Великі кімнатні рослини для великих просторів: віталень, холів і офісів

20

Ми підготували для вас добірку самих невибагливих великих діжкових культур для дому та офісу.

 • рослини для світлих приміщень і ті, які можна поставити поруч з панорамними вікнами
  • абутилон, кімнатний клен, канатник, abutilon
  • агава, agave
  • ардизия, ardisia
  • бокарнея, нолина, або пляшкове дерево beaucarnea, nolina
  • вашингтония та інші пальми (washingtonia)
  • геликония, heliconia
  • гібіскус, китайська троянда, або китайський розан, hibiscus
  • кави, кавове дерево, арабіка, coffea
  • лавр, laurus
  • олеандр, nerium
  • пахіра, малабарський каштан, pachira
  • стрелитция, райський птах (strelitzia)
  • цитруси
 • великі кімнатні рослини для установки в глибині приміщень і поруч вікнами північної орієнтації
  • аглаонема, aglaonema
  • антуріум, anthurium
  • аукуба, золоте деревце, aucuba
  • диффенбахія, dieffenbachia
  • драцена, dracaena і кордилина, cordyline
  • кодіеум, кротон, codiaeum
  • монстера, monstera
  • радермахера, radermachera
  • сансевієрія, щучий хвіст, тещин язик, sansevieria
  • фатсія, аралія, fatsia
  • фікус, ficus
  • філодендрон, philodendron
  • шеффлера, schefflera

Рослини для світлих приміщень і ті, які можна поставити поруч з панорамними вікнами

Абутилон, кімнатний клен, канатник, abutilon

Абутилон, або кімнатний клен – досить велике кадочное вічнозелене деревце (до 1,5 м заввишки) або чагарник з кленовіднимі листям. Цвіте з травня по серпень красивими дзвоновими квітками,діаметром до 5 см. Влітку можна розміщувати на вулиці, в місцях захищених від сильного вітру.

В оформленні приміщень рослина використовують як солітерне, так і в складі композицій. У зимовому саду, в світлому місці абутілон дуже гарний, там він може цвісти майже цілий рік.

Абутілон гібридний, або кімнатний клен влітку в саду

Агава, agave

Агави – багаторічні трав’янисті розеткові сукуленти з коротким стеблом і крпинмі м’ясистим лінійними листям, часто з шипами по краях. Характерною рисою агав є їх величезні суцвіття. Цвітуть анави тільки 1 раз в житті, потім гинуть.

Для офсиов і холів найчастіше використовують великі дорослі екземпляри агави американської (agave americana), які в природі можуть сягати діаметра 3 м, в кімнатній культурі рідко більше 1 м.

Американська агава добре росте як в домашніх умовах, так і в холодних оранжереях, де зимова температура вночі коливається від +8 до +6 °c. Потребує хорошому освітленні і деякій кількості прямих сонячних променів протягом доби, воліє південну сторону. Влітку добре виставляти на вулицю. Агава невибаглива, але краще росте в просторих горщиках.

Багатьох південних гостей, такі як агави (агава американська по центру), фінік, юку можна виростити й у нас, тільки місця їм потрібно багато

Ардизия, ardisia

Ардизия городчатая (ardisia crenata) – вічнозелений чагарник до 1,5 м заввишки, з темно-зеленим листям, дрібними малодекоративными квітками і яскравими оранжево-червоними плодами.

Розміщують на добре освітленому вікні, краще заскленої лоджії з зимовою температурою близько + 15 °c (до +20 °c), літня температура +20…+22 °c.

Ардізія городчата

Бокарнея, ноліна, або пляшкове дерево beaucarnea, nolina

Бокарнея, ноліна, пляшкове дерево – деревце висотою до 1,5 м з потовщенням в основі стовбура і довгими вузькими листям на його верхівці. Через це підстави рослина отримала в англії назву “слоняча нога«, а через крони різноманітних довгих листя — »кінський хвіст”.

Бокарнее підійде світле вікно з помірним температурним режимом.

