Будь-який власник приватного домоволодіння або заміського будинку рано чи пізно стикається з непростою дилемою – вибором садових меблів. До цього процесу необхідно підготуватись, бо в широкому продажі зараз асортимент вуличних меблів досить широкий. Крім зовнішньої привабливості та відповідності вашим уявленням про комфорт і зручність, при виборі меблів для присадибної ділянки або відкритої веранди необхідно буде з’ясувати масу нюансів: стійкість до вологи і температурних перепадів (якими славиться наша країна), стійкість і надійність, обмеження по вазі, вицвітає на сонці і не розсихається після дощу.

Вибираючи вуличні меблі, важливо керуватися і зовнішним виглядом всього присадибної ділянки, оформлення фасаду будівлі. Логічним буде придбання дерев’яних меблів для заміського будинку в стилі кантрі, спорудженого чи обробленого з допомогою деревини або її імітації. Дерев’яні меблі недешева, тому при обмеженому бюджеті можна придбати пластикові моделі з імітацією по деревини. Багато виробників досягли неймовірних результатів під час виготовлення садових меблів з пластику.

Якщо ваш заміський будинок або міське приватне домоволодіння облицьований каменем, то вулична меблі з натурального або штучного каменю – найкращий варіант (хоч і недешевий). Безумовно, штучний камінь для виготовлення меблів істотно скорочує термін служби, зате і знижує ціну вагомо.

Цегляний фасад, оздоблений сайдингом або пластиковими панелями, буде відмінно поєднуватися з вуличною меблюванням з пластику або плетеними кріслами і столами. Але немає ніяких жорстких канонів, ваша фантазія, почуття міри і фінансовий бюджет підкажуть вам найкращий вибір меблів для організації на заміській ділянці або відкритій терасі місця для відпочинку, розслаблення, прийому гостей, збору сім’ї та друзів.

Але давайте розберемо детальніше, які позитивні і негативні якості є у матеріалів, з яких найчастіше виготовляють садові меблі, які варіанти краще всього вибирати для нестійкого клімату нашої країни і як придбати вуличний комплект меблювання без руйнування сімейного бюджету.

Садові меблі з дерева

Що може бути краще, ніж перебування на свіжому повітрі в оточенні меблів з натурального матеріалу? Вона довговічна, екологічна, не завдає шкоди людині та навколишньому середовищі і в принципі стійка до температурних перепадів. Але при виборі вуличних меблів з деревини важливо врахувати якість породи, захисного покриття і виготовлення фурнітури. Будь садові меблі з дерева обробляють спеціальними антисептиками, щоб уникнути гниття. Поверхню предметів меблів покривають лаками або фарбами. Очевидно, що після деякого часу обробку слід повторити, освіжити покриття. Те, наскільки часто вам доведеться проводити подібні маніпуляції, залежить від інтенсивності використання меблів, її розташування і частоти перебування під відкритим сонцем і в період дощів.

Довговічність

Найбільш довговічними породами дерева, з яких проводиться вулична меблювання, є хвойні породи та твк. Але і вони потребують регулярного оновлення – розкриття лаком або фарбою.

Мобільність

Меблі з дерева можна зустріти як в мобільному, так і в стаціонарному варіанті. Мобільний вигляд, безумовно, краще, такі столи і стільці ви зможете заносити в гараж на зиму або ховати влітку під час частих, затяжних дощів.

Садові меблі із деревини може бути скомбінована з пластиком, металом або плетеними елементами. Багатьом моделям подібна комбінаторика тільки на користь.

Цінова політика

З точки зору вартості, дерев’яні меблі обходиться недешево. Дорожче неї тільки меблі з натурального каменю. Але подібні інвестиції окупляться насолодою, які ви будете відчувати на своїй присадибній ділянці або на веранді приватного міського будинку багато років.

Вигорання

Що стосується вигорання меблів з деревини на сонці, то треба сказати. Що покрита спеціальними лаками меблювання досить стійко переносить сонячні промені. Повільне вигоряння зажадає оновлення зовнішнього вигляду меблів приблизно після 3-4–х років активної експлуатації.

Вологостійкість

Незважаючи на покриття меблів з дерева спеціальними лаками, не можна говорити про спокійному взаємодії поверхні предметів вуличної меблювання і вологи. Від дощу деревина неминуче набухає, що перший час приносить лише зміцнення матеріалу, але з часом поверхня дерева покривається мережу дрібних тріщин. Сприяють цьому не тільки дощі, але і довге перебування на сонці і випробування різкими температурними перепадами. Але подібні руйнування виправити, шпаклюємо, зафарбовуємо фарбою або лаком садові меблі, нова.

