Вертикальні сади в квартирі вже багато років користуються незмінною популярністю. Все частіше і частіше живі рослини зустрічаються на стінах в житлових приміщеннях, привносячи свіжість і красу внутрішнього декору будинку. Виявляється, що вертикальний сад в квартирі створити не складно, а догляд також не вимагає титанічних зусиль. Ідеї оформлення рослин на стіні можна переглянути у фото-галереї.

Як створити вертикальний сад в квартирі?

Будівництво великого вертикально саду в приміщенні краще довірити професіоналам. Багато компаній садівництва спеціалізуються в цій області. Однак при відповідних засобах і продуманому виборі видів рослин можна сконструювати своїми руками яскравий рослинний образ на стіні, який буде головною прикрасою спальні, кухні, вітальні або ванни. Прості і невеликі проекти реально зробити самостійно.

Створення вертикального саду: крок за кроком

Вертикальний сад найкраще побудувати на великої, єдиної і добре освітленій стіні. Це може бути окрема конструкція або жива стіна в поєднанні з іншим елементом, наприклад, акваріумом, телевізором, міні-фонтаном.

Спосіб монтажу вертикального саду на стіні

Варіант оформлення рослин на стіні залежить від обраної технології. На ринку можна придбати безліч систем. Досить популярні підвісні рами, містять втулки і кишені. Їх розмір варіюється в залежності від виробника. У будь-якому випадку панелі або рамки кріплення повинні бути стабільно зафіксовані на стіні, наприклад, гвинтами. Між стіною і модулями слід покласти тонкий захисний шар, наприклад, з ПВХ.

Висаджування рослин у вертикальні панелі

У панелях розміщуються горщики або безпосередньо висаджують рослини. Хороші панелі оснащені системою поливу, наприклад, з вбудованими шлангами. Рекомендованим субстратом є універсальний вид родючої садової землі змішаного типу з компостом і іншими добривами. Рослини висаджують найчастіше після монтажу модулів. На м2 може бути висаджено 25-30 рослин.

Вертикальний сад в квартирі своїми руками: які рослини вибрати?

Вибір рослин для саду в приміщенні набагато простіше, ніж при оформленні зовнішніх стін. В цьому випадку не виникає проблем з температурними перепадами для обраних представників флори. Необхідно лише організувати гарну експозицію, регулярний полив, так як при великих конструкціях іноді вода може не доходити до кожної втулки.

В’юнкі рослини

Для організації вертикального саду кращим варіантом є плетуться і в’юнкі рослини:

 • плющ звичайний;
 • сциндапсус золотистий;
 • циссус ромболістний;
 • фікус;
 • філодендрон.

Низькорослі рослини

Відмінним вибором для висаджування в горщиках стануть рослини, які не досягають великої висоти. До них відносяться:

 • маранта;
 • гіпоестес листоколосниковый.

Тропічні рослини

Екзотичним вибором для вертикального саду тропічні рослини сімейства Бромелієвих. Одними з найбільш затребуваних представників є:

 • ехмея смугаста;
 • гусманія.

Представники папоротниковых

Шикарна зелень папороті прикрасити будь-яку квартиру. Представників древньої групи рослин досить багато:

 • алиантум;
 • нефролепіс;
 • пароніхія;
 • платіцеріум або оленячий ріг.

Рослини для великих стін

При масштабних конструкціях можна спробувати посадити масивні рослини, такі як кротони і драцени. На жаль, після декількох років вирощування високих рослин у невеликих контейнерах можуть виникати проблеми. У такому разі вертикальний сад слід модернізувати.

Вертикальне озеленення та процедури по догляду за садом на стіні

Рослини, вирощені на стіні квартири, вимагають трохи більше турботи, ніж при традиційному типі посадки. В першу чергу вертикальну рослинність висаджують в невеликих контейнерах, які мають менше місця для росту, конкуруючи один з одним за світло. Найпростіше зрошення, як правило, автоматичне. Подібним чином можна удобрювати. Недоліком рішення є однорідність процедур, при різних потребах кожного виду представників флори. Рослини, висаджені у вертикальному саду, слід регулярно зволожувати, особливо влітку. Під час посадки до основи можна додати міні-резервуари, які спрощують доступність води.

Вертикальний сад — цікавий спосіб прикраси інтер’єру живими рослинами. Ви можете самі сконструювати невелику зелену композицію на стіні. Скористайтеся практичними порадами того, як створити вертикальний сад будинку, завдяки інформації та фото-приклади в цій статті.

Теги: Ідеї облаштування