Ноліна, бокарнея або слоняча нога

Вашингтонія та інші пальми (washingtonia)

Пальми дуже ефектно прикрашають інтер’єр, створюючи враження справжнього оазису зелені. Особливо, якщо мова йде про великих приміщеннях, в яких горщики з невеликими рослинами просто “губляться”.це деякі перистолисті пальми, у яких лист за формою нагадує пташине перо (кокос, фінік, ховея, хамедорея та ін.). У віялістних або віялових пальм листя набагато коротше, але у деяких видів можуть досягати до 5 метрів в ширину (хамеропс, трахікарпус, пальма лівістона і ін.).

Ливистона, ховея, хризолидокарпус, цикас (livistona rotundifolia, howea, chrysalidocarpus lutescens, cycas)

Геликония, heliconia

Геликония — багаторічна трав’яниста рослина з великими шкірястими листям і багатоярусними колосоподібними суцвіттями, зростає красивим кущем і може стати центром всього вашого будинку.

Геліконія-дуже теплолюбна. У приміщенні з геліконією потрібно постійно підтримувати високу температуру і вологість, кімната повинна бути добре освітлена. Неприпустимі протяги. Для розміщення геліконії підійде світле вікно, злегка притінене в літній період, з зимовою температурою +18 °c.

Геликония

Стрелитция дуже пожожа на геліконії, але менш вимоглива в культурі. В офісах краще вирощувати стрелітцію.

Гібіскус, китайська троянда, або китайський розан, hibiscus

Гібіскус, китайська троянда, китайський розан, болотна мальва, «квітка прекрасних дам» – вчнозелені дерева або чагарники з великими простими або махровими квітками різноманітного забарвлення (білі, жовті, помаранчеві, бузкові, всіх відтінків рожевого і червоні, є також двоколірні сорти).

Гібіскус-китайська троянда

Цвітіння китайської троянди, або гібіскуса

Кава, кавове дерево, арабіка, coffea

Кава, арабіка – нвечнозелене дерево або кущ, в кімнатній культурі висотою до 1,5-2 м.рослина жовольно невибаглива в культурі, але необхідно сонячне місце.

Каву в будинку можна не просто виростити, а отримати з нього справжнісінький урожай!

Лавр, laurus

Лавр — вічнозелений чагарник з шкірястими хвилястими по краях листям, що містять ефірну олію. У фітодизайні використовується як солітер або в групових композиціях. Зазвичай культивується як декоративне деревце зі спеціальною обрізкою, наприклад з кулястої кроною.

Добре росте як на сонці, так і в тіні, але на світлі краще галузиться. Взимку утримують у світлому добре провітрюваному приміщенні при температурі від 0 до +14 °с.

Контейнери з лавром на літо можна виносити в сад і тримати на сонячному місці. Лавр досить морозостійкий, тому до пізньої осені може залишатися на відкритому повітрі.

Олеандр, nerium

Олеандр – вічнозелений чагарник з красивими квітками, зібраними в суцвіття-кисть на верхівках пагонів. Це прекрасна рослина для оформлення сонячних утеплених лоджій, зимових садів і оранжерей. Влітку його можна винести в сад.

При утриманні влітку в саду контейнер з олеандром встановлюють біля південної стіни, в самому теплому і сонячному місці, в прохолодну дощову погоду квіткові бруньки розвиваються погано.

Обрізка олеандра

Олеандр в природі і вдома

Пахіра, малабарський каштан, pachira

Пахіра – декоративне кімнатне деревце з шкірястими пальчатосложнимі листям, висотою до 1-2 м, що має спеціальне пристосування для накопичення води в стовбурі, звідки і походить його назва. Листя шкірясті, пальчатосложние. У нашому кліматі не цвіте.

Використовується як декоративна кімнатна рослина. Унікальність надають переплетені стовбури. Завдяки такому стеблу пахіру іноді називають пляшковим деревом.