Догляд

Мити садові меблі з натурального дерева потрібно обережно – слабким мильним розчином. Також у продажу є спеціальні засоби для очищення дерев’яних поверхонь, що знаходяться на відкритому повітрі. Крім цього, рекомендується натирати дерево спеціальним маслом (для запобігання розсихання) приблизно двічі на рік. Натирання маслом рекомендовано для всіх порід деревини крім тика. У цього матеріалу свій власний спосіб красивого старіння – з часом він значно темніє, покриваючись легкої патиною сріблястого кольору.

Металева вуличні меблі

Ковані меблі – універсальний з точки зору стилістики варіант облаштування місця відпочинку на присадибній ділянці або веранді, вона прекрасно впишеться практично в будь-який дизайн. Металева меблювання не схильна до деформації, вона міцна і стійка. Довгий час здібніші не втрачати «товарний» вигляд, завдяки обробці спеціальними антикорозійними речовинами. Але важливо враховувати наступну особливість металевих меблів – ніжки столів і стільців і крісел йдуть глибоко в пухкий грунт. Встановлювати ковані меблі потрібно тільки на облицьованих майданчиках, бетонованих, а краще кам’яних поверхнях.

Є і ще пара неприємних мінусів – в жаркий час метал сильно нагрівається, в холодну – стає дуже неприємно-прохолодним, тому м’які підкладки та підстилки в якості сидіння необхідні. Знімні м’які подушки ви зможете прибирати під час дощів і прати просто в пральній машинці.

Вартість

Не можна сказати, що ковані меблі дешева, вона займає третє місце по ціні після натуральних кам’яних і дерев’яних предметів меблів. Але подібні інвестиції довговічні. Якщо амортизувати вартість меблів на кілька років (а вона прослужить вам дуже довго), то це економічно вигідний варіант.

Вигорання

Ковані вулична меблювання практично не вигоряє на сонці, що безумовно можна записати в плюс цього виду матеріалу.

Вологостійкість

Металева садові меблі може з часом іржавіти від постійного перебування під дощем, а також від ранкової роси (конденсату). Але в даний час будівельні магазини повні різноманітних фарб, скориставшись якими ви зможете забути про проблеми іржавіння на кілька років (4 роки після фарбування витримує ковані меблі з середньою інтенсивністю використання).

Догляд

Металеві меблі для саду спокійно переносить рідкі засоби для чищення із слабким вмістом лужних елементів, а ось абразивні речовини краще не застосовувати зовсім, вони можуть залишати дрібні подряпини на поверхні металу, які в подальшому здатні розростатися.

Садові меблі з каменю

Меблювання з каменю виглядає неймовірно монументально і розкішно. Цей матеріал довговічний і міцний, не схильний до впливу кліматичних впливів і тому може служити вірою і правдою не одному поколінню вашої родини. Але так само як і з металевими меблями, камінь сильно нагрівається на сонці і в прохолодну походу холодний, тому м’які підстилки придбати або виготовити доведеться обов’язково.

З точки зору мобільності, можна сміливо говорити, що кам’яна меблі сама монументальна та для її перенесення потрібно чимало зусиль (якщо мова йде про натуральному камені).

Садові меблі з каменю – найдорожча і це не дивно, адже подібні інвестиції здійснюються в буквальному сенсі на віки. До того ж вам абсолютно не потрібно буде турбуватися про догляд за кам’яною меблями, захисту її від негоди і очищення, мити камінь можна прямо зі шланга.

Пластикова вулична меблювання

Безумовно, меблі для дачі або присадибної ділянки – найдешевший варіант. Така меблі відрізняється легкістю, компактністю, мобільністю і привабливим зовнішнім виглядом з широким спектром кольорових рішень. В даний час в широкому продажі безліч моделей пластикових меблів, вдало імітує дерево, плетений виріб з лози або ротанга.

Мобільність

Найвища. Стільці та міні-крісла можна ставити один на інший, забравши в гараж або комору на зиму. Складні моделі ще менше місця займають, щоправда, коштують трохи дорожче своїх несборных побратимів. Пластикові меблі (особливо складні) можна брати з собою в поїздки, на пікнік або на пляж, в будь-багажник поміститься пара складених стільців.

Вигорання і вологостійкість

Пластикова меблі досить сильно вигорає на сонці, зате до впливу вологи відноситься цілком спокійно. Але в процесі експлуатації поверхню пластикової меблів досить швидко покривається подряпинами і частково втрачає свій товарний вигляд.

Догляд

Можна мити прямо зі шланга. До впливу хімічних речовин стійка.

