільки через перехід приладів від стін, де їх намагалися замаскувати фальш-панелями і кухонними шафами, в центр кімнати над кухонним островом, але й зовнішнього, більш цікавого виконання побутової техніки.

Можливість вбудовувати в кухонні шафи і витяг систему освітлення досить спрощує кухонну роботу, робить її більш ефективною. Але від центрального освітлення над обіднім столом або кухонним островом ніхто не відмовляється, у цьому випадку, крім основної функціональної мети, дизайнери переслідують і мета естетичну, вибираючи цікаві, нетривіальні варіанти підвісних світильників або ламп.

Для кухонь, в чиїх інтер’єрах центральним елементом виступає не обідній стіл, а кухонний острів, важливим моментом стає вибір барних стільців або табуретів. Дизайнерські варіанти, незвичайне оформлення, яскрава кольорова палітра – усе може працювати на створення ефекту несподіванки для вашої кухні, додати кімнаті тонусу і зовсім іншого настрою.

Декор і білосніжний колір – два стовпи, на яких часто тримається сучасний дизайн кухні. Лаконічність, простота і чистота, свіжість і простір – перераховувати епітети подібних інтер’єрів можна довго.

Багато років для облицювання стін над робочими поверхнями, для кухонного фартуха, застосовується керамічна плитка, і сучасний стиль не стоїть осторонь від цієї традиції. Це прекрасна можливість не тільки отримати якісну і красиву обробку поверхонь, але розбавити однотонну палітру кухні, привнести в її інтер’єр малюнок, контраст. Для цієї білосніжною кухні, окрасою стали ще й дерев’яні барні стільці для обідньої зони.

Для мінімалістських інтер’єрів сучасних кухонь окрасою часто стає обідня група. Стільці відомого дизайнера, не втрачають свою популярність вже кілька десятиліть, чудово поєднуються з дерев’яним столом з світлою породи деревини.

Теги: Кухня