Для розміщення вибирають добре освітлені кімнати, можна розташовувати на південних вікнах з притіненням в полуденні години.

Пахіра, або малабарський каштан – прекрасна рослина для світлих офісів

Стрелітція, райський птах (strelitzia)

Стрелітція — багаторічна кореневищна рослина з довгими шкірястими листям еліптичної форми і квітками, зібраними в суцвіття, за формою нагадує голову птиці. Використовують як ефектний солітер, в композиціях і як діжкова рослина в приміщенні або зимовому саду. Цвітіння стрелітціі королівської починається через 2-3 роки після посадки.

Рослині потрібно багато місця і світла, тому його можна вирощувати в офісах, оранжереях і зимових садах, де температура взимку не нижче +13 °с.на літо можна виносити в сад.

Стрелітція підходить для вирощування в офісах і вітальнях

Цитруси

Цитрус-вічнозелені дерева і чагарники з гарними листям, білими запашними квітами і декоративними їстівними плодами. ДоЦьому роду відноситься близько 16 видів рослин, батьківщиною яких є китай, японія, східна індія, австралія. Найбільшого поширення в горшечной культурі отримали лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Вирощують цитрусові в основному в зимовому саду і в якості діжкової культури, за винятком цитрофортунелли, яка добре відчуває себе на підвіконні.

Померанець

Великі кімнатні рослини для установки в глибині приміщень і поруч вікнами північної орієнтації

Аглаонема, aglaonema

Аглаонема – вічнозелена трав’яниста повільнорастущая рослина з шкірястими візерунчастими листям. Суцвіття не представляють великої декоративної цінності.

Ряболисті сорти містять в дуже світлих, але не сонячних місцях, інші сорти — в півтіні. Оптимальна температура утримання в літній період- + 20…+ 24 °с, взимку температура в приміщенні повинна бути +14…+18 °c.

Аглаонеми не переносять розчинів для додання блиску листю, тому переважно очищати їх від пилу, протираючи вологою м’якою ганчіркою.

Аглаонема

Антуріум, anthurium

Антуріум – вічнозелені трав’янисті листяно-декоративні і красивоцветущие рослини зі стовбуром або без стовбура. У народі антуріум відомий як квітка”чоловіче щастя”. “жіночим щастям” називають спатифиллум, він також представник сімейства ароїдних.

Найчастіше в культурі вирощують антуріум андре — рослина середньої складності, найкраще росте при розсіяному освітленні, в місці захищеному від протягів. Для розміщення антуріума вибирають південне або західне вікно, добре освітлене взимку (можливо з додатковим підсвічуванням), влітку знаходиться в легкій тіні.

Антуріум утворює красивий розлогий кущ.

Антуріум андре

Аукуба, золоте деревце, aucuba

Аукуба – вічнозелений чагарник або невелике деревце з глянцевими строкатими жовто-зеленим листям.

Використовується як діжкова рослина для терас, балконів і зимових садів. Молоде рослина можна поставити на робочий стіл.

Аукуба, або золоте деревце

Диффенбахія, dieffenbachia

Диффенбахія — рослини висотою від 50 до 150 см з яйцевидно-загостреними листям і міцними стеблами.у культурі отримані сорти з виключно декоративними листям, прикрашеними по яскраво-зеленому полю безформними плямами білого, жовтого, палевого, смарагдового кольору.

Воліє світлі вікна, захищені від прямих променів сонця, але переносить досить глибоке затінення, але без сонячного світла їх забарвлення стає менш яскравою. Круглий рік рослина містять при кімнатній температурі, далеко від протягів. Оптимальна температура взимку + 16…+ 18 °c.

Диффенбахія

Драцена, dracaena і кордиліна, cordyline

Драцени і кордиліни – вічнозелені багаторічні рослини з одревесневающим стовбуром і ланцетними або подовжено-овальними листям.