Плетені садові меблі з ротанга

Ротангові меблі для присадибної ділянки виглядає розкішно як на відкритій веранді, так і в альтанці або під відкритим небом на спеціальному майданчику. Але важливо враховувати, що меблі з ротанга (як натурального, так і штучного) досить примхлива і після тривалого використання може деформуватися, вона схильна до впливу сонця і температурних перепадів. У холодну пору року такі меблі необхідно прибирати в укриття.

Вартість

Меблі з штучного ротанга обійдеться значно дешевше, ніж з натурального матеріалу, але вона буде істотно поступатися в своїх експлуатаційних якостях. Вартість плетених меблів з ротанга або верби дуже сильно різниться в залежності від способу плетіння, щільності виробу, його обробки і власне виробника.

Вигорання

Плетені меблі вигорає досить сильно, але відбувається це красиво. Приблизно на 3-4-ий рік використання меблі темніє, набуваючи красивий відтінок. Безумовно, це не відноситься до забарвленого ротангу.

Вологостійкість

Ротанг, лоза та іва – досить вологостійкі матеріали, але краще не випробовувати долю і ховати меблі від дощу під навіс або накривати водонепроникним матеріалом.

Догляд

Плетені ротангові меблі складно переносить взаємодію з побутовою хімією. Краще мити ці предмети меблів слабким розчином води з лимонною кислотою, перекисом водню. Після промивання необхідно витерти всю меблювання насухо.Плетені садові меблі з ротанга відмінно виглядає практично при будь-якому колірному рішенні. На тлі темних відтінків плетіння виграшно виглядають яскраві подушки і м’які знімні сидіння. Композиції для відпочинку з плетеної меблів ротанга створюють атмосферу вітальні під відкритим небом. У такому патіо можна чудово відпочити сім’єю або прийняти гостей. А у вечірній час місце для відпочинку легко трансформується в майданчик для вечірки.

Білосніжна вулична меблі з ротанга, виглядає невагомо і повітряно. В залежності від виду плетіння, у продажу можна знайти абсолютно ажурні моделі стільців і крісел, диванів і столиків, які у ансамблі створять унікальну і неповторну обстановку місця для отдуха на вашій присадибній ділянці, в альтанці або на відкритій веранді.

Скло, бетон, граніт і не тільки

Садові меблі можуть бути виготовлена з небиткого триплекс-скла, бетонних або гранітних плит, полістиролу, базальтового волокна та інших матеріалів. Садові меблі іноді постачають підсвічуванням, облицьовують керамічною плиткою – фантазії і можливостей у цьому напрямку немає межі.

Шезлонги, лежаки і гамаки

Придбання садових меблів не обмежується купівлею лише столи зі стільцями або зручного диванчика з журнальним столиком. У продажу зараз широкий спектр пристосувань для відпочинку на свіжому повітрі, які не лише скрасять години відпочинку вас і вашої родини, але і прикрасять ландшафтний дизайн присадибної ділянки.

Максимальна вага, який здатні витримати шезлонги варіюється від 60 кг (дитячі моделі) до 300 кг (двомісний шезлонг для дорослих). Одномісний шезлонг з металу здатний витримати вагу до 200 кг – це найміцніший з усіх можливих варіантів. Дерев’яні та пластикові шезлонги на одного витримають від 120 до 150 кг. Сталевий шезлонг, покритий поліестром розмістить людини до 130 кг вагою, а його аналог з алюмінієвим каркасом впорається лише з сотнею кг. Лежак або тапчан з ротанга з металевим каркасом витримає 115-150 кг, а безкаркасний варіант не більше 85. Але перед покупкою обов’язково уточніть ці нюанси у продавця.

Садовий парасольку чи шатро

При купівлі парасольки або шатра для присадибної чи дачної ділянки намагайтеся керуватися його міцністю і вагою (щоб не придбати модель, яку легко знесе вітром). Чим важче сам парасольку, тим він стійкіший (рекомендовано купувати парасольки масою понад 20-25 кг). Сталевий каркас набагато краще дерев’яного або алюмінієвого, ну а пластикові спиці протримаються до першого серйозного пориву вітру.

Парусність парасольки залежить в першу чергу від його розмірів, майте це на увазі, якщо на вашій ділянці часто буває вітряно, можливо, вам знадобляться додаткові кріплення.


І наостанок пропонуємо вашій увазі кілька образів місць для відпочинку на відкритому повітрі, при складанні яких були використані предмети меблів з різних матеріалів, що дозволило створити цікаві, зручні і комфортні композиції з привабливим зовнішнім виглядом.

Теги: Заміський будинок, Меблі, Популярний