Драцени і кордиліни добре ростуть і досягають великих розмірів в кімнатних умовах. Це оригінальна рослина, що привертає своїм екзотичним зовнішнім виглядом, прекрасно виглядає в композиції з більш низькорослими культурами: папоротями, диффенбахією, хлорофітумом.

Драцена в інтер’єрі

Кодіеум, кротон, codiaeum

Кодіеум, кротон — вічнозелений чагарник висотою до 2 м. Має великі, до 30 см завдовжки, шкірясті, блискучі листя різноманітної форми, що варіюються за забарвленням: від зелених до строкатих з жовтими, червоними, коричневими і майже чорними відтінками.

Кодіеум відносять до невибагливим і тіньовитривалим рослинам. Однак яркоокрашенние сорти і форми зберігають свою декоративність тільки при хорошому освітленні, без прямих сонячних променів.

Кротон

Монстера, monstera

Монстера — вічнозелені рослини з лазающими стеблами і великими шкірястими листям, часто зі звисаючими повітряними корінням.

Найпоширеніший вид-потужна ліана з великими (до 50 см в діаметрі), довгочерешковими розсіченими темно-зеленим листям, в молодому віці — цілісні.

У кімнатних умовах монстера цвіте рідко. Після цвітіння утворюється плід-качан з щільно сидять на ньому кисло-солодкими ягодами фіолетового кольору з запахом ананаса. Однак ці ягоди дратують слизову оболонку рота, тому краще не вживати їх в їжу.

Монстера в будинку

Радермахера, radermachera

Радермахера – деревце з красивими дваждиперістимі листям соковитого зеленого кольору. У фітодизайні радермахера використовується як солітерна рослина.

Радермахеру розміщують в приміщеннях з розсіяним світлом. Може переносити нетривале затінення. Чудово підходить для оформлення офісів. Полив регулярний і помірний.

Радермахера китайська

Сансевієрія, щучий хвіст, тещин язик, sansevieria

Сансевієрія – кореневищна безстебельна багаторічна рослина з жорсткими мечоподібними листям, зібраними в прикореневу розетку, і кистовидними зеленувато-білими суцвіттями ароматних квітів.

Сансевієрій, або сансев’єра

Фатсія, аралія, fatsia

Фатсія японська (fatsia japonica) – декоративнолистная вічнозелена рослина. У кімнатних умовах фатсія досягає 90-120 см у висоту. А її листя виростають до 37 см в діаметрі. Розміщують в світлих або напівтінистих приміщеннях із зимовою температурою +10…+ 13 °c. Рослина тіньовитривала, але в тіні може не зацвісти. Фатсія воліє просторі контейнери.

Фікус, ficus

Фікус — вічнозелені дерева, чагарники, ліани з дрібними квітками і декоративним листям. Фікуси-одні з найпопулярніших рослин в квітникарстві, так як завдяки різноманітності форм і розмірів, завжди можна підібрати екземпляр відповідний саме до вашого інтер’єру.

Фікус в інтер’єрі

Філодендрон, philodendron

Філодендрон — рослини, що підрозділяються на дві великі групи — деревовидні і ліани. Мають різноманітні форми і розміри, але все відрізняються великими декоративними шкірястими листям. Філодендрони-ідеальні рослини для вирощування в квартирах. Існує безліч видів і гібридів, за допомогою яких можна декорувати будь-який куточок вашого будинку. Легка у догляді рослина.

Шеффлера, schefflera

Шеффлера — однорічне дерево або чагарник з розпростертими гілками і пальчатосложнимі лаково-блискучими світло-зеленим листям на довгих черешках.використовують як листяно-декоративні рослини для просторих приміщень і зимових садів. Молоді екземпляри можна утримувати і в невеликих кімнатах. Рослини цінуються за швидке зростання і декоративний вигляд.

Головні умови вирощування — багато світла, тепла і вологості. Влітку розміщують на вулиці при температурі +15…+21 °с в напівтіньовому місці, взимку — в зимових садах, офісах або просторих кімнатах з хорошим освітленням і температурою +12…+16 °с.

Шеффлера